skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nartą po mapie: Schladming - prolog

2012.03.15
Trasa Pucharu Świata w Schladming
Kliknij, aby powiększyć.
Trasa Pucharu Świata w Schladming
Start: czwartek, 15. marca godz. 7.00. Równe 7 godzin jazdy z Bielska - Białej i "lądujemy" w Schladming na ostatnich w sezonie alpejskich rozgrywkach. Przed weekendowymi zawodami, na rozgrzewkę, rozmowa z Ligetym i zaglądamy do "pracowni" Heada, gdzie o sprzęcie "szytym na miarę" opowiada główny serwisant Speedoholiców Alex Martin.
W piątek wycieczka po stokach Schaldming - Dachstein. Ostatnio byliśmy tu kilka lat temu podczas World Skitestu. Tym razem przekonamy się, co region ma do zaoferowania i jak przygotowuje się do Alpejskich Mistrzostw Świata w 2013. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Akredytacje dziennikarskie odbieramy nieopodal nowego stadionu Planeta Planai, w powstałym z myślą o przyszłorocznej imprezie budynku Media Centre. Następnie przemieszczamy się do sąsiadującej ze Schaldming miejscowości Haus, w której co kilka lat, również rozgrywane są zawody Alpejskiego Pucharu Świata. Jutro wybierzemy się 8-osobową gondolą Hauser Kaibling na rekonesans po okolicznych trasach. Zważywszy na fakt, że w ramach połączonych siecią wyciągów czterech gór: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm jest aż 125 km tras, to zapowiada się pracowity dzień w towarzystwie kamery, aparatu i mikrofonu. Ciekawi w co Austriacy zainwestowali niemal 400 mln EUR przygotowując się do przyszłorocznych mistrzostw, przebieramy niecierpliwie nartami.

Jacek Ciszak, Ted Ligety, Agnieszka Harat

Wracają jednak do clue dnia, czyli spotkania z Ligetym. Zmierzamy do usytuowanego na wzgórzu hotelu, gdzie na czas zawodów zakwaterowała się część amerykańskiego teamu. Ted w koszulce sygnowanej własną marką Shred Optics (produkuje gogle, okulary słoneczne i kaski) i japonkach wita nas rozbrajającym uśmiechem. Mówi o swoich planach na przyszły sezon, o inspirowanej freeridem technice jazdy, o fenomenie Lidsey Vonn, swoich konkurentach, a także o trasach w Schladming i przyszłorocznych mistrzostwach. Po niezwykle miłej pogawędce, czas sprawdzić na czym jeździ Mister GS. Oglądamy "tuningowane" buty i dopasowane do indywidualnych preferencji zawodników narty, o których opowiada główny servisman Heada. Mówi o sprzęcie, wielogodzinnej pracy i zaufaniu, bez którego współpraca z zawodnikami byłaby niemożliwa. Wywiad i zdjęcia z "jaskini lwa" już wkrótce na łamach skionline.pl.

Alex Martin, Jacek Ciszak, Marcin Szafrański

W kolejnych dniach zdamy relację z ostatnich w sezonie zawodów. Dotychczas, na nowym stoku w Schaldming, w super gigancie triumfowali Christof Innerhofer i Viktoria Rebensburg. Małe Kryształowe Kule w tej konkurencji wywalczyli: Lindsey Vonn i Aksel Lund Svindal. Norweg wygrał w środę ostatni w sezonie zjazd, jednak Mała Kryształowa Kula trafiała w ręce Austriaka Klausa Kroella, który podczas finału dojechał na metę jako siódmy. Przed nami jeszcze dwie konkurencje techniczne: slalom i gigant. Ostrzymy zęby na wielkie widowisko!

am / skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #schladming #austria #styria #ligety #head

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com