skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Cieńków
Wisła

fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Położony w południowej części Wisły ośrodek narciarski Cienków należy do największych, najciekawszych, a jednocześnie najpopularniejszych terenów narciarskich w tej popularnej miejscowości wypoczynkowej. Kariera narciarska tego miejsca rozpoczęła się w połowie lat 80. kiedy to powstał tu duży, podwójny orczyk postawiony przez kopalnię z Jaworzna. Obecnie właścicielem jest przez Nadwiślańska Agencja Turystyczna, która w ostatnich latach zmodernizowała stację tak, że stała się jednym z najprzyjaźniejszych narciarzom miejsc w Beskidzie Śląskim.

Tereny zjazdowe położone są niedaleko centrum Malinki, przy drodze z centrum Wisły do Szczyrku. W sezonie 2010/2011 postawiono tu 4-osobowe krzesło o długości 1000 m i przepustowości do 2200 osób na godzinę, które zastąpiło wspomniany wyciąg orczykowy. Wspina się ona na grzbiet Cienkowa, przez niektórych autorów przewodników uważany za najładniejszy w paśmie Baraniej Góry. Przy okazji budowy kolei poszerzono stok, tworząc nową i atrakcyjną konfigurację tras zjazdowych. Naśnieżane za pomocą 11 armatek śnieżnych, ratrakowane i oświetlone stoki o łącznej długości 4,5 km- dwie czerwone, przeznaczono dla średnio i dobrze jeżdżących oraz trzy niebieskie dla początkujących.

Średnio zaawansowani narciarze mają do dyspozycji wyciąg talerzykowy obsługujący niebieską trasę nr 3 wytyczoną wzdłuż głównej "jedynki". W ramach modernizacji ośrodek przygotował także wyciąg talerzykowy, który połączył "jedynkę" i czerwoną trasę nr 2. W pobliżu dolnej stacji stoją jeszcze dwa talerzyki dla początkujących narciarzy, urządzono tu także przedszkole narciarskie dla najmłodszych, gdzie maluchy mają do dyspozycji 50-metrowy ruchomy dywan i łagodną trasę - idealną do nauki pierwszych skrętów. Dodatkową atrakcją jest karuzela narciarska - tzw. "Rotondo".

W rejonie dolnej stacji znajduje się dyżurka GOPR, na miejscu są także bar, kawiarnia, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Obszerny, pozbawione podjazdów parking położony jest w odległości 100 m od kolei linowej. Daje to w sumie ciekawie skonfigurowaną, dobrze urządzoną stację o charakterze rodzinnym, ale także z miejscem dla miłośników bardziej dynamicznej jazdy. Warto wspomnieć jeszcze o możliwości wędrówek na nartach wspomnianym już grzbietem Cienkowa – narciarze skitourowi mogą odbyć arcyciekawą wycieczkę na szczyt Baraniej Góry, z powrotem doliną Czarnej Wisełki.

Trudno nie wspomnieć jeszcze o zupełnie innego rodzaju atrakcji – stającej w pobliżu ośrodka skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Malince. Jest to najnowocześniejszy tego rodzaju obiekt w Polsce, o punkcie konstrukcyjnym K-120, stojący na miejscu dwóch poprzednich skoczni, wybudowany od podstaw na fali sukcesów „Orła z Wisły”. Nowoczesny obiekt wyposażony jest we własną kolej krzesełkową, którą można dostać się do znajdującej się przy rozbiegu kawiarenki, oczywiście kiedy nie rozgrywane są tu zawody…

Ośrodek objęty jest wspólnym karnetem o nazwie „Wiślański Skipass”, obejmującego łącznie 11 stacji i wyciągów narciarskich z ternu Wisły i Ustronia.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 3 1 tak
Ilość tras zjazdowych:5 szt.
Długość tras zjazdowych:4.55 km
- trasy łatwe2.9 km
- trasy średnie1.65 km
Wysokość: 525 - 710 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Kolej Linowa Cieńków
Adres:ul. Malinka 8, 43-460 Wisła
Telefon:801 006 001
WWW:www.cienkownarty.pl
Zobacz
Otwarcie sezonu w zmodernizowanej Stacji Narciarskiej CIEŃKÓW w Wiśle
Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku
Cieńków, Wisła - styczeń 2017
Cieńków, Wisła - styczeń 2017
Cieńków, Wisła - styczeń 2017
Zwardoń, Istebna, Wisła - warunki na trasach przed feriami
Wisła Cieńków warunki narciarskie 2.01.2015
Wisła Cieńków warunki narciarskie 2.01.2015
Wisła Cieńków warunki narciarskie 2.01.2015

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020