skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ski amadé "made my day" - największe narciarskie atrakcje Austrii

2017.10.12
Ski amadé "made my day" - największe narciarskie atrakcje Austrii
Kliknij, aby powiększyć.
Ski amadé "made my day" - największe narciarskie atrakcje Austrii
Niezwykły dzień na nartach, szaleństwa w snowparku, interaktywne gogle narciarskie, Ladies Week, Mini,s Week i najwyżej położony targ regionalny w Alpach - to tylko niektóre propozycje Ski amadé na sezon zimowy 2017/2018.

Pięć regionów, 760 km tras narciarskich, 270 wyciągów oraz 260 schronisk i restauracji - oto Ski amadé. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarltal wspólnie oferują najwięcej narciarskich atrakcji w Austrii.
Sezon zimowy 2017/2018 upłynie nam pod hasłem "Ski amadé - made my day": fantastyczne i pełne emocji narciarskie wyprawy z przewodnikiem i "efektem WOW", który można sobie wybrać według własnych upodobań.

Warto przeczytać:

Zobacz także:

NOWOŚĆ: "Ski amadé - made my day" - niezwykły dzień na nartach z efektem WOW


Dzień na nartach, podczas którego o nic nie musimy się martwić, za to przeżywamy same niezwykłe chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci - coś takiego jest możliwe tylko w Ski amadé. Od sezonu zimowego 2017/18 pod hasłem "Ski amadé - made my day" każdy z pięciu regionów oferuje atrakcyjne programy narciarskiej aktywności na cały dzień z wyjątkowym efektem WOW. Bo nawet najpiękniejszy słoneczny dzień na stoku można przeżyć jeszcze lepiej i ciekawiej. Na przykład w należącym do Ski amadé regionie Salzburger Sportwelt można z przewodnikiem i wypożyczonym sprzętem wyruszyć na podbój wolnych terenów w Zauchensee, odwiedzić snowpark lub zjeść śniadanie w gondolce G-Link wysoko ponad dachami Wagrain. Schladming-Dachstein proponuje wjazd pierwszą poranną gondolką na lodowiec Dachstein i śniadanie, a następnie filmowaną z góry freeride’ową wyprawę z przewodnikiem albo kulinarny rajd przez huśtawkę 4 szczytów - śniadanie, zupa, obiad, aprés ski, każde przygotowane wcześniej i podane od razu, każde w innym schronisku. Gastein do cudownego szusowania dodaje - w zależności od oferty - śniadanie na szczycie (2700 m n.p.m.), przejazd tyrolką Flying Fox nad słynnym wodospadem w Bad Gastein, sesje jogi na skraju stoku lub wyprawy freeride’owe z przewodnikiem. Niezapomniane chwile można przeżyć także w Hochkönig - do wyboru kulinarna wycieczka szlakiem Königstour, wyprawa skiturowa z przewodnikiem lub freeride’owy dzień z kolacją. Należący do Ski amadé region Grossarl zaprasza o poranku na narty (oferta Skikeriki), ale oferuje także wspinaczkę po lodzie, wyprawy na rakietach śnieżnych i sanki.

Ski amadé - made my day
Ski amadé - made my day

Za tą nową ofertą kryje się następująca idea: każdy gość Ski amadé może przez jeden dzień po prostu dać się prowadzić. Bo osoba, która nie musi się o nic martwić, w taki pełen wrażeń dzień nie tylko po prostu pozna atrakcje i ukryte skarby terenu narciarskiego, ale również przeżyje niezwykłe chwile z efektem WOW. Każdy region ma w czasie całego sezonu narciarskiego kilka różnych ofert w tygodniu. Liczba uczestników jest ograniczona: powinny być co najmniej 4 osoby, ale nie więcej niż 12.

Dla dzieci i młodzieży: emocjonujące i niedrogie dni na nartach i snowboardzie


Ski amadé to region narciarski dla całej rodziny, który umożliwia najmłodszym gościom rozpoczęcie narciarskiej kariery za jedyne 100 euro. Podczas promocji Mini’s Week od 13 do 27 stycznia najmłodsze narciarskie kadry do 6 roku życia (od rocznika 2012) otrzymują za tę cenę udział w kursie jazdy na nartach (5x pół dnia lub 3x cały dzień), sprzęt z wypożyczalni i karnet narciarski.

Dla wszystkich młodych i młodych duchem, których ciągnie do snowparku, również przygotowano całkiem przyjemne oferty: "Ski amadé Cash for Trick Tour" to tegoroczna nowość. W konkursie, który będzie się odbywał od stycznia do marca dwa razy w miesiącu w wybranych snowparkach, dwóch jurorów oceni i nagrodzi najlepsze i najbardziej fantazyjne triki.

Dla dzieci i młodzieży: emocjonujące i niedrogie dni na nartach i snowboardzie
Dla dzieci i młodzieży: emocjonujące i niedrogie dni na nartach i snowboardzie

Kto dodatkowo chciałby zostać "Ski amadé Rookie of the year", musi przysłać najfajniejszy film ze snowparku, który zapewni szansę na wygranie ekskluzywnego kontraktu "Rookie of the year sponsored by Ski amadé".

W Ski amadé jest w sumie 9 snowparków. Jednak nie wszyscy mają dosyć odwagi, aby od razu zmierzyć się z przeszkodami. Dla takich osób idealnym wyborem na początek będzie 13 tras funslope. Ostre zakręty, tunele, małe skocznie, ślimaki i muldy również zapewniają mnóstwo świetnej zabawy.

Okazji, aby podzielić się wrażeniami ze znajomymi, goście Ski amadé mają bardzo wiele. Tak na przykład na stronie na Facebooku co chwila padają wezwania, aby przesyłać fajne filmy i zdjęcia. Także na innych kanałach społecznościowych wiele się dzieje. Całkiem nieźle funkcjonuje również zupełnie analogowa wymiana doświadczeń - podczas wzajemnego oglądania, oceniania i omawiania skoków, na wyciągach i w licznych gościnnych schroniskach na terenach narciarskich.


Najwyżej położony targ w Alpach leży w Ski amadé


Od dwóch lat goście Ski amadé mogą odwiedzać najwyżej położony targ w Alpach - podczas tygodnia "Narty i wino", w tym roku od 10 do 17 marca 2018 r., we wszystkich pięciu regionach Ski amadé. W tym terminie przerwę na posiłek na całym terenie Ski amadé będzie można połączyć z zakupami. Ponad 30 stoisk w malowniczej scenerii gór oferuje szeroką paletę tradycyjnych produktów z okolicznych gospodarstw rolnych: różne rodzaje serów, wiejskie wędliny, salami z dziczyzny i wiele innych smakołyków. Przy niektórych stoiskach można od razu spróbować różnych potraw, np. ziemniaczanych racuchów z kiszoną kapustą czy prawdziwych kluseczek z serem z Pinzgau. Sprzedaż prowadzą osobiście producenci z regionu, a do zakupów dodają ładne i praktyczne plecaczki, które ułatwią transport zakupów do doliny.

Aplikacja Ski amadé Guide i interaktywne gogle narciarskie
Aplikacja Ski amadé Guide i interaktywne gogle narciarskie

Aplikacja Ski amadé Guide i interaktywne gogle narciarskie


Od 2015 roku narciarze w Ski amadé mogą testować "Smart Ski Goggles" - cyfrowe gogle z aktualizowanym systemem nawigacji. Wszystkie ważne i aktualne informacje na temat otoczenia i nawigacja z funkcją live są wyświetlane bezpośrednio na małym ekranie wbudowanym w gogle. Wystarczy podać punkt wyjścia i cel i za chwilę otrzymujemy informacje na temat schronisk, wyciągów, aktualnego statusu tras i wyciągów i oczywiście wskazówki nawigacji. Wszystko to widać w prawym dolnym rogu gogli, w takim rozmiarze, aby można było wszystko odczytać bez ograniczania pola widzenia. Interaktywne gogle można wypożyczyć we wszystkich 25 punktach Intersport Rent w Ski amadé. Cena: 19 euro za dzień.

Aplikacja "Ski amadé" oferuje wiele praktycznych funkcji - od zintegrowanej mapy po oś czasu, która rejestruje chronologicznie dzień spędzony na nartach. Statystyka obejmuje obok pokonanych wysokości, prędkości i przejechanych kilometrów tras także spalone kalorie. Jest to możliwe dzięki uwzględnieniu takich czynników, jak nachylenie stoku, styl jazdy, techniczne umiejętności i przebyty odcinek. W sumie funkcja ta pozwala więc bez wyrzutów sumienia zasiąść do posiłku w schronisku.

Od narciarskiego Pucharu Świata po Tydzień Wina - największe wydarzenia w Ski amadé


W Ski amadé zawsze coś się dzieje, od oficjalnych zawodów narciarskich po koncerty gwiazd i imprezy kulinarne. Pełną listę wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Ski amadé, natomiast poniżej podajemy najważniejsze z nich:
• 9 stycznia 2018 r., slalom nocny kobiet w ramach Pucharu Świata Audi FIS we Flachau
• 12 - 13 stycznia 2018 r., Puchar Świata FIS w snowboardzie, slalom równoległy w Gastein
• 23 stycznia 2018 r., slalom nocny mężczyzn w ramach Pucharu Świata Audi FIS w Schladming
• 10 - 17 marca 2018 r., tydzień "Narty i wino" z najwyżej położonym targiem w Alpach, degustacjami win, kolacją w gondoli i "Big-Bottle-Buddeln" w Grossarl, czyli największym poszukiwaniem skarbów w Alpach
• 117 - 24 marca 2018 r. Ladies Week w Ski amadé - koncerty, imprezy, testy sprzętu narciarskiego i wiele innych atrakcji we wszystkich 5 regionach.

Region narciarski Ski amadé
Region narciarski Ski amadé

Rozbudowa i modernizacje - inwestycje w Ski amadé


Region narciarski Ski amadé ma w sumie 760 km tras narciarskich, w tym 275 km sklasyfikowano jako niebieskie, a więc łatwe, 390 km oznaczono na czerwono (średnie), a 95 km jest czarnych (trudne). Ponad 90% powierzchni tras znajduje się w zasięgu systemów sztucznego naśnieżania. Ponad 129 mln euro Ski amadé wydało w ciągu ostatnich pięciu zimowych sezonów tylko na rozbudowę naśnieżania - mimo sporej kwoty inwestycja ta jest opłacalna. W sumie w Ski amadé można przetransportować w ciągu jednej godziny maksymalnie 365 000 osób, które będą miały do wyboru 90 wyciągów krzesełkowych, 47 kolejek kabinowych, 81 wyciągów orczykowych i 52 wyciągi dla początkujących. Tę infrastrukturę techniczną trzeba konserwować, rozbudowywać i modernizować. Przed nadchodzącym sezonem zimowym zainwestowano łącznie 68 mln euro. Z tej sumy 29 mln przeznaczono na rozbudowę systemów sztucznego naśnieżania. Pozostałą kwotę wydano na nowe wyciągi i kolejki, np. nową 6-osobową kolejkę krzesełkową Lumberjack-Shuttle we Flachauwinkl-Kleinarl, która zastąpi orczyki Fürstwand i Schüttalm. Nowe inwestycje obejmują także pierwszą fazę projektu nowej kolejki Schlossalmbahn w Gastein.

5 regionów, 760 km tras narciarskich, 1 karnet narciarski


Kto w szczycie sezonu w Ski amadé kupi 6-dniowy karnet za 257 euro, może z nim jeździć na wszystkich trasach we wszystkich pięciu regionach. Może też bez dodatkowych opłat korzystać ze wszystkich ofert Ski amadé, co czyni tę cenę wyjątkowo atrakcyjną. 6-dniowy karnet dla młodzieży kosztuje w sezonie 2017/2018 192,50 euro, dla dzieci 128,50 euro.
Pakiety 2017/2018 w Ski amadé

Pakiet 4=3


Pakiet 4=3 pozwala cieszyć się atrakcjami największego regionu narciarskiego w Austrii przez cztery dni za cenę trzech. Pakiet oferują wybrane obiekty noclegowe we wszystkich pięciu regionach Ski amadé w terminach promocji 4=3 podczas sezonu.

Przykładowa cena: 4 noce w hotelu*** z 2 posiłkami dziennie i karnet narciarski na 4 dni od 299 euro za osobę w pokoju 2-osobowym.

Sixty Plus


Dla seniorów i młodych duchem Ski amadé ma w terminach od początku sezonu do 24.12.2017 i od 31 marca do 8 kwietnia 2018 ofertę specjalną. Obejmuje ona 7-dniowy program w atrakcyjnej cenie, a hotele biorące udział w promocji dodatkowo dają w prezencie karnet narciarski na 6 dni.

Przykładowa cena: 7 nocy w hotelu*** z 2 posiłkami dziennie i karnet narciarski na 6 dni od 399 euro za osobę w pokoju 2-osobowym.

Ladies Week
Ladies Week

Ladies Week


Z przywróconej do życia w ubiegłym sezonie oferty Ladies Week mogą teraz korzystać wszyscy - zarówno panie, jak i panowie. Od 17 do 24 marca 2018 każdy, kto kupi jeden karnet narciarski, otrzyma w prezencie drugi. Oprócz tego, w programie promocyjnego tygodnia znajdują się testy sprzętu narciarskiego, narciarskie wycieczki z przewodnikiem, a także mnóstwo wydarzeń, koncertów i imprez.

Przykładowa cena: za 2 osoby: 7 nocy w hotelu**** z 2 posiłkami dziennie, karnet na 6 dni + 1 karnet gratis, cena za 1 osobę w pokoju 2-os. od 1319 euro.


Learn2Ski in 3 Tagen


Oferty Learn2Ski zostały opracowane z myślą o osobach, które późno poczuły narciarskie powołanie oraz o takich, które już zapomniały, czego się kiedyś nauczyły. Bez stresu, za to z dużą dawką humoru, uczestnicy są w stanie nauczyć się tyle, aby po trzech dniach przejechać niebieski stok - z gwarancją zwrotu pieniędzy.

Trzydniowy kurs jazdy na nartach wraz z 4 noclegami, karnetem i wypożyczeniem sprzętu, w 3-gwiazdkowym pensjonacie ze śniadaniem można zarezerwować już od 419 euro, w hotelu **** od 651 euro. Kurs trwa 4 godziny dziennie. Pakiet "Learn2Ski w 3 dni" można zarezerwować w wybranych terminach.

Rodzinna Wielkanoc na nartach


Od 17 marca 2018 do końca sezonu zajączek wielkanocny poleca specjalne pakiety dla rodzin wypoczywających w Ski amadé. Od tego dnia dzieci do 15. roku życia jeżdżą na nartach gratis, pod warunkiem, że co najmniej jedno z rodziców kupi karnet na 6 dni. A Wielkanoc w Ski amadé to wiele atrakcyjnych imprez i ofert dla rodzin we wszystkich ośrodkach.

Przykładowa cena: 7 n oclegów w apartamencie + k arnet na 6 dni dla 4 osób (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) od 949 euro.

Oferta rodzinna
Oferta rodzinna

Oferta rodzinna


W Ski amadé dobra oferta dla rodzin to podstawa. Dzięki ofercie rodzinnej trzecie, czwarte, piąte i wszystkie kolejne dzieci w rodzinie otrzymują karnet narciarski gratis.

Mini,s Week


Od 13 do 27 stycznia 2018 dzieci w wieku 6. roku życia, a więc od rocznika 2012, otrzymają w cenie 100 euro za dziecko kurs jazdy na nartach (5x pół dnia albo 3x cały dzień), sprzęt narciarski z wypożyczalni i karnet. Oprócz tego w wielu obiektach noclegowych w Ski amadé dzieci nocują gratis w pokoju rodziców.

Junior-Weekend-Discount


W Ski amadé dzieci (roczniki 2002-2011) i młodzież (roczniki 1999-2001) w weekendy płacą za karnety do 35% mniej w stosunku do zwykłej ceny.

Cena: karnet kosztuje 17 euro dziennie dla dzieci i 27 euro dla młodzieży.

B&B+Ski


Dla gości, dla których cena ma znaczenie, Ski amadé ma specjalną ofertę z noclegiem w prywatnych kwaterach wyższej kategorii. Wszystkie pięć regionów określiło ścisłe kryteria jakościowe dla kwater prywatnych i poddało je certyfikacji. Najlepsze z nich zostały zakwalifikowane do udziału w ofercie "B&B+Ski". Cena pakietu obejmuje oczywiście także karnet narciarski na cały tydzień. Oferta obowiązuje w wybranych terminach w okresach poza szczytem sezonu.

Przykładowa cena: 7 nocy ze śniadaniem w kwaterze prywatnej i karnet na 6 dni od 429 euro za osobę w pokoju 2-osobowym.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #ski amade #made my day #schladming #gastein #flachau

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com