skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Najlepsze tereny freeride’owe w Ischgl

2018.11.26
Najlepsze tereny freeride’owe w Ischgl
Kliknij, aby powiększyć.
Najlepsze tereny freeride’owe w Ischgl
Ischgl jest jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Alpach. Rejon słynie jednak nie tylko z doskonale przygotowanych tras, lecz również z rozległych terenów offpist. Doświadczony przewodnik Hannes Walser podpowiada, które obszary freeride’owe warto odwiedzić w zależności od umiejętności.
Położone na zachodnim krańcu Tyrolu Ischgl wraz ze szwajcarskim Samnaun tworzy słynny region narciarski Silvretta Arena. Narciarze mają tu do dyspozycji 238 kilometrów tras o łącznej powierzchni 515 ha oraz 45 nowoczesnych wyciągów, które w ciągu godziny są w stanie przetransportować nawet 93 tysiące osób. Ischgl uchodzi także za najbardziej imprezowy alpejski ośrodek - mnóstwo tu klubów, restauracji i barów. To również prawdziwy raj dla narciarzy, preferujących jazdę w puchu.

Tereny freeride’owe w Ischgl


Dogodne ukształtowanie terenu na wysokości ponad 2000 m n.p.m. sprawia, że bardzo dobre warunki do jazdy utrzymują się tu aż do końca kwietnia. Nawet kilka dni po ostatnim opadzie śniegu można znaleźć nietknięte obszary freeride’owe, do których bez problemu da się dotrzeć bezpośrednio z przygotowanych tras. Doświadczony przewodnik ze szkoły narciarskiej w Ischgl, Hannes Walser, wskazuje na klika ciekawych miejsc.

Propozycja nr 1: "Nederberg" Piz Val Gronda


Trasa zaliczana do łatwych rozpoczyna się tuż przy górnej stacji kolei linowej Piz Val Grondabahn i wiedzie przez szerokie zbocza w dół do Fimba. Aby ją przemierzyć, należy pokonać 750 metrów różnicy poziomów. Przepiękne tereny backcountry w połączeniu z zupełną ciszą wokół na długo pozostają w pamięci. Powrót szlakiem obok Heidelberger Hütte.

Propozycja nr 2: "Höllkar Seite"


Druga wyprawa o umiarkowanym stopniu trudności rozpoczyna się przy trasie nr 32. Średnie nachylenie szerokiego stoku wynosi 28 stopni, a różnica wysokości między początkiem i końcem to około 300 metrów. Z grani doskonale widać całe zbocze, dzięki czemu każdy może wybrać optymalną dla siebie trasę przejazdu. Wyczyny freeride’owców często podziwiają narciarze, podróżujący kanapą Höllkarbahn.

Najlepsze tereny freeride’owe w Ischgl
Najlepsze tereny freeride’owe w Ischgl

Propozycja nr 3: "Velillrinnen"


Trzecią opcją jest zjazd o różnicy poziomów 250-400 metrów, rozpoczynający się obok trasy nr 4. To jednak tereny przeznaczone dla doświadczonych narciarzy o mocnych nerwach - miejscami nachylenie stoku sięga 40 stopni. Jak podkreśla Hannes Walser, niezależnie od stopnia zaawansowania, przed każdą wyprawą freeride’ową należy sprawdzić warunki pogodowe i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Warto również skorzystać z doświadczenia lokalnych przewodników.

Więcej informacji o ośrodku:www.ischgl.com

Zobacz aktualne ceny skipassów w Ischgl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #ischgl #freeride #tyrol #zima #wyjazdy nannarty #pogda

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com