skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Solda / Sulden

Solda to największy i najbardziej atrakcyjny spośród trzech ośrodków narciarskich w regionie Ortles (Ortler) w Tyrolu Południowym. W warunkach zimowych stacja ta dysponuje około 40 kilometrami tras. Solda usytuowana jest malowniczo na wysokości 1 900 m n.p.m. Wyciągi wywożą narciarzy jednak dużo wyżej - na szczyt Schöntauf (3 250 m n.p.m.) Większość tras ma średni stopień trudności. Najdłuższa - liczy 12 km długości. Istnieje możliwość jazdy wieczornej na oświetlonym stoku.

Sezon narciarski trwa w Soldzie aż do późnej wiosny. Potem jeździć już można tylko na stokach pokrytego lodowcem Gaisterspitze (3 465 m n.p.m.), stanowiącego część innego leżącego w pobliżu terenu narciarskiego - Passo Stelvio/Stilfserjoch/. Na przełęcz o tej właśnie nazwie, na wysokość 2 760 m n.p.m., latem wyjeżdża się samochodem; zimą - zamknięta dla samochodów droga przeistacza się w 4-kilometrowy, naturalny tor saneczkowy, stanowiący atrakcję dla całych rodzin.

Stopień trudności narciarskich zjazdów na terenie lodowca jest w większości średni lub niewielki. Do dyspozycji narciarzy jest około 20 km tras, obsługiwanych przez 11 wyciągów (9 orczyków i 2 gondole). Trasy na lodowcu Gaisterspitze zdążyły zasłynąć z tego, że przygotowywali się na nich tacy alpejscy mistrzowie, jak Alberto Tomba, Deborah Compagnioni i Marc Girardelli. Zresztą po dziś dzień trenują tu często kadry narodowe wielu krajów.
Narciarze biegowi korzystać mogą na lodowcu z trzech tras (w sumie 12 km szlaków), z czego część przypada na bardzo wymagającą trasę u podnóża Monte Cristallo, na wysokości około 3 400 m n.p.m.

Trzeci z ośrodków narciarskich regionu Ortles to Trafoi/Trafo, nadający się znakomicie na spokojne, rodzinne narty. Wszystkie trzy ośrodki (Trafo, Solda i Passo Stelvio) nie mają niestety ze sobą narciarskiego połączenia. Pomiędzy dolnymi stacjami wyciągów kursuje skibus.

Tutejsze ośrodki gwarantują doskonałe warunki śniegowe i dobre tereny do jazdy freeride'owej. Między innymi z tego powodu chętnie przyjeżdżają tu snowboardziści. Tradycją stał się już - urządzany w Soldzie rokrocznie w pierwszy majowy weekend - Snowboard Festival.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 1 6 1 2 tak
Długość tras zjazdowych:44 km
- trasy łatwe17 km
- trasy średnie12.5 km
- trasy trudne14.5 km
Długość tras biegowych:10 km
Wysokość: 1900 - 3250 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2019.11.06 do 2020.05.03
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
tenis:
paragliding:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Solda Cable Cars
Adres:I - 39029 Solda (BZ)
Telefon:+39 0473 613112
WWW:www.seilbahnensulden.it
Zobacz
Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach  - zrób to teraz!
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020