skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ruszył Kasprowy Wierch

2015.01.15
Ruszył Kasprowy Wierch 15.01.2015
Ruszył Kasprowy Wierch 15.01.2015
Są tacy narciarze, którzy uważają, że prawdziwa zima zaczyna się dopiero wtedy, gdy otwarte zostają trasy na Kasprowym Wierchu. Przy takim podejściu, zima zaczęła się właśnie dzisiaj, przy najmniej połowicznie. Otwarta została trasa w Kotle Gąsienicowym, na Goryczkowej warunki nadal nie pozwalają na wpuszczenie tam narciarzy. Ogólnie rzecz biorąc stan pokrywy śniegowej nie jest zachwycający, ale z pewnością dzień otwarcia wpadł świetnie pod względem pogody.

Zobacz także:

Otwarcie Kasprowego to święto dla wielu narciarzy, jednak dzisiaj niewielu z nich przyjechało pojeździć w tym kultowym miejscu - na krześle spotkać można tylko pojedyncze osoby. Na trasach w Kotle Gąsienicowym leży od 20 do 73 cm śniegu, trasa jest przygotowana, ale warunki, nawet przez gospodarzy terenu oceniane są jako trudne. Temperatura u góry wynosi -9 stopni C, natomiast w Kuźnicach oscyluje wokół poziomu -2 stopnia C. Temperatura zatem nie uprzykrza za bardzo życia narciarzom, natomiast widoczność na obsypane śniegiem szczyty Tatr, z pewnością pozwala wytrzymywać wiatr osiągający w porywach do 5 metrów na sekundę. Przed południem z grubej warstwy chmur wystawał tylko szczyt, z biegiem dnia widoczność poprawiła się na całej trasie.Po sąsiedzku - w Kotle Goryczkowym nadal jest zbyt mało śniegu - w niektórych miejscach zaledwie 10 cm, co nie pozwala na razie uruchomić trasy. Najbliższe dni zapowiadają się słonecznie, ale już w niedzielę można się spodziewać opadów śniegu - do 10 cm. To jednak nadal będzie zbyt mało, by uruchomić Goryczkową…

Kasprowy Wierch 15.01.2015
Kasprowy Wierch 15.01.2015

W tym sezonie całodzienny karnet na Kasprowy Wierch, uprawniający do przejazdu kolejami Gąsienicowa i Goryczkowa, a także do wielokrotnego wyjazdu wagonikiem na szczyt, kosztuje 138 PLN, ulgowy (dzieci 5-15 lat i seniorzy powyżej 65 roku życia) - 115 PLN. Oprócz tego można nabyć karnet rodzinny (dwie osoby dorosłe i jedno dziecko) za 354 PLN. Kolejne dziecko do karnetu rodzinnego zapłaci 55 PLN. Natomiast pojedyncza jazda na którejkolwiek z kolei linowych kosztować będzie 20 PLN.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #polska #zakopane #kasprowy wierch #gąsienicowa #goryczkowa

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com