skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy

2019.09.10
Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy
Lato się jeszcze nie skończyło, a Lodowiec Stubai największy ośrodek narciarski położony na lodowcach w Austrii, rozpoczyna sezon narciarski 19/20. W najbliższy piątek 13 września, otwarte zostaną koleje linowe i wyciągi oraz trasy dla narciarzy i snowboardzistów. Wszystko dzięki sprzyjającej aurze, za sprawą której na lodowcu przybyło kilkadziesiąt centymetrów śniegu.
Od piątku otwarte zostaną koleje: 3S Eisgratbahn I i II, EUB Gamsgarten II, 8-os. krzesło Rotadl jako dojazd i powrót na teren narciarski Daunferner oraz orczyk Daunferner II. Od rana na narciarzy będzie czekał "sztruks" na trasach nr 7 i nr 9 (sprawdź na mapie ośrodka). Otwarta zostanie także restauracja Eisgrat.

Koleje będą wywozić narciarzy z dolnego parkingu od godziny 8:00. Ostatni zjazd na dół Eisgrat i Gamsgarten zaplanowany został na godzinę 16:15. Kolej krzesełkowa Rotadl ostatni raz wywiezie narciarzy do góry o godzinie 15:15, a zjechać w dół będzie można najpóźniej o godzinie 15:45. Orczyk Daunferner II zostanie wyłączony o 15:30.


Aktualnie na lodowcu jest 55 cm śniegu, a prognozy na weekend są bardzo obiecujące. Według zapowiedzi termometry na lodowcu, przy błękitnym niebie, pokażą od -3C do 9C i to wszystko w pięknym słońcu.

Widok z kamery na Lodowcu Stubai

Aktualne warunki narciarskie i prognozę pogody na lodowcu Stubai znajdziecie na naszej stronie.
Jeżeli wybierzecie się na Lodowiec Stubai w najbliższy weekend to jednodniowy skipass zapłacicie 40,80 Euro. Trzydniowa przyjemność jazdy na nartach po naturalnym śniegu uszczupli Wasze portfele o 118,20 Euro. Z aktualnymi cenami skipassów w sezonie 19/20 na lodowcu i w Dolinie Stubai możecie zapoznać się tutaj.

Lodowiec Stubai
Lodowiec Stubai

Warto dodać, że od tego sezonu chcąc jeździć na nartach w Dolinie Stubai otrzymacie karnet karnet SKI plus CITY Pass, który łączy w sobie wiele możliwości. Pozwala korzystać z uroków 13 ośrodków narciarskich w dolinie Stubai i regionie Innsbrucka, odwiedzić 22 ciekawe miejsca oraz relaksować się na trzech krytych basenach w stolicy Tyrolu i jej okolicach. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule tutaj.

Noclegi w dolinie Stubai

jc/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #lodowiec stubai #austria #otwarcie sezonu #

powrót

Zobacz
Kolej 3S Eisgratbahn na lodowiec Stubai
Kolej 3S Eisgratbahn na lodowiec Stubai
Kolej 3S Eisgratbahn na lodowiec Stubai
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com