skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Beskid Sport Arena
Szczyrk

Dojazd
Beskid Sport Arena to całoroczny ośrodek sportowo-rekreacyjny, przeznaczony w zimie dla narciarzy, w lecie oferuje gościom Szczyrku możliwość korzystania z kolei linowej, restauracji, toru saneczkowego, trasy trekkingowej, rowerowej oraz ścianki wspinaczkowej. Znajdą tu coś dla siebie zarówno zaawansowani narciarze, nastawieni na szybkość i wyczyn, miłośni jazdy rekreacyjnej, ale także początkujący i najmłodsi narciarze, dla których przygotowany jest oddzielny stok do nauki.

Parkingi i dolna stacja terenów narciarskich Beskid Sport Arena położona jest w bocznej dolinie Biłej, niecałe 2 km od centrum Szczyrku i ok. 15 km na południe od Bielska-Białej. Najwygodniejszy dojazd (chociaż często zatłoczony) prowadzi od północy – z Bielska wyjeżdżamy na południe drogą nr 942, która doprowadza do ronda w Buczkowicach, po czym w prawo prowadzi do centrum miasta, gdzie skręcamy w prawo i po dwóch kilometrach docieramy do głównego parkingu przy kolei krzesełkowej. Jadąc od strony Katowic czy Krakowa, wygodnie jest skorzystać z nowej obwodnicy miasta, która doprowadza do drogi 942 za miastem. Od strony Żywca najwygodniej dojechać jest główną drogą nr 69 do Łodygowic, gdzie skręcamy w lewo na lokalną szosę, która doprowadzi nas do ronda w Buczkowicach i drogi 942 z Bielska. Trzecia możliwość dojazdu prowadzi od strony Wisły przez wysoką Przełęcz Salmopolską (934 m n.p.m.), drogą wojewódzką nr 942 z centrum Wisły – szosa ta jest kręta i stroma, ale zazwyczaj utrzymana i przejezdna, aczkolwiek po opadach śniegu bywa śliska – zawsze warto mieć ze sobą łańcuchy.

Z Bielska-Białej – ok. 19 km; z Żywca – ok. 18 km; z Wisły – 23 km; Z Katowic (przez Tychy i Bielsko-Białą) – ok. 80 km; z Krakowa (przez Wadowice i Bielsko-Białą) – ok. 105 km (tyle co do Zakopanego!)
Booking.com