skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kouty nad Desnou otwierają sezon w najbliższą sobotę

2016.12.08
Kouty nad Desnou otwierają sezon w najbliższą sobotę
Kliknij, aby powiększyć.
Kouty nad Desnou otwierają sezon w najbliższą sobotę
Nie trzeba było długo czekać, by sprzyjające warunki atmosferyczne (opady śniegu, mróz) przełożyły się na otwarcie kolejnych stoków u naszych południowych sąsiadów. Otrzymaliśmy informację z Jeseników, że w najbliższa sobotę ruszy ośrodek Kouty nad Desnou, w którym znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa na Morawach. W dniu otwarcia narciarze mogą liczyć na promocyjne ceny karnetów.

Zobacz także:

Kouty nad Desnou to jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Republice Czeskiej. Powstały zaledwie przed kilkoma sezonami, już dziś może poszczycić się pierwszą w tym kraju sześcioosobową kanapą, a także jedną z najdłuższych tras zjazdowych u naszych południowych sąsiadów. Z parkingów położonych przy głównej drodze na szczyt prowadzi wspomniana już kolejka konstrukcji Doppelmayra, swoją górną stacją sięgając wysokości prawie 1100 m n.p.m. Stąd startują trasy zjazdowe - główna, niebieska, ponad 3-kilometrowej długości, która szerokim łukiem sprowadza na dół, i od której odchodzą w bok krótsze, trudniejsze i stromsze warianty czerwone. Łącznie stacja dysponuje ponad 11 km tras zjazdowych, które obsługuje kanapa i trzy orczyki.

W najbliższą sobotę, 10 grudnia, otwarta zostanie część tras ośrodka. Udostępniona będzie trasa Hřebenovka, a także zjazdy U Vrtulí a K Snowparku - całkowita długość tras, po których będzie można jeździć już w weekend przekroczy 3,5 km. Na trasach leży gruba na 50 cm warstwa zmieszanego śniegu naturalnego i sztucznego, warunki do jazdy powinny więc być bardzo dobre. Na razie ośrodek będzie działał tylko w weekend, ale już od 16 grudnia (piątek) rozpocznie regularną pracę przez cały tydzień. Jeśli warunki pozwolą, otwierane będą kolejne trasy.

W dniu otwarcia sezonu, a także w niedzielę, 11 grudnia, obowiązywać będzie 20-procentowa zniżka na karnety. Regularne ceny karnetów w tym sezonie nie wzrosły - 4-godzinna jazda kosztować będzie 520 CZK, a całodzienny karnet - 585 CZK. W czasie pracy wyciągów (9.00-16.00) czynna będzie też wypożyczalnia, serwis i restauracja.

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #czechy #kouty #jeseniki #wyjazdy na narty #otwarcie sezonu

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020