skionline.pl stacje Polska Jura wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szwajcaria Bałtowska
Bałtów

Opis stacji
Leżący w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej Bałtów, należy do najciekawszych miejscowości we wschodniej części Gór Świętokrzyskich. W ciągu kilkunastu ostatnich lat powstał tu imponujący kompleks obiektów turystycznych, w skład którego wchodzi m.in. park dinozaurów z zapleczem badawczym i naukowym, zwierzyniec, prehistoryczne oceanarium, kino 5D, wioska czarownic, park rozrywki z rollercoasterem i jeszcze kilka innych atrakcji. Integralną częścią kompleksu jest także stacja narciarska – niewielka, ale bardzo nowocześnie urządzona, idealnie wpisująca się w rodzinny charakter całego kompleksu.

Stoki narciarskie położone są na wschodnich zboczach krawędzi doliny Kamiennej, w miejscu, gdzie rzeka ogromną pętlą opływa Zarzeczański Grzbiet. Jako teren nisko położony (górna stacja to jedyne 200 m n.p.m.!) został wyposażony w nowoczesną i wydajną instalację zaśnieżania, a wszystkie stoki są oświetlone. Główną osią terenu jest postawiona niedawno czteroosobowa kolej linowa o przepustowości 2400 osób na godzinę, oprócz tego stoją tu także dwa orczyki, a także dwa krótkie wyciągi talerzykowe obsługujące teren szkółki narciarskiej.

W dół prowadzi sześć podobnych do siebie, szerokich i łagodnych tras zjazdowych, z których najdłuższa, prowadząca od górnej stacji krzesła, ponad orczykami na dół, w kierunku parkingu, ma 700 metrów długości. Jednym z nowszych obiektów jest położona obok stoku wypożyczalnia sprzętu, która w sezonie 2013/2014 została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Elan i snowboardowy marki Burton. Na miejscu, w kompleksie turystycznym znajduje się także baza noclegowa , a także restauracja i dwa bary.

Mimo skromnych rozmiarów i położenia w terenie wyżynnym, a nei górskim, Bałtów ze swoją stacja narciarską, jest ważnym punktem na zimowej mapie Polski. Jest idealnym miejscem dla początkujących narciarzy, a także dla rodzin z dziećmi, które znajdą tu moc różnorodnych atrakcji, niedostępnych w żadnej innej stacji narciarskiej w Polsce. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że Szwajcaria Bałtowska (taką oficjalną nazwę nosi stacja) jest jedną z najładniej pod względem estetycznym, urządzonych ośrodków w Polsce, gdzie wszystko jest przemyślane i co najważniejsze – funkcjonalne. Dlatego – zdecydowanie polecamy!
Booking.com