skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

PKG unowocześnia ofertę dla narciarzy na Kasprowym Wierchu

2013.12.03
Bardzo dobra wiadomość dla narciarzy wybierających się do Zakopanego. Na Kasprowym Wierchu czekają na nich znaczne ułatwienia w korzystaniu z infrastruktury kolei linowych oraz w czerpaniu przyjemności z szusowania. Polskie Koleje Górskie wprowadzają dla swoich klientów specjalną, przygotowaną na ten sezon zimowy ofertę biletową, dzięki której optymalnie wykorzystają swoją obecność na trasach najważniejszej dla nich góry w Polsce.
Po kilku miesiącach prac wdrożeniowych, dobiegają końca testy nowego systemu sprzedaży biletów na Kasprowy Wierch. Dla narciarzy najważniejsze będą zmiany formatu i dystrybucji skipassów. Już wkrótce ich zakup będzie bardzo prosty i wygodny, a ich posiadacze skorzystają ze specjalnych bramek wejściowych. W ten sposób ominą słynną w całej Polsce kolejkę do kasy z Kuźnicach. Będą też mogli bez ograniczeń korzystać z infrastruktury - kolei na szczyt Kasprowego Wierchu oraz kolejek na Hali Gąsienicowej i Goryczkowej. Partnerem technologicznym PKG jest firma SKIDATA, specjalizująca się w obsłudze alpejskich kurortów.

- Naszym priorytetem jest zapewnienie turystom optymalnych warunków, co oznacza przede wszystkim stałe podnoszenie standardu obsługi. Nie możemy już mówić o komforcie bez rozwiązań internetowych i mobilnych oraz ofert pakietowych, pozwalających lepiej wykorzystać czas spędzany na stokach. Rywalizacja pomiędzy zimowymi kurortami toczy się bowiem o to, komu uda się maksymalnie ułatwić gościom korzystanie z atrakcji, które w większości przypadków są do siebie podobne. Jesteśmy przekonani o tym, że zapewniając w Zakopanem poziom porównywalny z ośrodkami alpejskimi, zwiększymy liczbę turystów wybierających wypoczynek w kraju - mówi Zbigniew Rekusz, prezes zarządu PKG.

Kolejnym elementem jest nowa zimowa oferta biletowa, stworzona z myślą o narciarzach i snowboardzistach. Dla najbardziej zaawansowanych i wytrwałych miłośników białego szaleństwa po raz pierwszy przygotowany został skipass całodzienny, umożliwiający nieograniczoną liczbę wjazdów zarówno koleją linową na szczyt Kasprowego Wierchu, jak i kolejkami w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Będzie on kosztować 135 zł. Natomiast popularny już wcześniej skipass czterogodzinny dostępny będzie w cenie 108 zł. Dla najmłodszych oraz dla seniorów przewidziano bilety ulgowe, ze zniżką w wysokości 20 proc. Atrakcyjna oferta czeka też na rodziny: 356 zł (dwoje dorosłych + jedno dziecko) i 410 zł (dwoje dorosłych + dwoje dzieci).

SKIPASS CAŁODZIENNY
• Nieograniczona liczba wjazdów na szczyt Kasprowego Wierchu z dolnej stacji w Kuźnicach
• Nieograniczona liczba wjazdów kolejami linowymi na Hali Goryczkowej i Hali Gąsienicowej
Dodatkowe atuty:
• Najbardziej efektywna i opłacalna opcja spędzenia całego dnia na nartach
• Całkowita swoboda wyboru tras (Kasprowy Wierch na całej długości, Hala Gąsienicowa, Hala Goryczkowa) w ramach jednego skipassu
• Możliwość zrobienia przerwy na posiłek i spożycia go na dolnej stacji w Kuźnicach, w centrum Zakopanego lub w miejscu noclegu, a następnie powrotu na stok - bez konieczności zakupu kolejnego biletu
• Szansa elastycznego reagowania na zmieniające się warunki pogodowe (np. w przypadku zamknięcia Hali Goryczkowej)
• Priorytet dla narciarzy na dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch

Jak turyści mogą zdobyć skipass? Najprościej będzie jeszcze w domu odwiedzić stronę www.pkl.pl i zamówić kartę z dostawą kurierską. Można ją nabyć także po przyjeździe do Zakopanego w kasach PKL - nie tylko w Kuźnicach, ale także na Krupówkach. Jej koszt to 15 zł, za to będzie z niej można korzystać przez kilka lat. Olbrzymim udogodnieniem jest natomiast to, że możliwe będzie również jej doładowanie przez Internet. Wystarczy dostęp do sieci i karta kredytowa lub konto bankowe on-line - transakcję można będzie przeprowadzić np. w drodze z hotelu lub pensjonatu na stok. To znacznie zwiększa elastyczność systemu, powala np. dostosować swoje plany do warunków atmosferycznych. Dostępne będą też jednorazowe skipassy w postaci papierowych biletów z czipem, tych jednak nie da się już doładować.

- Tegoroczna oferta to rozwiązanie przejściowe. Naszym celem jest wspólny skipass w sezonie 2014/2015 - podkreśla Zbigniew Rekusz.

Dla osób, które kupią skipassy w Internecie lub w kasie, wyznaczone zostaną oddzielne bramki wejściowe. Znajdą się one również przy wejściu do dolnej stacji kolei w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Tam narciarze zaopatrzeni w karty lub bilety z czipem nie będą musieli nawet wyciągać ich z kieszeni. Czytniki same "znajdą" je pod warstwami odzieży.

- Nasze pomysły konsultowaliśmy z doradcami z Alp i zgodzili się oni, że kluczowym zadaniem na zbliżający się sezon zimowy powinno być udrożnienie ruchu na Kasprowym Wierchu. Usprawnienie zakupu biletów działa jak magnes, który wraz z rozwojem oferty przyciągnie turystów. Pozytywne wrażenia spowodują, że zwiększy się ich późniejsze zainteresowanie całą ofertą PKG - wyjaśnia Zbigniew Rekusz.

W tym roku na narciarzy czeka jeszcze jedna niespodzianka. W Dolinie Gąsienicowej powstała specjalna trasa slalomowa z pomiarem czasu. Sprawdzić swoje umiejętności i podjąć próbę pobicia rekordu będzie mógł bezpłatnie każdy - niezależnie od tego, jaki bilet wcześniej zakupił.

Polskie Koleje Górskie zapowiadają także znaczące zmiany w modelu dystrybucji biletów na Kasprowy Wierch i Gubałówkę w sezonie letnim. Wiadomo już, że będzie on wykorzystywać nie tylko transakcje on-line, ale także urządzenia mobilne. Jednocześnie przypominają, że także osoby które zima chcą wjechać na szczyt po to, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, już teraz mogą kupić bilety w Internecie.

źródło: PKG

skionline.pl
Tagi: #polska #zakopane #kasprowy

powrót

Zobacz
Zakopane Kasprowy Wierch cz.2
Zakopane Kasprowy Wierch cz.2
Zakopane Kasprowy Wierch cz.2
Zakopane Kasprowy Wierch cz.1
Zakopane Kasprowy Wierch cz.1
Zakopane Kasprowy Wierch cz.1
Zima na Kasprowym
Zima na Kasprowym
Zima na Kasprowym
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com