skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort

2016.10.07
Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort
Kliknij, aby powiększyć.
Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort
Czarna Góra Resort to nowoczesny, prężnie rozwijający się ośrodek górski. Rokrocznie powstają tu nowe inwestycje, które cieszą turystów zarówno latem jak i zimą. Ośrodek stale umacnia swoją pozycję w ścisłej czołówce polskich resortów narciarskich i coraz częściej jest doceniany na arenie międzynarodowej. Podczas gali World Ski Awards w 2015 roku Czarna Góra Resort otrzymał tytuł Najlepszego Resortu Narciarskiego w Polsce!

Jakie nowości czekają na narciarzy w nadchodzącym sezonie?


Nadchodzący sezon zimowy przyniesie wiele zmian! Obecnie w Czarna Góra Resort powstaje najnowocześniejsza i najszybsza 6-osobowa kolej linowa. Ta wyczekiwana przez entuzjastów białego szaleństwa inwestycja na zawsze zmieni oblicze Czarnej Góry i Ziemi Kłodzkiej. 6-osobowa kanapa firmy Leitner Ropeways wyposażona będzie w miękkie podgrzewane siedzenia, żółte osłony przeciwwietrzne i specjalny system ‘KID STOP’ zwiększający bezpieczeństwo. Prędkość przejazdowa kolei wynosi 6 m/s dzięki czemu wjazd na szczyt Czarnej Góry będzie trwał niecałe 4 minuty. Dziennik budowy kolei można śledzić na stronie czarnagora.pl.

Również przed nadchodzącą zimą zakończone zostaną prace nad profilowaniem nartostrad A, B FIS oraz H. Równe trasy dużo łatwiej naśnieżyć i utrzymać w trakcie sezonu. To bezpośrednio przełoży się na jakość przygotowania stoków, która w tym roku będzie jeszcze wyższa, niż w poprzednich latach.

Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort
Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort

W trakcie rozbudowy jest też system sztucznego naśnieżania. Ośrodek Czarna Góra Resort zakupił 27 nowych armat śnieżnych. W sezonie 2016/2017 do naśnieżania stoków używanych będzie łącznie 62 armat i 35 lanc śnieżnych. Już tej zimy naśnieżana będzie także trasa A na całej jej długości. O wydajności rozbudowanego systemu naśnieżania niech świadczy fakt, iż w ciągu 100 godzin pracy będzie on w stanie pokryć trasy: A, B FIS, G, H oraz wszystkie pola narciarskie 50 cm warstwą śniegu.

Z końcem bieżącego roku baza noclegowa Czarna Góra Resort ulegnie powiększeniu. Aparthotel Czarna Góra zapewni dodatkowe 500 miejsc noclegowych dla najbardziej wymagających. Goście hotelu będą mogli korzystać między innymi z basenu, strefy SPA & wellness, restauracji, sal konferencyjnych, drink baru oraz stref rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Kolejna informacja powinna ucieszyć miłośników nocnego szusowania. Wszystko wskazuje na to, że już nadchodzącej zimy zjazdy najdłuższą nartostradą w Czarna Góra Resort - B FIS o długości 1680 m będą możliwe także po zmroku! Oświetlona trasa będzie zatem dostępna dla narciarzy i snowboardzistów od godziny 9.00 do godziny 22.00 z przerwą na ratrakowanie o godzinie 16.00.W jaki sposób inwestycje przełożą się na wizerunek Ziemi Kłodzkiej jako regionu narciarskiego?
Z całą pewnością inwestycje w Czarna Góra Resort znacząco podniosą atrakcyjność i zwiększą rozpoznawalność Ziemi Kłodzkiej jako regionu narciarskiego. Powstała już w latach 70. koncepcja dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach konsekwentnie realizowana jest właśnie na Czarnej Górze już od ponad 8 lat, a inspiracją dla kolejnych inwestycji i modernizacji są najlepsze alpejskie kurorty.

Osoby planujące zimowy wyjazd w góry coraz częściej szukają miejsca, w którym usługi świadczone są kompleksowo. Musi być to miejsce w którym mogą zarówno wypożyczyć bądź zakupić sprzęt, spędzić czas na nartach, wziąć lekcje jazdy pod okiem instruktora, dobrze zjeść i zatrzymać się na noc. Po nartach nie może zabraknąć dodatkowych atrakcji takich jak baseny i sauny czy miejsca dla dzieci.

Dzięki Czarna Góra Resort Ziemia Kłodzka staje się właśnie takim miejscem. Każdego roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, a liczba ta stale rośnie.
Cieszy również fakt, że region odwiedzają goście nie tylko z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Niemiec i Anglii, co jest niemałym sukcesem!

Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort
Najnowsze inwestycje w Czarna Góra Resort

Jakie są dalsze plany rozwoju ośrodka?


Dalsze plany Czarna Góra Resort są ogromne! W następnym sezonie planowane jest połączenie Apartamentów i Aparthotelu Czarna Góra z Ośrodkiem Narciarskim, w tym celu wybudowana zostanie krzesełkowa kolej linowa. Kolejnym etapem rozwoju będzie rozbudowa i modernizacja infrastruktury przy trasach E i F FIS. W planach jest wymiana wyciągu Proca i zastąpienie go nowoczesną krzesełkową koleją 4-osobową. Od podstaw zaprojektowany i wybudowany zostanie system sztucznego naśnieżania dla wspomnianych tras. Przewidywana jest również budowa snowparku przy trasie E oraz oświetlenie trasy C FIS, natomiast przy górnej stacji nowej kolei 6-osobowej planowana jest budowa restauracji z tarasem widokowym.

skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com