skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Od piątku w SkiResort otwarte wszystkie główne trasy

2016.12.22
Od piątku w SkiResort otwarte wszystkie główne trasy
Kliknij, aby powiększyć.
Od piątku w SkiResort otwarte wszystkie główne trasy
W czwartek, 22 grudnia, otwarta została ostatnia, dotychczas nie udostępniona narciarzom stacja wchodząca w skład SkiResort - Svoboda nad Upou. Natomiast od piątku otwarte będą wszystkie główne trasy zjazdowe a całym regionie - łączna długość przekroczy 24 km. Narciarze, którzy przyjadą we wschodnią część Karkonoszy na Boże Narodzenie, lub bezpośrednio po nim, będą mogli się więc cieszyć z większej ilości "miejsca" do jazdy.
Na Černéj hoře, oprócz tras, które otwarte były do tej pory (Ford, Černohorská, Hofmanky, Anděl, Zalomená, Sport 2 i Protěž), będą od piątku otwarte także trasy dla dzieci na Formánkách w Jańskich Łaźniach. Będą więc w tej części SkiResort otwarte wszystkie główne zjazdy do kolei gondolowej.

- Na Boże Narodzenie otworzymy dwie dziecięce "ośle łąki", na których uczą instruktorzy oficjalnej szkoły narciarskiej SkiResort. Chodzi tu o LIVE park Černá hora przy górnej stacji gondoli, gdzie dla dzieci przygotowany jest specjalny mały wyciąg, a także LIVE park Formánky z wyciągiem taśmowym dla najmłodszych. Największym atutem parku dziecięcego na Formánkách jest możliwość parkowania bezpośrednio przy nim (parking pod Lesním Domem). W jednym miejscu można tutaj wypożyczyć sprzęt dla dzieci w bardzo dobrej cenie, a także zamówić instruktora. W tym samym budynku znajduje się także "przedszkole" z opieką i animacjami dla najmłodszych - opowiada dyrektor SkiResort, Petr Hynek.

W Peci pod Sněžkou także można już korzystać z wszystkich głównych tras - na Javorze, Zahrádkách i na Hnědém vrchu, działają także wszystkie główne koleje i wyciągi. Na Boże Narodzenie otwarte zostaną także trasy dla najmłodszych na Zahrádkách. - Dla dzieci w Peci pod Sněžkou otworzona jest codziennie dziecięca strefa na Jaworze z jednym z najdłuższych w Czechach wyciągów taśmowych o długości 90 metrów. Także tutaj można skorzystać z wypożyczalni instruktora i opieki dla dzieci skupionej pod jednym szyldem SkiResort LIVE - dodaje Petr Hynek.


W Velké Úpě od 23 grudnia oprócz czynnej już wcześniej trasy Portášek, otwarty zostanie także zjazd Modřín. Z kolei w Černém Dole, który idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi dzięki swoim szerokim i łagodnym stokom, będą działały trasy Ford Špičák, U Brožů, dziecięca trasa Veronika a także funpark dla dzieci. W Svobodě nad Úpou otwarta zostanie jedna z trzech tutejszych tras

Całkowita długość dostępnych dla narciarzy tras przekroczy więc 24 km. Na Černé hoře jest także otwarta pętla dla narciarzy biegowych o długości 5 km, a w Peci pod Sněžkou miłośnicy biegania mogą skorzystać z tras o łącznej długości przekraczającej 10 km.

Natomiast na razie nie będzie otwarta trasa SkiTour łącząca Černou z Pecem pod Sněžkou, ze względu na niewystarczającą ilość naturalnego śniegu na trasie. - Jeśli tylko pojawią się opady, a warstwa śniegu na trasie przekroczy wymagane minimum, jesteśmy w stanie od razu uruchomić połączenie SkiTour, także z kursującymi tu "Rolbami". Wszystkie informacje na temat ewentualnie nowych otwieranych tras czy też połączenia SkiTour, będą od razu publikowane na naszej stronie - dodaje Petr Hynek. Warto też dodać, że od 23 grudnia będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy wszystkie osiem linii skibusów, łączące wszystkie stacje SkiResort. Ze woje trony możemy tylko zapewnić, że o wszelkich nowych otwartych trasach będziemy informować także na naszym portalu.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #czechy #cerna hora #skiresort #pec #karkonosze #narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com