skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku

2017.02.21
Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku
Kliknij, aby powiększyć.
Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku
Co prawda wyjazdy kursowymi autobusami na narty nie są już tak popularne jak jeszcze kilkanaście lat temu, niemniej z prawdziwą przyjemnością odnotowaliśmy pojawienie się nowych, regularnych linii autobusowych, które łączą największe narciarskie kurorty w Beskidzie Śląskim - Wisłę i Szczyrk - z Krakowem. Obie obsługuje małopolska firma Lajkonik.
Firma ta obsługiwała już wcześniej regularne połączenia Krakowa z Bielskiem i Cieszynem, od 15 lutego pojawiły się w jej rozkładach nowe kursy. Daje to duże możliwości zwrócenia uwagi na tę część Beskidów nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale także Tychów - autobusy kursują bowiem przez autostradę A4.

Wszystkie autobusy zatrzymują się na dworcu w Bielsku - można wiec swobodnie spenetrować na nartach masyw Szyndzielnej, Klimczoka i Błatniej, czy też wybrać się na nartach przez góry ze Szczyrku do Wisły lub Bielska. Szczególnie interesujące mogą być powyższe połączenia dla miłośników wędrówek skiturowych, dają bowiem możliwość długich, grzbietowych przejść, bez konieczności wracania w to samo miejsce.

Na trasie Kraków-Wisła autobusy kursują trzy razy dziennie (w obu kierunkach) - czas podróży wynosi około 2.45 godz. Pierwszy kurs odjeżdża z Krakowa o 7.00, ostatni autobus powrotny odjeżdża z Wisły o 20.15, co daje możliwość spędzenia naprawdę całego dnia na stoku lub wędrówce. Podobnie ma się sprawa z kursem Kraków-Szczyrk: autobusy kursują cztery razy dziennie, podróż trwa 2.45 godz., pierwszy poranny kurs odjeżdża o 7.40, powrót ze Szczyrku - o 19.45. Dokładny rozkład jazdy można sprawdzić na stronie przewoźnika www.lajkonikbus.pl/rozk-ad-jazdy

W cenie biletu można przewieźć bezpłatnie w bagażniku narty i buty. Regularna cena biletu na obu trasach - 22 PLN. Bilety można także nabyć online - po szczegóły odsyłamy do strony przewoźnika. Być może nowe linie autobusowe przypomną Krakusom, że Beskid Śląski leży nieco bliżej niż Zakopane, a już na pewno - bliżej niż Krynica i okolic.

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #autobusem na narty #kraków #szczyrk #wisła #dojazd na narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021