skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowe zasady wjazdu do Austrii od 19 maja

2021.05.19
Nowe zasady wjazdu do Austrii od 19 maja
Kliknij, aby powiększyć.
Nowe zasady wjazdu do Austrii od 19 maja
Austria konsekwentnie stosuje środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od 19 maja zostały stopniowo zniesione obostrzenia w restauracjach, hotelach, instytucjach kulturalnych i rekreacyjnych.
W ten sposób urlop w Austrii będzie ponownie możliwy! Oczywiście na miejscu będą obowiązywać określone środki bezpieczeństwa. W wielu miejscach wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, potwierdzenie zaszczepienia lub potwierdzenie przejścia choroby. Austria znajduje się w światowej czołówce pod względem liczby przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa, a infrastruktura testowa będzie oczywiście dostępna również dla naszych gości.
Wjazd z krajów o wystarczająco niskiej zachorowalności jest możliwy bez kwarantanny od 19 maja. Dotyczy to większości krajów europejskich i kilku spoza Europy. Warunkiem koniecznym jest przebywanie w ciągu ostatnich 10 dni wyłącznie w tych krajach lub w Austrii. Lista krajów, dla których został zniesiony obowiązek kwarantanny znajduje się poniżej. Przed wjazdem do kraju należy się zarejestrować (patrz poniżej). Ponadto na granicy jest wymagany negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, dowód potwierdzający ważne szczepienie lub bycie ozdrowieńcem. Konkretnie oznacza to, że w przypadku kontroli należy przedstawić zaświadczenie lekarskie, wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu / paszport szczepionkowy lub urzędowe / medyczne zaświadczenie o wyzdrowieniu w języku niemieckim lub angielskim. Jeśli nie posiadacie przy sobie żadnego z tych dokumentów, będziecie musieli w ciągu 24 godzin poddać się w Austrii testowi PCR lub testowi antygenowemu.

Warunki konieczne, aby przekroczyć granicę z Austrią


Do wjazdu bez kwarantanny jest potrzebne jedno z trzech zaświadczeń:


W przypadku testu:
Potrzebujecie wyniku testu PCR, który nie jest starszy niż 72 godziny lub testu antygenowego, który nie jest starszy niż 48 godzin. Dzieci do 10 roku życia nie muszą wykonywać testu. Badanie musi być potwierdzone przez uprawniony do tego organ. Test jednorazowy wykonany samemu jest w tym przypadku nieważny.

W przypadku szczepienia:
Uznawane są szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA). W przypadku przyjęcia pierwszej dawki, szczepionka jest ważna od 22. dnia po szczepieniu przez maksymalnie 3 kolejne miesiące. Po wykonaniu szczepienia drugą dawką ważność zostaje przedłużona o kolejne 6 miesięcy. Szczepionki, które wymagają tylko jednego szczepienia, są ważne od 22. dnia od zaszczepienia przez 6 miesięcy.

W przypadku ozdrowienia:
Przebycie infekcji wirusem Sars-Cov-2 uprawnia do przekroczenia granicy w ciągu sześciu miesięcy od wyzdrowienia. Podczas kontroli należy okazać dowód na obecność przeciwciał. Takie zaświadczenie ważne jest przez 3 miesiące od wykonania testu.

Obowiązek rejestracji przed wjazdem do Austrii


Przed wjazdem do kraju istnieje obowiązek elektronicznej rejestracji ("Pre-Travel-Clearance"). Podczas kontroli potwierdzenie rejestracji należy przedstawić w formie elektronicznej lub druku.

Wyjątkami nieobligującymi do rejestracji są nieprzewidziane, niemożliwe do odroczenia sytuacje rodzinne, pasażerowie tranzytowi oraz inne przypadki indywidualne. Zarejestrowane dane zostaną usunięte po 28 dniach licząc od dnia wjazdu do Austrii.

Tutaj znajdziecie więcej informacji dot. obowiązku rejestracji, a tutaj bezpośredni link do formularza rejestracyjnego.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #ponowne otwarcie #testy pcr #coronavirus #otwarte grenice #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com