skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Na Kasprowym Wierchu można już jeździć na nartach

2016.02.05
Na Kasprowym Wierchu można już jeździć na nartach
Kliknij, aby powiększyć.
Na Kasprowym Wierchu można już jeździć na nartach
Rozpoczął się sezon narciarski w Kotle Gąsienicowym. Narciarze będą mogli korzystać z trasy w promocyjnej cenie.
Trasa w Kotle Gąsienicowym została otwarty dla narciarzy pierwszy raz w tym roku. Wcześniej nie pozwalały na to warunki pogodowe. Choć pokrywa śnieżna na Kasprowym sięga 60 cm, w niektórych miejscach śniegu brakowało.

Zobacz także:

- Trasy na Kasprowym Wierchu przebiegają na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, a w obrębie Parku nie jest możliwe miejscowe czy czasowe dośnieżanie tras np. za pomocą armatek. Jest to zapewne ewenement w skali światowej, ale aby uruchomić dla narciarzy słynną trasę Gąsienicową nasi pracownicy musieli włożyć mnóstwo pracy w ręczne przenoszenie śniegu na trasę by dośnieżyć newralgiczny dolny fragment.. Mimo to, z uwagi na skromne opady tej zimy warunki do jazdy w dole trasy są dość wymagające, a powrót do Kuźnic z Kasprowego Wierchu możliwy jest tylko główną koleją gondolową - wyjaśnia Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Jedyna w Polsce trasa o charakterze alpejskim ma 1,2 km długości i jest obsługiwana przez czteroosobową kolej krzesełkową. Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia natomiast jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Z okazji otwarcia trasy w Kotle Gąsienicowym PKL zaoferował narciarzom promocyjne ceny.

- Wszystkie skipassy sprzedawane są w cenie ulgowej. Oznacza to, że jednodniowe skipassy normalne i ulgowe kosztują 99 zł, a 4-godzinne 89 zł. Promocyjne ceny obowiązują do odwołania - mówi Patryk Białokozowicz.

Oprócz tras na Kasprowym Wierchu PKL oferują narciarzom m.in. najdłuższą kolej gondolową na Jaworzynę, kultową kolejkę na Gubałówkę, kilkadziesiąt wyciągów krzesełkowych i orczykowych, największy w Polsce snowpark Krynistler na Jaworzynie Krynickiej oraz łącznie kilkadziesiąt kilometrów atrakcyjnych i doskonale przygotowanych tras narciarskich. 25 stycznia z myślą o miłośnikach sportów zimowych i turystach PKL wprowadziły nową usługę - PKLpass, która umożliwia zakup biletów i skipassów online lub w skipassomatach, bez kolejki i w atrakcyjnych cenach. Z karty PKLpass można korzystać na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej, Gubałówce, Palenicy, Górze Żar i Górze Parkowej. Ośrodki PKL odwiedzają rocznie 2 miliony narciarzy i turystów.

skionline.pl
Tagi: #polska #kasprowy wierch #zakopane #pkl #stacje narciarskie #jaworzyna

powrót

Zobacz
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Zima na Kasprowym
Zima na Kasprowym
Zima na Kasprowym
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com