skionline.plstacje relacje Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Polskie Dni w Zell am See-Kaprun 2010 - aktywnie po raz ósmy!

2010.06.29
Każdy kolejny rok to dla Polskich Dni w Zell am See - Kaprun nowe wyzwania, rekordy, nowe dyscypliny i atrakcje, nowi goście. Niezmienny jest jedynie cel - promocja aktywnego wypoczynku: spędź wakacje z rodziną, w ruchu! Do uprawiania sportu i zabawy zachęcać będą, jak co roku, zaproszone Gwiazdy.
SPORT I AKTYWNY WYPOCZYNEK

Polskie Dni to impreza promująca narciarstwo i snowboarding jako dyscypliny, które można uprawiać cały rok. Ideę całorocznej jazdy na nartach promuje Salomon - od pięciu lat Sponsor Polskich Dni. Salomon zapewni możliwość skorzystania z najnowszej kolekcji sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Codziennie w centrum testowym będzie na Państwa czekała profesjonalna obsługa, która dobierze sprzęt, doradzi, odpowie na wszelkie pytania. Ekipę Salomona wspierać będzie Szkoła Narciarska Strama Nosal z Zakopanego prowadzona przez Kasię Stramę, doskonałą narciarkę, wieloletnią zawodniczkę. Chętni będą mogli skorzystać z porad doświadczonych instruktorów. Po raz kolejny odbędzie się Salomon Cup - narciarski i snowboardowy Puchar Polskich Dni oraz pokaz mody marek Salomon i Bonfire.

Wielki bieg na orientację, czyli Tissot T-Touch Adventure 2010 na stałe wpisał się do kalendarza Polskich Dni. Tegoroczna edycja, będzie piątą z kolei. Jest to kilkugodzinna impreza terenowa, w której zawodnicy podzieleni na grupy, będą musieli pokonać wyznaczoną trasę, wykonując po drodze określone zadania. W którym kierunku biec, jaka pogoda będzie jutro i na jakiej wysokości aktualnie się znajdujemy, to tylko niektóre pytania, na które odpowiedź muszą znaleźć uczestnicy T-Touch Adventure. Pomoże im główny "bohater" - zegarek T-Touch ze szkłem dotykowym. Tissot T-Touch Adventure cieszy się dużym zainteresowaniem gwiazd, która z nich w tym roku będzie miała najlepszą kondycję? Która opanuje obsługę zegarka do perfekcji? Przekonamy się już niebawem. Na zwycięzców czekają zegarki Tissot T-Touch oraz cenne nagrody.

Nowością w programie Polskich Dni będzie Salomon Trail Running 2010 Special Edition - Kaprun 2010. Salomon Trail Running to biegi po naturalnych ścieżkach. Mogą być rozgrywane w górach, w lesie, czy w miejskich parkach. Ich trudność zależy zarówno od długości trasy, jak i różnicy poziomów. Podczas Polskich Dni odbędzie się specjalna edycja tego wydarzenia. Trasa biegu prowadzić będzie po utwardzonej powierzchni, a metą będzie średniowieczny zamek. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Więcej na temat cyklu Salomon Trail Running można znaleźć na stronie www.salomonrunning.pl.

Polskie Dni bez warsztatów tanecznych? Niemożliwe! Jak co roku będzie z nami Iwona Pavlović - jurorka programu Taniec z Gwiazdami telewizji TVN, która nauczy gości standardowych figur i kroków tanecznych.
Po raz drugi imprezie partneruje Egurrola Dance Studio. Maria Foryś, uczestniczka programu You Can Dance telewizji TVN, przedstawi tajniki tańca nowoczesnego. Zajęcia fitness po raz pierwszy poprowadzi instruktor z Michał Uryniuk z Egurrola Dance Studio. Będzie rytmicznie i dynamicznie.
Po raz pierwszy swoje warsztaty taneczne poprowadzi Rafał Maserak, wielokrotny uczestnik programu Taniec z Gwiazdami telewizji TVN, zdobywca Kryształowej Kuli.

Regaty: Rano - jazda na nartach na lodowcu, a po południu - sporty wodne na przepięknym jeziorze Zeller. To jest możliwe! Po raz pierwszy w programie Polskich Dni znajdą się regaty.

Rolki: Portal skionline.pl zaprosi do udziału w Maratonie Rolkowym. Region Zell am See - Kaprun to jedno z najpiękniejszych miejsc do uprawiania tej dyscypliny w Alpach.

Rafting i canyoning: Wśród dodatkowych atrakcji Polskich Dni znajdą się w tym roku rafting i canyoning. Śmiałkowie będą mogli popłynąć rwącą, alpejską rzeką i sprawdzić swoje siły w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Piłka nożna: Mecze półfinałowe Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej to doskonały pretekst do wspólnego kibicowania. Wieczór Kibica zapowiada się bardzo ciekawie. Tradycyjnie, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej Polska - Austria.

Najważniejszy jest aktywny wypoczynek! Chętnych, organizatorzy zaproszą do uprawiania różnych dyscyplin. Polecają grę w tenisa i golfa, koszykówkę, trekking po przepięknych alpejskich szlakach, jazdę na rowerze.

KULTURA I ROZRYWKA

Koncerty gwiazd: W tym roku, w amfiteatrze średniowiecznego zamku zabrzmią największe przeboje zespołów: Feel, Blue Cafe i Kowalski. Wieczorna zabawa kontynuowana będzie w dyskotece, gdzie goście będą bawić się przy muzyce DJ'a Marka Wacławskiego z Zakopanego.

Teatr: Na scenie Polskich Dni zagości przedstawienie Goło i Wesoło. W tym niezwykle zabawnym spektaklu wystąpią: Andrzej Andrzejewski, Olga Borys, Henryk Gołębiewski, Paweł Królikowski, Jacek Kopczyński, Tomasz Borkowski, Tomasz Sapryk i Mirosław Zbrojewicz.

Kabaret: Po raz pierwszy zaprezentujemy kabaret. Liczymy na wspaniały, śmieszny wieczór. Gości Polskich Dni rozbawi młody, wielokrotnie nagradzany Kabaret Nowaki.

Kuchnia: Mistrz kulinarny Karol Okrasa przyciąga na swoje warsztaty tłumy. Jedni gotują, inni słuchają, jeszcze inni tylko degustują. Od trzech lat podczas Polskich Dni Karol zachwyca pomysłami, kunsztem i niesamowitą charyzmą. W tym roku, po raz kolejny poprowadzi spotkania z gośćmi Polskich Dni.

Fotografia: O tym, że fotografia jest największą, obok tańca, pasją Rafała Maseraka wie niewiele osób. Dlatego, Rafał podczas imprezy wcieli się w rolę paparazzi. "Polskie Dni w Zell am See - Kaprun w obiektywie Rafała Maseraka" - na taką wystawę Organizatorzy zaproszą już jesienią.
Uzupełnieniem tego projektu, będą warsztaty fotograficzne prowadzone przez Studio 69.

Żołądkowa Akademia Barmańska: Miłośników napojów gorzkich i słodkich, wstrząśniętych i mieszanych zapraszamy na drugą edycję warsztatów barmańskich. W świat mocnych wrażeń wprowadzą barmani marki Wódka Gorzka Żołądkowa.

Warsztaty winne: W ostatnich latach goście imprezy poznali smak austriackiego wina. W tym roku, winnica Kiss z Burgenlandu zaprosi na warsztaty winne do klimatycznej winnicy w średniowiecznym zamku Kaprun.

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Zell am See
Polskie Dni 2010 - Kabaret Nowaki
Polskie Dni 2010 - Kabaret Nowaki
Polskie Dni 2010 - Kabaret Nowaki
Polskie Dni 2010 - mecz Austria - Polska
Polskie Dni 2010 - mecz Austria - Polska
Polskie Dni 2010 - mecz Austria - Polska
Kaprun - lodowiec Kitzsteinhorn
Kaprun - lodowiec Kitzsteinhorn
Kaprun - lodowiec Kitzsteinhorn
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Relacja z Polskie Dni Kaprun 2010

zobacz wszystkie galerie

Organizator
Sponsorzy
Partnerzy
Patroni medialni