skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Początek sezonu w Kitzbühel

2017.10.23
Początek sezonu w Kitzbühel
Kliknij, aby powiększyć.
Początek sezonu w Kitzbühel
Pierwsi narciarze rozpoczęli sezon w Kitzbühel/Kirchberg w ubiegłą sobotę. Po inauguracyjnym weekendzie wyciągi ruszą na dobre 21 października, co oznacza, że wielokrotnie nagradzany austriacki ośrodek ponownie zostanie otwarty najwcześniej, nie licząc obszarów lodowcowych. Na dobry początek będzie można pojeździć w rejonie Resterkogel/Resterhöhe, a od 26 października również na terenach Hahnenkamm.
Główne tereny narciarskie tyrolskiego ośrodka Kitzbühel/Kirchberg to Hahnenkamm, Pengelstein, Resterhöhe, Gaisberg, Bichlalm oraz Kitzbüheler Horn. Ogromna różnorodność tras w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Liczby są imponujące - trasy o łącznej długości 215 kilometrów zajmują powierzchnię 463 hektarów. Według statystyk, ponad połowa z nich została oznaczona kolorem niebieskim, trasy czerwone stanowią jedną trzecią stoków, a pozostałe 9 km to trasy czarne, wymagające dużych umiejętności.

The Big 5 - topowe miejsca w Kitzbühel/Kirchberg


Niewątpliwie główną atrakcję w Kitzbühel stanowi niezwykle wymagająca trasa zjazdowa - Streif, znana m.in. z rozgrywanych tu co roku zawodów Alpejskiego Pucharu Świata (w tym sezonie zawody zaplanowano na 19-21 stycznia 2018). Istnieją dwa warianty przejazdu - wersja ekstremalna i rodzinna. Na doświadczonych narciarzy czekają strome zbocza, skośne pasaże, bardzo szybkie odcinki i oblodzone fragmenty. Streif w wydaniu rodzinnym to czerwona trasa, omijająca najtrudniejsze miejsca. Drugą, wartą szczególnej uwagi trasą, jest Brunn (nr 27) z przepięknym widokiem na malowniczą dolinę Spertental. Można ją pokonać w trzech wariantach (27+27a, 27b i 27c), w zależności od narciarskich umiejętności. Na trzecim miejscu klasyfikacji "The Big 5" widnieje Pengelstein - rozległy teren narciarski z długimi, szerokimi trasami oraz imponującymi obszarami freeride’owymi. Warto zwrócić tu uwagę na niebieskie trasy nr 30 i 31, prowadzące do Skirast. W zestawieniu znajduje się również najdłuższy zjazd ośrodka (8,3 km) - połączenie tras 16a, 16, 26 i 25b (tzw. KitzSki Extended), a także szeroka czerwona trasa Wagstätt/Wurz (nr 60), biegnąca z Wurzhöhe do doliny Jochberg.

Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa Jufen
Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa Jufen

Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa Jufen


W miejsce 3-osobowej kolei krzesełkowej Jufenalm z roku 1983 stanęła nowoczesna 8-osobowa kanapa firmy Leitner. Dolna i górna stacja zostały przeniesione nieco na zachód od dotychczasowych, co powinno usprawnić połączenie między rejonami Ehrenbachhöhe, Steinbergkogel i Pengelstein. Nowa kolej o nazwie Jufen zapewni pasażerom najwyższy komfort dzięki podgrzewanym siedzeniom i osłonom przeciwwietrznym. Zwiększy się również przepustowość na tym odcinku, w ciągu godziny kolej przetransportuje nawet 2600 osób, co wyraźnie da się odczuć w tak ważnym strategicznie miejscu.

Rodzinny urlop w Kitzbühel/Kirchberg


Ośrodek w Kitzbühel/Kirchberg posiada łagodne stoki, idealne dla rodzin z dziećmi. Wśród narciarskich atrakcji dla najmłodszych, prawdziwym wyzwaniem będzie pokonanie trasy "Mini-Streif", pełnej przeszkód, takich jak fale czy ruchoma kładka. W rejonie Jochberg znajduje się drugi tor - KitzSki Bären Land ("Kraina niedźwiedzi") - z odcinkiem slalomowym i drewnianymi figurkami niedźwiadków. Wybierając się na narty całą rodziną, warto skorzystać ze zniżek. W ramach akcji Junior’s Special, w weekendy obowiązują rabaty -65% na karnet dla dzieci i -45% na karnet dla młodzieży (od regularnej ceny skipassu dla osoby dorosłej w sezonie wysokim). Ośrodek wyznaczył również trzy dni (16 grudnia, 21 stycznia i 10 lutego), w które dzieci będą jeździć bezpłatnie (Kisd Go Free Days). Istnieje możliwość zakupienia karnetów, ważnych tylko w rejonie Resterhöhe (gondola Panoramabahn I+II, 6-osobowe krzesło Resterhöhe i 4-osobowe krzesło Resterkogel, trasy niebieskie i czerwone). Taki jednodniowy skipass kosztuje 35,00 euro dla osób dorosłych, 17,00 euro dla młodzieży i 10,00 euro dla dzieci.

Kitzbühel
Kitzbühel

Ceny skipassów w sezonie 2017/2018


Jednodniowy skipass dla osoby dorosłej kosztuje od 47,00 euro, dla dziecka (roczniki 2002-2011) od 23,00 euro, a dla młodzieży (1999-2001) od 35,00 euro (ceny różnią się w zależności od pory sezonu). Dzieci urodzone w roku 2012 i później otrzymują bezpłatny karnet. Ośrodek w Kitzbühel/Kirchberg jest również objęty regionalnym skipassem Super Ski Card (połączone karnety Kitzbüheler Alpen Allstarcard i Salzburg Super Ski Card, w sumie 2790 km tras, 925 kolei linowych i wyciągów).

Zobacz ceny skipassów w sezonie 17/18
Zobacz ceny karnetu Super Ski Card

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #tyrol #alpy #kitzbuehel #hahnenkamm

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021