skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nieoczekiwany zwrot akcji - rusza kanapa na Czarnym Groniu!

2014.12.30
6-osobowa kanapa na Czarnym Groniu
Kliknij, aby powiększyć.
6-osobowa kanapa na Czarnym Groniu
Na koniec roku dotarła do nas informacja, która wielu narciarzy może zaskoczyć, zwłaszcza w kontekście niedawno podawanych w mediach informacji dotyczących funkcjonowania ośrodka narciarskiego Czarny Groń w Beskidzie Małym niedaleko Andrychowa. 6-osobowa kolej firmy Doppelmayr od dzisiaj jest już czynna.

Zobacz także:

Trzeba przyznać, że sytuacja na Czarnym Groniu przypomina nieco sensacyjną produkcję rodem z Hollywood. Kilka tygodni temu media informowały o tym, że sześcioosobowa kanapa postawiona pięć lat temu będzie musiał być rozebrana, a tu nagle następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Narciarzy powinien nie tylko ucieszyć fakt, że "marnująca się" na stoku kolej w końcu ruszy, ale także informacja, że ośrodek rozpoczął już prace nad drugą koleją, która oddana zostanie do użytku w przyszłym sezonie - będzie ona biec wzdłuż dolnej części stoku. Tym samym ośrodek stanie się w pełni funkcjonalny i nowoczesny, od przyszłego roku dysponując dwoma krzesłami i sprawnym zaśnieżaniem.

O całej sprawie i zamieszaniu wokół kolei pisaliśmy już w tym roku znacznie dokładniej - zainteresowanych odsyłamy do lektury artykułów Czy w końcu ruszy kolej na Czarnym Groniu i Dobre wieści z Czarnego Gronia Ostatnie informacje o nakazie rozebrania kolei wydały nam się zaskakujące, jak widać jednak "triumf" zielonych był jednak przedwczesny. Kolej, według zapowiedzi gospodarzy stacji, zostanie uruchomiona jeszcze dziś, wszystko toczy się więc w zawrotnym tempie, niczym w filmie sensacyjnym, pełnym zwrotów akcji. Czy czekają nas jeszcze jakieś następne, w ciągu najbliższych dni? Zobaczymy.O sytuacji na Czarnym Groniu będziemy informować Was na bieżąco. Informacje o uruchomieniu kolei pochodzą z pierwszej ręki - od właścicieli ośrodka, nie są więc raczej "kaczką dziennikarską" puszczoną na koniec tego być może przełomowego roku w historii polskich ośrodków narciarskich (mamy tu na myśli wejście na nasz rynek słowackiej firmy TMR i inne zmiany w naszych górach). Czytelnicy skionline.pl mogą liczyć, że już wkrótce otrzymają pełną relację z Czarnego Gronia, w której pokażemy stację w nowej odsłonie.

pk/skionline.pl

Tagi: #polska #beskidy #czarny groń #nowe inwestycje w górach #rzyki

Powrót

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Falkensteiner Club Funimation Katschberg Falkensteiner Club Funimation Katschberg

9863 Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 769,50 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018