skionline.pl stacje Austria Styria wyślij link znajomemu dodaj opinię

Schladming - Dachstein
Schladming

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl
Schladming to największy region narciarski Styrii z rozległą narciarską huśtawką, łączącą stoki zjazdowe na zboczach Hauser Kaibling, Planai, Hochwürzen i Reiteralm. W okolicy jeździć na nartach można także na Galsterbergalm, Fageralm i Stoderzinken, tak więc cały tutejszy region narciarski obejmuje (łącznie z lodowcem Dachstein) aż siedem ośrodków.
Mało tego, skipass zakupiony na więcej niż jeden dzień obowiązuje na terenie całego obszaru Ski Amade, dysponującego 800 kilometrami tras.

W rejonie Schladming, oferującym ogromną ilość i różnorodność tras zjazdowych, dosłownie każdy narciarz, bez względu na umiejętności i upodobania, znajdzie coś dla siebie. Pagórki znajdujące się przy każdej z miejscowości w dolinie oraz stoki Fageralm są odpowiednie dla początkujących i dla rodzin z dziećmi. Na Fageralm znajduje się centrum testowe Atomica. Przy odrobinie szczęścia można spotkać tu najlepszych zawodników z teamu tej marki, testujących nowe modele nart zjazdowych.

Dla ambitnych narciarzy ze sportowym zacięciem atrakcyjny okaże się z pewnością najdłuższy zjazd w regionie - z Hochwurzen do Rohrmoos, a także trasy FIS-u: na Planai (uważana za najszybszą w alpejskim Pucharze Świata, gdzie od kilku lat rozgrywany jest nocny slalom mężczyzn), trasa w Schladming i Haus im Ennstal.

Płaskowyż wokół Ramsau - miejscowości leżącej nieopodal Schladming, jest natomiast istnym rajem dla miłośników narciarstwa klasycznego. To tutaj na treningi przyjeżdżał Adam Małysz. Atrakcyjne i obfitujące w piękne widoki trasy biegowe są zlokalizowane również na lodowcu Dachstein, gdzie znajduje się całoroczny teren narciarski.

Do Schladming masowo zjeżdżają również snowboardziści, bowiem na zboczach Galsterbergalm, Hauser Kaibling, Hochwurzen, Planai oraz na lodowcu Dachstein są idealne wręcz warunki do uprawiania tej dyscypliny (tory przeszkód, halfpipe’y, stoki ćwiczebne, raile, funboxy, i boardercrossy). W okolicy znajdują się także wspaniałe tereny freeride'owe.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl
Schladming oferuje rozległą sieć odśnieżanych tras do pieszych wędrówek. W okolicy znajduje się kilka torów saneczkowych (w tym jeden ze sztucznym oświetleniem). Bogata jest również oferta sportów uprawianych pod dachem.

Samo Schladming jest ładnym, zadbanym miasteczkiem (niegdyś była to osada górnicza), w którym liczne bary, puby i restauracje dosłownie prześcigają się w ofertach. Toczy się tutaj ożywione życie towarzyskie, którym nie znudzą się nawet amatorzy najbardziej żywiołowej zabawy.

Posiadając doskonałą infrastrukturę i setki kilometrów tras, ośrodek ten stara się o prawo organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2011 roku.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
44 30 11 1 tak
Długość tras zjazdowych:232 km
- trasy łatwe85 km
- trasy średnie125 km
- trasy trudne22 km
Długość tras biegowych:291 km
Wysokość: 745 - 2015 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.11.00 do 2019.04.22
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  25.00   37.50   50.00    
6 dni  123.50   185.50   247.50    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2018.11.00 do 2018.12.21.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Tourist office Schladming
Adres:Rohrmoosstrasse 234 8970 Schladming, Austria
Telefon:+43 3687 22777
Fax:+43 3687 22777-52
WWW:www.schladming-dachstein.at
Zobacz
Ski amadé "made my day" - największe narciarskie atrakcje Austrii
Styria w sezonie zimowym 2015/16
MŚ FIS w Narciarstwie Alpejskim 2013
Wiadomości: Funrace na Islandii
Funrace na Islandii
Islandia zamiast Grenlandii

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.