skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Livigno całe śniegiem zasypane

2013.10.13
Livigno fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Livigno fot. skionline.pl
Oficjalne rozpoczęcie sezonu odbędzie się w Livigno 30 października 2013, jednak już teraz otaczające wioskę szczyty pokrywa świeży puch. W zeszłym tygodniu we włoskim kurorcie spadło ponad pół metra śniegu, tak więc zapowiada się naprawdę dobry sezon. Faktem jest, że wyjątkowo dogodne położenie między Szwajcarią, a Włochami na poziomie 1816 m n.p.m. sprawia, że lombardzki kurort niemal nigdy nie narzeka na brak śniegu.

Zobacz także:

W tym roku, dzięki rozbudowie systemu naśnieżania, w listopadzie korzystać będzie można zarówno z tras zjazdowych jak i biegowych. Jeżeli chcecie nieco zaoszczędzić, spieszymy z informacją, że od listopada rusza promocja "Skipass Free", w ramach której rezerwować można pobyt z bezpłatnym skipassem w terminie od 1 - 20 grudnia 2013 oraz od 5 kwietnia - 1 maja 2014. W programie udział biorą wybrane hotele i pensjonaty, tak więc o szczegóły promocji najlepiej pytać dokonując rezerwacji pobytu lub kontaktując się z Biuro Informacji Turystycznej Livigno.

Livigno - ceny skipassów w sezonie 13/14

Livigno jest nie tylko pewną ze względu na śnieg i świetnie przygotowane trasy miejscówką, ale również idealnym miejscem na zimowe ferie w rodzinnym gronie. Specjalna, skierowana do rodziców planujących urlop z dziećmi oferta obowiązywać będzie między 15 - 25 stycznia, 22 - 29 marca oraz 29 marca - 5 kwietnia 2014. W ramach promocji, dzieci m.in. skorzystają z bezpłatnego szkolenia narciarskiego, za darmo wypożyczą sprzęt i otrzymają skipass gratis.

Aktualny obraz z kamer na żywo w Livigno

Ten zakątek Włoch godny jest również polecenia miłośnikom freeride’u, bowiem znajdują się tu specjalne, wydzielone strefy, w których bezpiecznie pojeździmy w głębokim śniegu. Z roku na rok jazda poza trasami cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga nowych amatorów puchu. Ze względu na doskonałą lokalizację, fantastyczne warunki śniegowe i zróżnicowanie oferty w zeszłym roku Livigno wyróżniono nagrodą World Snow Award, a regionowi przyznano tytuł najlepszego ośrodka narciarskiego w Europie (Best European Resort 2012). W tym sezonie Livigno nominowane jest do nagrody przyznawanej najbardziej przyjaznej rodzinnej stacji (Best Family Resort).

Livigno fot. skionline.pl
Livigno fot. skionline.pl

Pamiętajmy jednak, że prócz śniegu i fantastycznych tras, w Livigno znajdziemy więcej atrakcji. W należących do strefy bezcłowej sklepach zrobimy zakupy w niższych cenach, a w tutejszych barach i restauracjach spróbujemy włoskiej kuchni w najlepszym wydaniu. Doskonałą alternatywą spędzania czasu po nartach będzie również wizyta w największym w Europie centrum SPA.
A więc - do zobaczenia w Livigno!

Więcej informacji na stronie www.livigno.eu

skionline.pl
Tagi: #włochy #lombardia #livigno

powrót

Zobacz
Livigno Włochy
Livigno Włochy
Livigno Włochy
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com