skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Południowy Tyrol - zimowe nowości na sezon 2018/2019

2018.11.07
Południowy Tyrol - zimowe nowości na sezon 2018/2019
Kliknij, aby powiększyć.
Południowy Tyrol - zimowe nowości na sezon 2018/2019
Nadchodzący sezon zimowy to nie tylko czas na ostrzenie nart - to przede wszystkim czas kluczowej decyzji: dokąd w tym roku? Czy w sprawdzone miejsce, czy może jednak warto odwiedzić coś nowego? Może któreś nowości z włoskiego Południowego Tyrolu pozwolą podjąć tę decyzję - ośrodki mają różne propozycje m.in. nowe stoki, gondole, hotele, lecz także i pakiety promocyjne. Sprawdźcie sami!

Oferty promocyjne:


- Darmowy skipass na rozpoczęcie sezonu w ośrodkach Speikboden i Klausberg. Oferta jest dostępna w grudniu przed Bożym Narodzeniem i występuję w 2 opcjach - darmowy 3-dniowy skipass przy min. 4-dniowym pobycie, oraz darmowy 6-dniowy skipass przy min. 7www.skiworldahrntal.it/en/free-skipass-weeks -dniowym pobycie. Więcej informacji: www.skiworldahrntal.it/en/free-skipass-weeks

- Ośrodek Vipiteno-Racines przygotował kilka ofert promocyjnych o różnej tematyce. Na początek sezonu, narciarze mogę znaleźć tam pakiet 4 dniowego pobytu i skipassu w cenie 3 dni, z kolei pod koniec styczna czeka tygodniowa oferta pobytu z atrakcjami i skipassem za 510 euro. Szczegóły oraz inne pakiety, także świąteczne, dostępne są tu: www.sterzing-ratschings.it/en/where-to-stay/package-holiday.html

- Dolomiti Superski jak zawsze ma przygotowaną ofertę rozpoczynającą sezon: Dolomiti Super Premiere 4=3, w ramach której jeden dzień noclegu i skipassu jest za darmo przy 4 dniowym pobycie. Promocja jest dostępna w większości południowotyrolskich ośrodków m.in. Tre Cime, Kronplatz, Alta Badia, Valle Isarco, Valle di Tures e Aurina, Val Gardena, Alpe di Siusi itp.
Więcej na www.dolomitisuperski.com/en/your-holiday/promotions

Ośrodek narciarski Belpiano
Ośrodek narciarski Belpiano

Nowości na stokach


- Na północy doliny Val Venosta, na styku trzech krajów, znajduje się ośrodek Belpiano, oferujący 50 km tras. Jednak w tym sezonie zostanie wprowadzonych wiele zmian: powstaną dwa nowe połączenia (nowoczesne gondole) oraz dwie nowe trasy, w tym jedna czarna! Dzięki temu narciarze będą mogli bez problemu przemieścić się na nartach do pobliskiego ośrodka Malga di San Valentino.

- Także w ośrodku Monte Cavallo/Rosskopf w Valle Isarco, znanym przede wszystkim z najdłuższego, 10,5km toru narciarskiego, czekają nowe udogodnienia. Po 30 latach ciężkiej pracy, 3-osobowy wyciąg krzesełkowy Panorama docierający na szczyt Rosskopf, zostanie zastąpiony super nowoczesnym telemixem: 6-osobowych krzesełek i 8-osobowych gondoli, podwyższającym przepustowość do 2400 osób na godzinę. Lecz kluczową informacją jest nowa, długo wyczekiwana trasa: 5-kilometrowy zjazd ze szczytu prawie do deptaku w miasteczku Vipiteno

Alta Badia
Alta Badia

- W Alta Badia też zostaną wprowadzone unowocześnienia - wyciąg "Roby" zastąpi nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Leitner. W efekcie przepustowość wzrośnie do 2800 osób na godzinę!

- Rozwija się także na pozór niewielkie - lecz jak zaskakujące i przyjemne - Klausberg, jeden z dwóch ośrodków w dolinie Valli di Tures e Aurina / Tauferer Ahrntal. Służący wiernie 20 lat wyciąg, zastąpi nowoczesne gondola Panorama - jako że jej górna stacja będzie wyżej niż dotychczasowa, zostaną otwarte dwa dodatkowe stoki łączące stację z głównymi zjazdami do doliny. Istniejące trasy Hochrein 1 i 2 zostaną wydłużone oraz poszerzone.

- W ośrodku Alpe di Siusi / Seiser Alm 2-osobowy wyciąg Mezdi zostanie zastąpiony nowoczesnym 6-osobowym krzesełkiem.

- W Gitschber Jochtal, jednym z pięciu kameralnych ośrodków narciarskich w Valle Isarco/Eisacktal stanęła nowoczesna 10-osobowa ekspresowa gondola. Będzie woziła narciarzy na wysokość ponad 2200 m np.pm. na szczyt Gitschberg w 6 minut, osiągając przepustowość: 3000 osób na godzinę! Ponadto w ośrodku zostanie otwarta nowa 2-kilometrowa czerwona trasa "23A Wastl Huber" oraz park zabaw dla całej rodziny "Gimmy Fun Ride".

3 Zinnen Dolomites
3 Zinnen Dolomites

- W pięknym i doskonałym dla rodzin ośrodku Tre Cime / 3 Zinnen Dolomity powstają dwie nowe niebieskie trasy na szczycie Croda Rossa - w efekcie ośrodek przekroczył już magiczną liczbę 100 km oferowanych tras!

- Kronplatz odświeżył jeden ze swoich wyciągów krzesełkowych Arndt, kursujący w Olang:. Wymieniono całą elektronikę i system kontroli, a także wstawiono nowe wygodne siedzenia.

- W ośrodku Val Gardena zostaną wprowadzone liczne udogodnienia na istniejących stokach, w dużej mierze polegające na ich poszerzaniu oraz rozbudowywaniu infrastruktury naśnieżania np. na stoku Charly oraz połączeniu Seceda i Col Raiser.

Kronplatz muzeum fotografii górskiej LUMEN
Kronplatz muzeum fotografii górskiej LUMEN

Nowości imprezowe


- Na szczycie Kronplatz pojawi się nowe, lecz także wyjątkowe muzeum fotografii górskiej LUMEN. Będzie można tam obejrzeć unikalne zdjęcia oraz wystawy tematyczne - zarówno historyczne, jak współczesne, wzmocnione cyfrowymi innowacjami. W tym samym budynku zostanie też otwarta nowa restauracja AlpiNN, pod nadzorem Norberta Niederkoflera, sławnego szefa kuchni z Południowego Tyrolu, którego restauracja St. Hubertus została wyróżniona aż 3 gwiazdkami Michelin.

- Ośrodek Alpe di Siusi / Seiser Alm obchodzi 80 urodziny! Z tego okazji przez całą zimę będą się odbywały różnego rodzaju imprezy: koncerty, wystawy, pokazy - zarówno na stokach, jak i lokalnych miasteczkach.

- Jak co roku w ośrodkach Val Gardena, Alta Badia oraz Kronplatz odbędą się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ci pierwsi będą się ścigać w dwóch pierwszych ośrodkach, kolejno 14-15 i 16-17 grudnia, zaś kobiety zmierzą się w Kronplatz 15 stycznia.

- Amatorzy dobrej kuchni będą zachwyceni! 17 grudnia w Alta Badia odbędzie się wyjątkowy event "Altissimo", gdzie będzie okazja zjeść brunch przygotowany przez 3 lokalnych Szefów Kuchni wyróżnionych gwiazdkami Michelin. Wydarzenie jest częścią corocznego projektu "A taste for skiing".

- W miasteczku Bressanone / Brixen okresie około-świątecznym (22.11-06.01) można się wybrać na niesamowity pokaz "Natalie Light Musical Show", który połączy grę światłami ze światem musicali - całość na żywo robi niesamowite wrażenie!

Stern Mountain Chalet, Monte Cavallo/Rosskopf, Valle Isarco
Stern Mountain Chalet, Monte Cavallo/Rosskopf, Valle Isarco

Nowości hotelowe:


- Stern Mountain Chalet, Monte Cavallo/Rosskopf, Valle Isarco
- Oberhauser Hütte, Luson/Lüsen, Valle Isarco
- Graziani Lodge & Chalet, Kronplatz
- Hotel Plazola, Selva/Wolkenstein, Val Gardena
- Purmontes Private Luxury Chalet, St. Lorenzo/St. Lorenzen, Kronplatz
- My Arbor, Plose, Bressanone/Brixen

Więcej informacji na stronie: wwwl.suedtirol.info/zima

Tagi: #ośrodki narciarskie #południowy tyrol #sellaronda #alpy #dolomity #dolomiti superski

powrót

Zobacz
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
Sellaronda - Seceda
Sellaronda - Seceda
Sellaronda - Seceda
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020