skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

SkiResort Černa hora-Pec otwiera pierwszy stok!

2017.11.17
SkiResort Černa hora-Pec otwiera pierwszy stok!
Kliknij, aby powiększyć.
SkiResort Černa hora-Pec otwiera pierwszy stok!
W górnych partiach Černé hory od ostatniego weekendu pełną partią pracują armatki śnieżne. Poza tym - napadało także ponad 20 cm naturalnego śniegu. Dzięki temu w piątek, 17 listopada, nastąpi rozpoczęcie sezonu narciarskiego!
Na karkonoskich grzbietach w ciągu ostatniego tygodnia spadło 15-20 cm naturalnego puchu. Dalszych ponad 20 cm na szczycie Černé hory udało się wyprodukować z pomocą armatek i lanc. Stąd decyzja o otwarciu pierwszej trasy w piątek, 17 listopada, i uruchomienie wyciągu Anděl o długości ponad 300 metrów. Grubość pokrywy śnieżnej na trasie wynosi 25-30 cm.

Na razie na wyciągu Andel będzie moża jeździć od piątku (17 listopada) do niedzieli (19 listopada), w godzinach od 8:30 d0 16.00. - Do wyciagu będzie się można dostać kolejką gondolową Černohorsky Express z parkingu w Janskich Łaźniach. W ten sam sposób trzeba wrócić na dół po zakończeniu jazdy - tłumaczy Petr Hynek, dyrektor SkiResort Černa Hora - Pec.

Černá hora i trasa Anděl już tradycyjnie rozpoczyna sezon zimowy w czeskich Karkonoszach. - Trasy zjazdowe na Černé hoře nalezą do najwyżej położonych w całej Republice Czeskiej. Sezon narciarski jest także tutaj najdłuższy. W tym roku rozpoczynamy sezon o tydzień później, niż w ubiegłym roku, ale z ogólnego punktu widzenie nie jest to nic dziwnego i nie musi rzutować na przebieg całego sezonu - dopowiada Petr Hynek.


Dla narciarzy i wszystkich, którzy w weekend będą na szczycie Černé hory będzie otworzony FordBar i Bistro&Restaurant Na lanovce. Działać będzie także wypożyczalnie nart, serwis i centrum testowe SkiResort Live w budynku dolnej stacji kolejki gondolowej. Zacznie swoją pracę także szkoła narciarska SkiResort Live. Servis SkiResort Live będzie aż do 15 grudnia udzielał dużych zniżek w ramach "Předsezónní servis" z upustem 20 % i ostrzeniem nar za darmo.

Z zimowego weekendu będą się mogli cieszyć także i narciarze biegowi - w pobliżu szczytu Černé hory udostępniono i przygotowano około 2 - 3 tras biegowych.

Od piątku do niedzieli będzie obowiązywał specjalny ceni. Dzieci w wielu do 6 lt mogą jeździć za darmo ale pod opieką osoby dorosłej, która wykupi karnet (1 dorosły płacący + 1 dziecko 5,99 lat za darmo). Pozostałe ceny są następujące
- 400 Kč (dorosły - 1 dzień)
- 300 Kč (junior/senior - 1 dzień)
- 200 Kč (dzieci - 1 dzień)

(Kategorie wiekowe: dzieci - 6 - 11,99 lat; junior - 12 - 17,99 lat; dorosły - 18 - 62,99 lat; senior - ponad 63 lat)

Więcej informacji na stronie: www.skiresort.cz

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #skiresort #czechy #cerna hora #pec #karkonosze

powrót

Zobacz
SkiResort - Cerna hora
SkiResort - Cerna hora
SkiResort - Cerna hora
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com