skionline.pl stacje Włochy Lombardia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Livigno

Livigno fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Livigno fot. skionline.pl
Livigno to duży ośrodek narciarski, położony w nieco trudno dostępnym zakątku Lombardii, pomiędzy Passo di Stelvio, a masywem Bernina.

Tradycje miejscowości jako stacji narciarskiej są stosunkowo niedługie, bowiem jeszcze w latach 50-tych XX w. znajdowała się tu jedynie alpejska wioska, odcięta od świata przez większą część roku. Dopiero wybudowanie tunelu pod Alpami pozwoliło na dalszy dynamiczny rozwój Livigno.

Obecnie Livigno przyciąga nie tylko narciarzy, którzy przyjeżdżają tu ze względu na doskonałe warunki śniegowe i tereny narciarskie obejmujące 110 km tras. Wielu turystów przyjeżdża tutaj również z zamiarem zrobienia zakupów, Livigno jest bowiem strefą bezcłową.

Tereny narciarskie Livigno spełnią oczekiwania przede wszystkim narciarzy średnio lub słabiej radzących sobie na stoku. Do nauki nadają się świetnie nisko położone, w większości płaskie i wspaniale nasłonecznione stoki. Oznakowane na czarno trasy w wyższych partiach nie są w rzeczywistości aż tak trudne i zjazd po nich nie przerasta możliwości narciarzy o średnich umiejętnościach. Najmniej do zaoferowania ma Livigno osobom bardzo dobrze jeżdżącym na nartach. Nie ma tutaj bowiem tras naprawdę trudnych. Amatorom mocnych wrażeń pozostają zatem jedynie tereny do freeride'u.

Wielkim atutem Livigno jest doskonałe nasłonecznienie stoków zjazdowych, i to nawet w krótkie, zimowe dni (rejon ten bywa nawet nazywany "włoskim Tybetem").
Wadą jest brak sensownego połączenia pomiędzy dwiema, położonymi po dwóch stronach doliny, częściami terenów narciarskich (Monte della Neve - Monte Sponda po zachodniej stronie i Costaccia - Vetta Blessaccia - po wschodniej stronie miasteczka).

Livigno to również dość ciekawy teren dla snowboardzistów, i to o każdym poziomie umiejętności. Dodatkową atrakcją jest snowpark Mottolino Snow Area.

Łączna długość tras biegowych wynosi 40 km. Szlaki w większości niezbyt trudne i łatwe biegną w przeważającej części dnem doliny, wzdłuż rzeki Spöl.

Lista pozanarciarskich atrakcji sportowych prezentuje się dość ciekawie: wędrówki na rakietach śnieżnych, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, przejażdżki skuterem śnieżnym, psimi zaprzęgami, lodowisko, kręgle, basen, centra fitness.

Livigno, dzięki swojej tradycyjnej zabudowie, w której przeważają niskie, drewniane domy, jest bardzo malowniczym miasteczkiem. To sielskie wrażenie psuje nieco sznur samochodów i autokarów, przejeżdżających główną, przelotową ulicą miasteczka.
W miasteczku znajdują się liczne bary, restauracje i winiarnie. Można wybierać pomiędzy głośnym wieczorem w dyskotece, a znacznie spokojniejszym - w kinie. Generalnie Livigno proponuje dość ożywione życie nocne, choć osoby bardziej wymagające mogą poczuć się nieco rozczarowane.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 11 13 6 tak
Ilość tras zjazdowych:78 szt.
Długość tras zjazdowych:115 km
- trasy łatwe30 km
- trasy średnie65 km
- trasy trudne20 km
Długość tras biegowych:30 km
Wysokość: 1816 - 2798 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2019.11.30 do 2020.05.03
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
heli-skiing:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tourist Informations Office
Adres:via Saroch 1098/a c/o Plaza Plachéda, I-23030 Livigno (Sondrio) Włochy
Telefon:+39-0342-05.22.00
Fax:+39-0342-05.22.29
WWW:www.livigno.eu
Zobacz
Freeski, czyli bezpłatne skipassy w Livigno
Livigno najlepszym włoskim ośrodkiem freeride’owym
Livigno całe śniegiem zasypane
LIVIGNO WEEK FOR KIDS - 3 - 9 marca 2013
Styczeń 2013 w Livigno - zima na sto sposobów

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020