skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Na narty w Góry Orlickie

2016.12.12
Na narty w Góry Orlickie - Skicentrum Deštné
Kliknij, aby powiększyć.
Na narty w Góry Orlickie - Skicentrum Deštné
Góry Orlickie w Czechach są chętnie odwiedzane zimą przez rodziny z dziećmi. Atutem tutejszych ośrodków narciarskich jest dobra infrastruktura i korzystne ceny. Ośrodki zainwestowały w systemy zaśnieżania, szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i budowę narciarskich placów zabaw dla dzieci.

Zobacz także:

Do najpopularniejszych ośrodków należą Deštné, Říčky i Buková hora. Warto jednak odwiedzić także te mniej znane, jak na przykład Olešnice, Orlické Záhoří, Zdobnice, Bartošovice czy České Petrovice, które leżą przy samej granicy z Polską. Każdy z tych ośrodków czymś się wyróżnia, w zależności od naszych oczekiwań, możemy wybrać najbardziej odpowiedni dla nas.

SKI Centrum Říčky


Jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Czechach, może się poszczycić wspaniałymi trasami zjazdowymi, które zadowolą najbardziej wymagających narciarzy. Miłośnicy biegówek wjadą kolejką bezpośrednio na główną trasę wiodącą grzbietami górskimi. Trasy te należą do najlepszych w Czechach, są odpowiednie zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących. Na wycieczkę możemy wyruszyć także na rakietach śnieżnych. W cenie ich wypożyczenia jest także mały poczęstunek. Dla rodzin przygotowano specjalne pakiety.
www.skiricky.cz

SKI Centrum Říčky
SKI Centrum Říčky

Skicentrum Deštné


Przyjemny, rodzinny ośrodek ulokowany w małej miejscowości górskiej. Jest to też popularne centrum turystyczne Gór Orlickich. Trasy zjazdowe są od rana zalane słońcem, na narciarzy czeka przyjemny wypoczynek na leżakach bezpośrednio pod stokiem. Miłośnicy zjazdów wieczornych mogą szusować na dwóch oświetlonych trasach. Snowboardziści i amatorzy free stylu mają do dyspozycji Your park, gdzie każdego roku odbywają się prestiżowe zawody Excellent Soldiers. W okolicy znajdziemy ponad 100 km tras biegowych. Narciarze biegowi mogą wjechać kolejką na Studený vrch i wyruszyć na najwyższy szczyt Gór Orlickich, Velką Deštną i główną trasę wiodącą grzbietami górskimi. Do dyspozycji narciarzy jest bezpłatny skibus. Na miejscu możemy wypożyczyć sprzęt narciarski, snowboardowy i rakiety śnieżne.
Na dzieci czekają przygotowane bezpłatne trasy saneczkowe, dwa narciarskie place zabaw z licznymi atrakcjami do nauki jazdy na nartach i zabawy, wyposażone w 2 wyciagi orczykowe, ruchomy dywan, karuzelę. Rodzice mogą odpocząć pozostawiając dzieci na 2 godziny pod fachową opieką w klubie dziecięcym, w którym organizowane są barwne programy animacyjne.
www.skicentrumdestne.cz

Skicentrum Deštné
Skicentrum Deštné

Buková hora


Do SKI RESORTU Buková hora należą ośrodki Červena Voda i Čenkovice leżące po obu stronach Bukovej hory. W ośrodkach obowiązuje wspólny skipass. Na narciarzy czekają przeważnie niebieskie trasy zjazdowe, odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Z obu ośrodków wjedziemy na szczyt kolejkami, Červena Voda dysponuje nawet ogrzewaną kolejką.
Na dzieci czekają nowoczesne narciarskie place zabaw, snowtubing i wiele innych atrakcji służących do nauki i zabawy.
www.skibukovka.cz

Szczyty Buková hora i Suchý vrch dominują w południowej części Gór Orlickich. Suchý vrch i znajdujący się na nim hotel górski Kramářova chata to ulubione cele narciarzy biegowych. W okolicy znajdziemy wspaniałe szlaki biegowe o długości ponad 60 km. W Kramářovej chacie można wypocząć i zrelaksować się w tutejszym wellness.
www.suchak.cz

Buková hora
Buková hora

Na rodzinny zimowy wypoczynek polecamy także mniejsze ośrodki, jak na przykład Hartman w Olešnicy, Ski centrum Zdobnice czy ośrodek sportowy w Czeskich Petrovicach. Oferują one dobre zaplecze: szkółki narciarskie, place zabaw dla dzieci, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego, nowoczesne systemy zaśnieżania, zjazdy wieczorne.
www.skihartman.cz, www.skizdobnice.cz, www.ceskepetrovice.com

Informacje o atrakcjach regionu Gór Orlickich i Podorlicka znajdziemy na stronie: www.mojeorlickehory.cz

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #czechy #góry orlickie #ricky #destne #bukova hora

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019