skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Pitztal - biegi narciarskie na lodowcu

2007.10.26
Lodowiec Pitztal, fot. tirol
Lodowiec Pitztal, fot. tirol
Wielu fascynatów narciarstwa biegowego już wczesną jesienią zaczyna marzyć o ślizganiu się po białych trasach. Jedna z takich tras, wytyczona na wysokości 2 600 m.n.p.m., jest już otwarta. Gdzie? Na lodowcu Pitztal.
Lodowiec Pitztal oferuje 4-kilometrową, wysokogórską trasę biegową na wysokości 2 600 m n.p.m. Doskonały dostęp na szlak zapewnia nowy, 6-osobowy wyciąg krzesełkowy Gletschersee.
Wielką zaletą biegów narciarskich jest to, że podczas treningu można jednocześnie rozkoszować się fantastycznymi widokami, wypoczywać i obcować z naturą.

Miłośnicy nart biegowych, którzy nie mogą doczekać się odpowiednich warunków śniegowych w niższych partiach gór, na lodowcu Pitztal znajdą wspaniałe możliwości do uprawiania swojej dyscypliny sportu.
Pracownicy kolei linowych dokładają wszelkich starań, by trasa była codziennie doskonale przygotowana. Doceniają to od dawna przyjeżdżający tu z bliska i daleka sportowcy.
fot. Fischer
fot. Fischer

Trasa ma swoich "stałych bywalców". Zdarzają się wśród nich nawet 90-latkowie. Niektórzy po prostu spacerują na nartach, a niektórzy - i tym należą się słowa uznania - z wielką pasją oddają się wysokościowym treningom.

Dla osób uprawiających narciarstwo biegowe zarząd kolei linowych lodowca Pitztal przygotował specjalne taryfy, zapewniając już od grudnia świetne możliwości treningowe. Wszystkim miłośnikom cienkich desek, którzy zdecydują się skorzystać z tej oferty, pozostaje życzyć miłego pobytu.

skionline.pl
Źródło: tirol.info

skionline.pl

powrót

Zobacz
Warunki narciarskie: Dolina Pitztal Lodowiec Pitztal
Lodowiec Pitztal, Austria
Lodowiec Pitztal, Austria
Lodowiec Pitztal, Austria
Tyrolskie lodowce
Tyrolskie lodowce
Tyrolskie lodowce
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com