skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Polskie Koleje Linowe na ferie zimowe otwierają trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej

2023.01.13
Polskie Koleje Linowe na ferie zimowe otwierają trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkow
Kliknij, aby powiększyć.
Polskie Koleje Linowe na ferie zimowe otwierają trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkow
Po przerwie świąteczno-noworocznej najwyższy moment rozpocząć przygotowania i odliczanie do ferii zimowych. Czas wolny od pracy oraz szkoły warto spędzić aktywnie z dala od telewizora i komputera. Dlatego, jeśli jeszcze nie macie pomysłu jak go zorganizować podpowiadamy – góry to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza że Polskie Koleje Linowe od 14 stycznia planują udostępnić trasę na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej, a dodatkowo w swoich ośrodkach przygotowały atrakcje, które pozwolą na wiele aktywności zimowych.

Zobacz także:

Zastanawiasz się dokąd jechać, by jak najlepiej wykorzystać czas wolny? Warto w swoich planach uwzględnić polskie góry, które nie dość, że zachwycają o każdej porze roku, to dodatkowo kuszą aktywnościami. W tym roku ferie zimowe rozpoczną się już od najbliższego weekendu, a zakończą 26 lutego. Co prawda, ostatnie cieplejsze dni sprawiły, że nie wszystkie trasy narciarskie w polskich ośrodkach zostały udostępnione, ale na szczęście zima wróciła do Zakopanego i na Kasprowy Wierch, dlatego już od najbliższego weekendu PKL planują udostępnić trasę w Dolinie Gąsienicowej.
PKL w każdym ze swoich ośrodków na czas ferii przygotowały także zimowe atrakcje, które sprawią, że odpoczynek w górach będzie jeszcze przyjemniejszy i ciekawszy.
Zaplanuj wolny czas i spędź go aktywnie w ośrodkach turystycznych PKL

Kasprowy Wierch – emocje na najwyższym poziomie


Zimą zdecydowanie mniej czasu spędzamy na zewnątrz, ale nie da się ukryć, że nic tak nie dodaje energii i siły, jak aktywność fizyczna oraz atrakcyjnie zaplanowany dzień. Jeśli w wolnym czasie planujemy odwiedzić Zakopane, to warto również wybrać się na jedną z najpopularniejszych gór w kraju – Kasprowy Wierch. Wyjazd na szczyt koleją linową PKL to zawsze duże przeżycie oraz niezapomniane widoki, które możemy podziwiać podczas podróży, zwłaszcza że zima i śnieg znów powróciły w Tatry.

Ale Kasprowy Wierch to także najwyżej położona stacja narciarska w kraju! Wizyta na stoku jest nieodłącznym elementem ferii zimowych, dlatego na miłośników szusowania już od 14 stycznia czekać będzie prawdziwa gratka – PKL planuje otwarcie trasy narciarskiej w Dolinie Gąsienicowej, której długość wynosi 1200 metrów.


- Ze względu na ocieplenie ten sezon narciarski pozostawia wiele do życzenia, natomiast bardzo cieszymy się, że śnieg ponownie pojawił się w Tatrach. Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, co oznacza, że termin ich otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody i odpowiedniej pokrywy śnieżnej. Trwają przygotowania, by uruchomić od 14 stycznia trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej. Chcielibyśmy by miłośnicy sportów zimowych mogli jak najlepiej w ferie spędzić aktywnie czas na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

- W najbliższych dniach planujemy także udostępnić trasę narciarską w Dolinie Goryczkowej wraz z nartostradą do Kuźnic. Załoga PKL pracuje w dzień i w nocy, żeby narciarze mogli rozwijać swoje pasje na trasach zjazdowych na Kasprowym Wierchu – dodaje Patryk Białokozowicz z PKL.

Tutejszy ośrodek Polskich Kolei Linowych charakteryzują długie, miejscami wymagające oraz pokryte w pełni naturalnym śniegiem trasy, a także nartostrada. Trasy usytuowane są w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej.

Na szczycie Kasprowego Wierchu w najwyżej położonym sklepie w kraju, można zakupić oryginalne pamiątki oraz kolekcję limitowanych ubrań prosto z Kasprowego Wierchu.
Dodatkowo na Kasprowym Wierchu możemy przyjemnie spędzić czas, ogrzać się oraz skosztować dań w najwyżej położonej restauracji w kraju Poziom 1959.

Booking.com

Zaplanuj wizytę na Kasprowym Wierchu z wyprzedzeniem


Rekomendujemy zakup skipassów z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL, ponieważ skorzystamy z atrakcyjnych cen porównywalnych do tych z ubiegłego sezonu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej PKL, gdzie znajdują się wszystkie informacje dotyczące godzin otwarcia kolei, terminów otwarcia tras narciarskich w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz sprzedaży skipassów.

Wyjazd na Kasprowy Wierch warto zaplanować i z wyprzedzeniem zakupić – na wybrany dzień oraz godzinę – tourpassy i skipassy w sklepie PKL. Czas odjazdu kursu kolei jest ściśle określony i znajduje się na tourpassie i skipassie. W tym roku, ze względu na trwający remont placu w Kuźnicach, busy dojeżdżają tylko do Pomnika Prometeusza (ok. połowy drogi do stacji dolnej w Kuźnicach), skąd do stacji dolnej kolei PKL dotrzemy spacerem. Warto pamiętać, by do Kuźnic dotrzeć z rezerwą czasową i w stacji dolnej kolei linowej na Kasprowy Wierch pojawić się przed zaplanowanym odjazdem wagonika PKL.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch przez cały sezon zimowy działają mobilni informatorzy, którzy udzielają informacji turystom oraz kierują ruchem, by pomóc w jego usprawnieniu. Informatorów bardzo łatwo rozpoznamy dzięki pomarańczowym płaszczom, które są ich charakterystycznym znakiem.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #pkl #zakopane #kasprowy wierch #gdzie na narty

powrót

Zobacz
Zima na Kasprowym
Zima na Kasprowym
Zima na Kasprowym
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com