skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Narciarski weekend, czyli warunki na polskich stokach

2012.03.03
Szczyrk Małe Skrzyczne
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk Małe Skrzyczne
Prognoza na weekend zapowiada się dobrze - dużo słońca i lekki mróz. Wymarzone warunki do szusowania. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by nadchodzące dni były dla narciarzy i snowboardzistów bardzo udane, zwłaszcza że, mimo długotrwałej odwilży, na stokach wciąż leży gruba warstwa śniegu.

Zobacz także:

- Na chwilę obecną w ośrodku narciarskim Cieńków w Wiśle warunki narciarskie są dobre. Śniegu mamy pod dostatkiem, od 20 do 150 cm. Czekamy na sprzyjające temperatury, które umożliwią nam odpowiednie przygotowanie tras i równomierne rozprowadzenie nagromadzonego śniegu - zapewnia pan Krzysztof. Podobnie kształtuje się sytuacja w pozostałych wiślańskich ośrodkach: Nowej Osadzie, Soszowie i Stożku, a także na Czantorii w Ustroniu, gdzie pokrywa śnieżna osiąga miejscami powyżej metra. Jeszcze kilka dni temu opady śniegu były bardzo intensywne, dzięki temu groźna odwilż nie zdołała "trwale uszkodzić" beskidzkich stoków.

Od dwóch dni w Szczyrku siąpi deszcz, który sprawia, że codziennie ratrakowane w COS, czyli na Skrzycznem trasy, szybko tracą swoje "walory". - Najbardziej przyjazne narciarzom odcinki tras, to te biegnące w wyższych partiach gór. Na wszystkich trasach COS, zarówno na Kaskadzie, Widokowej, jak i na Ondraszku panują dobre warunki - mówi szef kolei linowej na Skrzycznem, pan Krzysztof Marek. W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są wszystkie trasy. Ze względu na mokry śnieg, zalegający zwłaszcza na niżej położonych trasach, warunki są utrudnione. Temperatura waha się od 3 stopni przy dolnej stacji - Solisku, do -1 na Hali Skrzyczeńskiej.

Aktualne warunki i prognoza pogody

Mokro jest także w Sudetach. W tym regionie uporczywie padający od kilku dni deszcz spowodował znaczne ubytki śniegu. Wystarczy wziąć "pod lupę" ośrodek narciarski Czarna Góra, który choć ze szczególną dbałością przygotowuje stoki, zamknął dwie czerwone trasy - E i F. Na pozostałych trasach śniegu jest cały czas sporo (80 - 110) i nadchodzący weekend, o ile rzeczywiście przyniesie ochłodzenie i słońce zapowiada się interesująco. Gruba pokrywa śnieżna utrzymała się także na Szrenicy w Szklarskiej Porębie (50 - 180), w Świeradowie Zdroju (80 - 200), ale także w niżej usytuowanym Zieleńcu (90 - 120), gdzie czynne są wszystkie trasy.

Białka Tatrzańska
Kliknij, aby powiększyć.
Białka Tatrzańska
W ostatnich dniach topniał śnieg na wszystkich polskich stokach. Także wysoko położone stacje odnotowały plusowe temperatury. Mimo to, pokrywa śnieżna na Kasprowym utrzymała się na poziomie od 14 do 190 cm, a na Polanie Szymoszkowej, w Jurgowie i Witowie także w okolicach 1 m. Jeśli aura będzie sprzyjać, to Białka Tatrzańska planuje uruchomić system naśnieżania już tej nocy. - Choć śniegu na stokach Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu nie brakuje, po ostatnich opadach nie jest on najwyższej jakości. Dlatego na weekend ruszają armaty, które mają za zadanie wykorzystać mróz i naprodukować tyle śniegu, by starczyło go do 10. kwietnia - planuje Tomasz Derwich, kierownik białczańskich tras.

am / skionline.pl

Aktualne warunki i prognoza pogody

Tagi: #warunki narciarskie #pogoda #szczyrk #wisła #białka

Powrót

Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Feriendorf KirchleitnFeriendorf Kirchleitn

9546 Bad Kleinkirchheim
Karyntia, Austria
Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018