skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok

2017.01.02
Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok
Kliknij, aby powiększyć.
Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok
To się nazywa zima! Ostatnie opady śniegu w Tatrach były na tyle obfite, że w pierwszy dzień 2017 roku została otwarta górna część jednej z najdłuższych i najefektowniejszych tras na Słowacji - czarny zjazd z Łomnickiej Przełęczy do Łomnickiego Stawu. Grubość naturalnej pokrywy śniegowej przekracza tutaj już 120 cm.

Zobacz także:

Kultowa trasa, licząca ponad 1200 metrów długości, uważana za najstromszą i jedną z najtrudniejszych na Słowacji zostanie w tym roku otwarta dużo wcześniej niż w kilku ubiegłych sezonach. Jej dopuszczenie do użytkowania przez narciarzy uzależnione jest nie tylko od grubości naturalnej pokrywy śniegu (w tej części stacji w Tatrzańskiej Łomnicy nie ma sztucznego naśnieżania), ale także od pozytywnych opinii Horskej Zachrannej Služby (HZS - odpowiednik naszego TOPR-u), która dba o bezpieczeństwo na stoku.

W czwartek 29 grudnia, pirotechnicy HZS przeprowadzili testowanie stabilności pokrywy śnieżnej na Łomnickiej Przełęczy za pomocą dwóch niewielkich wybuchów. Nie doszło w tym czasie do uwolnienia żadnej lawiny na stoku, dzięki czemu stan pokrywy śniegowej w okolicy został uznany za stabilny. Od 1 stycznia 2017 roku narciarze będą więc mogli korzystać z czarnej trasy prowadzącej wzdłuż 2-osobowej kolei, ale także z pięknej, freeride’owej strefy nazywanej "Francuską Muldą". Obie trasy pokonują na dystansie nieco powyżej 1 km ponad 400 metrów różnicy poziomów.


W ciągu ostatnich lat otwarcie trasy miało miejsce dużo później -
w 2016 - 16 lutego; w 2015 - 16 stycznia; w 2014 - dopiero 22 marca, w 2013 - 30 stycznia; w 2012 - 20 stycznia, w 2011 - także 30 stycznia, w 2010 - 14 lutego, i tylko w 2009 - w porównywalnym terminie 2 stycznia. Czyż to nie jest najlepszy prognostyk dla rozpoczynającego się sezonu?

Na pozostałych trasach w Tatrzańskiej Łomnicy leży 50-70 cm śniegu, natomiast w nieodległym Szczyrbskim Jeziorze - 40-50 cm. Warunki do jazdy są znakomite, warto też pamiętać o dodatkowych atrakcjach - porannej jeździe Fresh Track na trasie Solisko w Szczyrbskim Jeziorze (o 7.00 rano), nocnych jazdach sankami z Hrebienka do Staregoo Smokowca, a także koncertach Tatranskom ľadovom dóme (lodowej świątyni na Hrebienku) a także zabawie aprés-ski party prosto na toku. Więcej można dowiedzieć się na tronach ośrodka www.vt.sk.

pk/skionnline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #słowacja #narty #łomnica #tatry #trudne trasy

Powrót

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


AlpenParks Hotel & Apartment CentralAlpenParks Hotel & Apartment Central

5700 Zell am See
Kraj Salzburski, Austria
Berghotel Presslauer Berghotel Presslauer

9631 Jenig / Nassfeld
Karyntia, Austria
Hotel Pider Hotel Pider

39030 Wengen / La Valle
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
3 noclegi - od 382,00 € za osobę
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.