skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Prosto z Południowego Tyrolu / Südtirol News

2012.11.29
Kronplatz/Plan de Corones
Ośrodek Kronplatz/Plan de Corones został okrzyknięty najlepszym ośrodkiem narciarski we Włoszech. Jest to wynik badań "Best ski resort 2012", które przepro-wadziła agencja Mountain Management, zajmująca się m.in. kontrolą jakości tere-nach narciarskich. Tegoroczne badania przeprowadzono pośród 41 864 miłośników sportów zimowych w 55 regionów narciarskich w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Francji i we Włoszech.
Oceniane były różne kryteria: obiekt narciarski, zakwaterowania, jakoś i bezpieczeństwo stoków, komfort wyciągów i kolejek, gościnność i rozrywka. Włoskim faworytem został Kronplatz. Badanie trwały od grudnia 2011 roku do kwietnia 2012.

Kolejne gwiazdki Michelin dla restauracji w Południowym Tyrolu
Południowy Tyrol słynie z umiłowania do dobrej kuchni - zarówno zimowe, jak i letnie atrakcje sportowe zawsze były połączone z kulinarnymi wydarzeniami. Nie-zwykła mieszanka smaków śródziemnomorskich i alpejskich oraz doskonale wy-szkoleni szefowie kuchni gwarantują najwyższą klasę jedzenia - co potwierdza ilość gwiazdek Michelin. Obecnie południowotyrolskie restauracje mają ich 20 - niektóre nawet po 2. W ten sposób w Südtirol jest ich największe skupisko na tak małej powierzchni.

Wcześniejsze otwarcie sezonu
Dzięki obfitym opadom śniegu w październiku i listopadzie część ośrodków narciarskich zdecydowała się wcześniej otworzyć stoki. Do tej pory oficjalny początek sezonu był na początku grudnia, jednak Kronplatz/Plan de Corones, Solda/Sulden i Val Senales/Schnalstal już przyjmują narciarzy!

Nowe zimowe połączenia lotnicze
W nadchodzącym sezonie zimowym narciarze, którzy planowali przybyć do Południowego Tyrolu inaczej niż samochodem będą mieli więcej możliwości. Oprócz dotychczasowych połączeń do Monachium, Insbrucka czy Bergamo, dostępne są teraz loty do Werony i Salzburga. Ważne informacją jest fakt, że samoloty wylatują nie tylko z Warszawy, lecz także z Krakowa, Poznania i Gdańska. Więcej informacji na stronie internetowej Eurolotu. Z miejsc docelowych kursują pociągi oraz busy, które dowożą do różnych ośrodków w Południowym Tyrolu.
www.suedtirol.info

Nagroda "2012 SLEEP European Hotel Design"
Sleep 2012 jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem skoncentrowanym wy-łącznie na designie hoteli, ich rozwoju i architektonicznej doskonałości. Z nadesłanych projektów, międzynarodowe jury składające się ze znanych architektów, wyłoniło zwycięzców w różnych kategoriach. Jako najlepszy po kątem "przemiany/rozwoju istniejącego hotelu" został wybrany projekt hotelu Valentinerhof, znajdującego się w Castelrotto/Kastelruth w Alpe di Siusi. Projekt został przygotowany przez Lukasa Runggera i Stefana Riera, założycieli studia architektoniczno-designerskiego noa* w Bolzano. Więcej informacji o projekcie i konkursie na stronie www.thesleepevent.com

Więcej informacji na stronie: www.suedtirol.info

Tagi: #włochy #południowy tyrol #kronplatz #maso corto

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020