skionline.pl stacje Polska Jura wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szwajcaria Bałtowska
Bałtów

Leżący w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej Bałtów, należy do najciekawszych miejscowości we wschodniej części Gór Świętokrzyskich. W ciągu kilkunastu ostatnich lat powstał tu imponujący kompleks obiektów turystycznych, w skład którego wchodzi m.in. park dinozaurów z zapleczem badawczym i naukowym, zwierzyniec, prehistoryczne oceanarium, kino 5D, wioska czarownic, park rozrywki z rollercoasterem i jeszcze kilka innych atrakcji. Integralną częścią kompleksu jest także stacja narciarska – niewielka, ale bardzo nowocześnie urządzona, idealnie wpisująca się w rodzinny charakter całego kompleksu.

Stoki narciarskie położone są na wschodnich zboczach krawędzi doliny Kamiennej, w miejscu, gdzie rzeka ogromną pętlą opływa Zarzeczański Grzbiet. Jako teren nisko położony (górna stacja to jedyne 200 m n.p.m.!) został wyposażony w nowoczesną i wydajną instalację zaśnieżania, a wszystkie stoki są oświetlone. Główną osią terenu jest postawiona niedawno czteroosobowa kolej linowa o przepustowości 2400 osób na godzinę, oprócz tego stoją tu także dwa orczyki, a także dwa krótkie wyciągi talerzykowe obsługujące teren szkółki narciarskiej.

W dół prowadzi sześć podobnych do siebie, szerokich i łagodnych tras zjazdowych, z których najdłuższa, prowadząca od górnej stacji krzesła, ponad orczykami na dół, w kierunku parkingu, ma 700 metrów długości. Jednym z nowszych obiektów jest położona obok stoku wypożyczalnia sprzętu, która w sezonie 2013/2014 została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Elan i snowboardowy marki Burton. Na miejscu, w kompleksie turystycznym znajduje się także baza noclegowa , a także restauracja i dwa bary.

Mimo skromnych rozmiarów i położenia w terenie wyżynnym, a nei górskim, Bałtów ze swoją stacja narciarską, jest ważnym punktem na zimowej mapie Polski. Jest idealnym miejscem dla początkujących narciarzy, a także dla rodzin z dziećmi, które znajdą tu moc różnorodnych atrakcji, niedostępnych w żadnej innej stacji narciarskiej w Polsce. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że Szwajcaria Bałtowska (taką oficjalną nazwę nosi stacja) jest jedną z najładniej pod względem estetycznym, urządzonych ośrodków w Polsce, gdzie wszystko jest przemyślane i co najważniejsze – funkcjonalne. Dlatego – zdecydowanie polecamy!
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:6 szt.
Długość tras zjazdowych:2 km
- trasy łatwe2 km
Wysokość: 150 - 200 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2022.12.16 do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 19:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Bałtów Szwajcaria Bałtowska
Dla narciarzy
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnespacery zimowe:dostępne
kamping:dostępnejazda konna:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Szwajcaria Bałtowska
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Szwajcaria Bałtowska
Adres:Bałtów 8a
Telefon:519 346 140
WWW:www.szwajcariabaltowska.pl
Bałtów Szwajcaria Bałtowska
Zobacz
Szwajcaria Bałtowska (Vlog175)
W najbliższy weekend jedziemy do Szwajcarii... Bałtowskiej
Świętokrzyskie tournee
SN Szwajcaria Bałtowska - styczeń 2018
SN Szwajcaria Bałtowska - styczeń 2018
SN Szwajcaria Bałtowska - styczeń 2018
Relacja z - Szwajcaria Bałtowska
Relacja z - Szwajcaria Bałtowska
Relacja z - Szwajcaria Bałtowska
Szwajcaria Bałtowska rozpoczęła naśnieżanie

zobacz więcej

Booking.com