skionline.pl stacje Polska Sudety wyślij link znajomemu dodaj opinię

Kamienica

fot. SN Kamienica
Kliknij, aby powiększyć.
fot. SN Kamienica
Stacja narciarska Kamienica, położona w Masywie Śnieżnika, niedaleko Stronia Śląskiego powstała od podstaw w 2002 roku. Zajmuje ona dwa przeciwległe stoki grzbietu Zawada, który rozdziela Nową Morawę od Kamienicy. Początkowo znajdowały się tu trzy wyciągi orczykowe, o długościach od 270 do 460 m, z naśnieżanymi trasami zjazdowymi przy każdym z wyciągów. W sezonie 2013/14 postawiono tu na miejscu jednego z orczyków (od strony Nowej Morawy) 4-osobową kolej krzesełkową.

Nowa kolej to produkt Tatrapomy, o długości 391 metrów i różnicy wzniesień 86 metrów.. Zdolność przewozowa kanapy wynosi 2400 osób na godzinę. Po uruchomieniu kolei przepustowość stacji wrosła do 4380 osób na godzinę. Trasa zjazdowa przy kolei linowej posiada oświetlenie do jazdy wieczornej, natomiast przy wyciągu od strony Kamienicy zainstalowany jest system do pomiaru czasu przejazdu wyznaczonej trasy o długości 300 m. Również od strony Kamienicy znajduje się zaplecze gastronomiczne (stylowa karczma) a także wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkółka narciarska.

Kamienica jest miejscem przeznaczonym przede wszystkim do jazdy w gronie rodzinnym i towarzyskim, dla dzieci i osób uczących się jazdy na nartach oraz tych, którzy w ciszy na świeżym powietrzu chcą spędzać zimowe weekendy. Od strony Nowej Morawy, w pobliżu krzesła stoi hotel – dobry punkt zaczepienia dla narciarzy. Od roku 2013 Kamienica wraz z z Czarną Górą (liderem projektu) i ośrodkiem w Lądku-Zdroju tworzą Ski Region Śnieżnik, z wprowadzanymi sukcesywnie wspólnymi karnetami oraz komunikacją pomiędzy ośrodkami za pomocą skibusów.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
5 1 tak
Długość tras zjazdowych:1.5 km
- trasy łatwe1.5 km
Wysokość: 590 - 690 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:stok dla dzieci:
oświetlony stok:bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Kamienica
Adres:ul.Kamienica 1a 57-550 Stronie Śląskie
Telefon:+48 74 8143285
WWW:www.snkamienica.pl
Zobacz
Warunki narciarskie we wschodniej części Sudetów
Ski Region Śnieżnik - nowy projekt narciarski już tej zimy!
Wiadomości: Zima w Kamienicy
Zima w Kamienicy

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021