skionline.pl stacje Słowacja Mała Fatra wyślij link znajomemu dodaj opinię

Vratna

Vratna Chleb fot. skionline.pl
Vratna Chleb fot. skionline.pl
Vratna to bardzo popularny słowacki ośrodek sportów zimowych, położony na północnych stokach Małej Fatry, w pobliżu miejscowości Terchová. Tutejsze tereny narciarskie są bardzo urozmaicone (7 tras niebieskich, 8 tras czerwonych, 2 trasy czarne), dzięki czemu zarówno narciarze zaawansowani, jak i stawiający dopiero pierwsze narciarskie kroki, znajdą coś na miarę swoich umiejętności.

W wyżej położonych partiach gór nad doliną Vratnej sezon narciarski trwa bardzo długo, bo aż od połowy listopada do maja.

Ośrodek Ski Center Vratna składa się tak naprawdę z pięciu pomniejszych terenów: Paseky, Poludňový Grúň, Príslop, Tížinka i Chleb, rozlokowanych na wysokościach od 600 m n.p.m. do 1 709 m n.p.m.

Łączna długość tras narciarskich wynosi 14 km. Przepustowość ośrodka obsługiwanego przez 17 wyciągów to przeszło 11 600 osób na godzinę.

Aż 80 proc. tras posiada sztuczne naśnieżanie. Istnieje także możliwość jazdy wieczornej na oświetlonym stoku.

Największą narciarską atrakcją całej doliny Vratna są północne stoki góry Chleb. Trasy znajdują się tutaj na wysokościach od 750 m n.p.m. do 1 550 m n.p.m. Dużym udogodnieniem jest oddana do użytku w grudniu 2005 r. nowa, szybka ośmioosobowa kolejka gondolowa. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi na tych wysokościach na nartach jeździć można od grudnia do maja.

Vratna Paseky fot. skionline.pl
Vratna Paseky fot. skionline.pl
Paseky (600 - 1 000 m n.p.m.) to odpowiedni dla średniozaawansowanych narciarzy teren narciarski z północno-zachodnią ekspozycją stoków. Wszystkie trasy zjazdowe posiadają sztuczne naśnieżanie. Istnieje możliwość wieczornej jazdy na oświetlonym stoku. Z myślą o snowboardzistach przygotowano snowpark m.in. z boardercross’em i samodzielnym wyciągiem. Co roku odbywają się tutaj międzynarodowe zawody narciarskie i snowboardowe.

Z Pasekami wyciągiem krzesełkowym połączony jest kolejny teren narciarski - Poludňový Grúň (930-1260 m n.p.m.). Tutejsze trasy, wszystkie ze sztucznym naśnieżaniem, odpowiadać będą narciarzom o każdym poziomie umiejętności.

Tížinka (600-690 m n.p.m.) z trzema wyciągami i łagodnymi stokami (w tym teren dla dzieci z własnymi wyciągami i tor saneczkowy) jest miejscem w sam raz dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi.

Príslop (630-900 m n.p.m.) to stok obsługiwany przez jeden orczyk, popularny wśród średnio zaawansowanych narciarzy. Miejsce to chętnie wybierają jeżdżące na nartach rodziny, a roztacza się z niego piękna panorama na całą dolinę Vratnej i łańcuch Małej Fatry.

Wzniesienia wokół doliny Vratnej nadają się świetnie do uprawiania ski-alpinizmu i cieszą się dużą popularnością wśród miłośników tej dyscypliny sportu.

Zakwaterowanie można znaleźć na terenie całego ośrodka lub w wiosce Terchová. Lokalną ciekawostką jest znajdujące się tutaj muzeum Juraja Jánošíka.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
15 1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:16 szt.
Długość tras zjazdowych:13.82 km
- trasy łatwe1.87 km
- trasy średnie6.49 km
- trasy trudne5.46 km
Długość tras biegowych:22 km
Wysokość: 600 - 1709 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Lyziarske stredisko Vratna
Adres:01306 Terchova, Słowacja
Telefon:+421 41 5695 643
Fax:+421 41 5695 643
WWW:www.vratna.sk
Zobacz
Ośrodek Narciarski Vratna na Słowacji
Ośrodek Narciarski Vratna na Słowacji
Ośrodek Narciarski Vratna na Słowacji
Mała Fatra na Słowacji
Mała Fatra na Słowacji
Mała Fatra na Słowacji
Vratna - na nartach w Małej Fatrze
Gondola we Vratnej ruszy jeszcze w Święta
Vratna wraca do życia, gondola wystartuje jeszcze w tym roku

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020