skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Pec pod Śnieżką
SkiResort Cerna hora - Pec

Černá hora
Kliknij, aby powiększyć.
Černá hora
Do niedawna największym czeskim ośrodkiem narciarskim był Szpindlerowy Młyn. Odkąd jednak swoje siły połączyło pięć stacji narciarskich ze wschodniej części Karkonoszy – stały się one największym kurortem narciarskim w Czechach, a trzecim pod względem wielkości w środkowej Europie (po ukraińskim Bukovelu i słowackiej Jasnej). Od sezonu 2013/14 dwie największe z nich uzyskały fizyczne połączenie – między Černą horą a Pecem można się już przemieszczać na nartach.

Połączenie tych dwóch ośrodków wspólnym karnetem, do którego dołączyły także mniejsze stacje narciarskie Černý Důl, Svoboda nad Úpou i Velká Úpa, spowodowało powstanie największej narciarskiej areny w Czechach, dysponującej obecnie ponad 41 km tras zjazdowych, a także 39 wyciągami (w tym pięć krzesełek i jedna gondolka) o przepustowości ponad 38,5 tys. osób na godzinę.

Najnowocześniejszym terenem jest Černa hora (1299 m n.p.m.). Chlubą tego terenu jest nowoczesna gondolka nazywana Černohorskim Expressem. Ośmioosobowe wagoniki pokonują ponad 2,3 km trasy w siedem minut, a w ciągu godziny zdolne są przewieźć 1500 osób. Spod szczytu startują praktycznie wszystkie trasy, prowadzące dość szerokimi przecinkami wśród świerkowych lasów. Na mapach ośrodka są oznaczone jako czerwone, a jedna nawet częściowo jako czarna – w rzeczywistości niektóre z nich nadają się także dla początkujących narciarzy. W 2015 roku oddano tu do dyspozycji najszybszą 6-osobową wyprzęganą kanapę w Czechach - Hofmanky Express, która jest zaczątkiem połączenia Černej hory z Černým Důlem.

Leży on kilka kilometrów dalej na zachód od Jańskich Łaźni, dokąd dojechać można darmowym skibusem. To bardzo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Działają tu dwa 3-osobowe krzesełka i cztery orczyki, a trasy zjazdowe są krótsze i łatwiejsze niż na Černej horze. Jest tu też zdecydowanie mniej tłocznie.

W przeciwnym kierunku, od dolnej stacji gondolki w Jańskich Łaźniach kursują darmowe skibusy do Peca pod Śnieżką. Po drodze mija się mały teren, przeznaczony dla początkujących narciarzy, w Svobodzie nad Upą, a dalej w górę doliny dojeżdża się do Velkej Upy, gdzie po prawej stronie znajduje się 3-osobowe krzesełko, przy którym w sumie znajduje się 3 km tras, głównie czerwonych. Do Peca pod Snieżką można też dostać się także specjalnie oznakowaną trasą „SkiTour”, na której krótkie odcinki podjazdów pokonuje się za pomocą specjalnych pojazdów.

W Pecu znajduje się kilka narciarskich terenów połączonych ze sobą. Na górze Javor dwa orczyki obsługują szerokie czerwone trasy. Po sąsiedzku znajduje się 4-os. kolej krzesełkowa i kilka orczyków z niebieskimi i czerwonymi trasami na Zahradkach. Najpiękniejszy teren to Hnědý vrch – z czteroosobową kanapą i najlepszymi trasami zjazdowymi w całym kompleksie. Tutaj znajdziemy piękny czerwony zjazd i jego czarny wariant – krótki, ale bardzo stromy, prawdziwą ściankę tylko dla zaawansowanych i odważnych. A na samym szczycie nie można ominąć wysokiej wieży widokowej z najpiękniejszą dookolną panoramą w okolicy. Całość uzupełnia ponad 90 km przygotowanych tras biegowych w okolicy.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 28 7 1 tak
Ilość tras zjazdowych:52 szt.
Długość tras zjazdowych:40.8 km
- trasy łatwe17.5 km
- trasy średnie22.1 km
- trasy trudne1.2 km
Ilość tras biegowych:12
Długość tras biegowych:92.5 km
Wysokość: 530 - 1260 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:MEGA PLUS s.r.o.
Adres:Černohorská 265 542 25 Janské Lázně
Telefon:+420 840 888 229
Fax:+420 499 875 162
WWW:www.skiresort.cz
Zobacz
Od piątku otwarte wszystkie ośrodki w SkiResort
Ośrodek narciarski SkiResort ogranicza ruch poza trasami i wzmacnia ochronę lasów
W SkiResort od piątku już 13 km otwartych tras
SkiResort Černa hora-Pec otwiera pierwszy stok!
Od piątku w SkiResort otwarte wszystkie główne trasy

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020