skionline.pl stacje Polska Pieniny wyślij link znajomemu dodaj opinię

Polana Sosny
Niedzica

Niedzica znana jest przede wszystkim ze swojego pięknego średniowiecznego zamku, a także wybudowanej poniżej niego zapory na Dunajcu, która spiętrza jego w wody w Jezioro Czorsztyńskie. Jest również coraz popularniejsza wśród narciarzy – na południowym brzegu dolnego Zbiornika Sromowieckiego, położona jest stacja narciarska Polana Sosny – niewielka, ale niezmiernie malownicza.

Wyciągi położone są tutaj na północnym stoku granicznego wzgórza, opadającego wprost do jeziora – z jednej strony północna ekspozycja zapewnia większą trwałość pokrywy śniegowej, z drugiej – obecnośćdwóch zbiorników wodnych zmniejsza dobowe wahania temperatury, co nie zawsze jest korzystne np. przy pracy armatek naśnieżających. W ośrodku znajdują się trzy wyciągi orczykowe, z których najdłuższy ma ok. 400 metrów długości. Prowadzi wzdłuż niego czerwona trasa, stoma zwłaszcza w dolnej części, a także prowadząca szerokim łukiem trasa niebieska. Trzeci wariant zjazdu to bardzo łagodna trasa (na mapach ośrodka zaznaczona jako zielona), która w dolnej części prowadzi wzdłuż wyciągu dla najmłodszych. Z boku stoi jeszcze trzeci wyciąg z niebieską trasą, przy którym urządzono specjalny zjazd dla snowboardzistów.

W ośrodku znajduje się wypożyczalnia sprzętu i serwis, a także restauracja i bar na stoku. Ze względu na dość łagodne trasy i spokój na stokach, stacja idealnie nadaje się dla początkujących i najmłodszych narciarzy. Zresztą – kilka sezonów temu zwyciężyła w plebiscycie na najlepsza stację Małopolski jako najlepsza stacja rodzinna. Uzupełnieniem prawie 2 km tras zjazdowych jest trasa biegowa, prowadząca wzdłuż granicy w kierunku Kacwina (ok. 8 km długości – tylko przy sprzyjających warunkach śniegowych).

Niezaprzeczalnym atutem Niedzicy jest wspaniałe otoczenie krajobrazowe – widok ze stoków na dolinę Dunajca z dwoma jeziorami i zaporą, nad którą wznosi się piękny zamek, a także wznoszące się dalej pasmo Pienin ze śmiałymi szczytami Macelaka, Nowej Góry i Trzech Koron – należy do najpiękniejszych scenerii narciarskich w Polsce. Ze szczytu wzniesienia otwiera się też przepiękna panorama zaśnieżonych Tatr. Goszcząc w Niedzicy na nartach, nie wolno zapomnieć o zwiedzeniu zamku, inną wielką atrakcją jest także zwiedzanie wnętrza zapory na Dunajcu.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 tak
Ilość tras zjazdowych:4 szt.
Długość tras zjazdowych:1.85 km
- trasy łatwe1.4 km
- trasy średnie0.45 km
Ilość tras biegowych:9
Długość tras biegowych:1 km
Wysokość: 498 - 595 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 20:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
spacery zimowe:
centrum fitness:
kamping:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Ośrodek Narciarski Polana Sosny
Adres:os. Polana Sosny 5, 34-441 Niedzica
Telefon:+48 18 334 77 60
Fax:+48 18 334 77 63
WWW:www.niedzica.pl
Zobacz
Warunki narciarskie w Pieninach i okolicy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019