skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Słowacki gigant przejmuje kolejny ośrodek narciarski

2017.12.05
Kliknij, aby powiększyć.
Słowacka spółka Tatry Mountain Resort doszło do porozumienia z władzami miasta Liberec i w dniu 30 listopada 2017 roku podpisał umowę na dzierżawę kompleksu sportowego Ještěd, położonego w granicach miasta, na okres 10 lat, z prawem pierwszeństwa przedłużenia dzierżawy na kolejne 10 lat. Tym samym do "pakietu" jaki oferuje słowacki gigant doszedł drugi - po Szpindlerowym Młynie - ośrodek narciarski w Czechach.

Zobacz także:

TMR zacznie gospodarzyć na Ještědzie już od tego sezonu. W ciągu najbliższych 10 lat planowane są tu inwestycje rzędu 600 milionów koron.

- Cieszymy się, że po długich negocjacjach miasto Liberec doceniło nasz profesjonalny know-how, a co za tym idzie będziemy mogli ośrodek narciarski włączyć Ještěd do naszego planu rozwoju narciarstwa w Europie Środkowej. Wejście do nowej lokalizacji jest dla nas ważne nie tylko z geograficznego punktu widzenia, ale także jako element rozwoju jazdy na nartach w podmiejskich kurortach z bardzo dobrą dostępnością komunikacyjną, którą uważamy za dającą dobre perspektywy. Ośrodek Ještěd ma ogromny potencjał do szybkiego rozwoju dzięki dobremu zarządzaniu i silnej bazie inwestycyjnej. Jako operator zapewniamy, że postawimy na wysoką jakość i nowoczesną infrastrukturę. Jednocześnie wierzę, że uda się stworzyć tutaj bazę szkoleniową dla młodych sportowców, a tym samym zwiększyć zainteresowanie, nie tylko rekreacyjnymi formami narciarstwa - powiedział Bohuš Hlavatý, prezes i CEO TMR.

Planowane inwestycje w pierwszej fazie obejmą budowę nowych tras w terenie Skalka, a także modernizację istniejących wyciągów, a także budowę instalacji sztucznego naśnieżania "z prawdziwego zdarzenia". Plan obejmuje również oświetlanie nowego stoku narciarskiego i przystosowanie ośrodka do obsługi wieczornej jazdy na nartach. Modernizacja obejmuje także dwa nowe wyciągi krzesełkowe, przebudowę restauracji samoobsługowej w ośrodku oraz zwiększenie jej przepustowości. Kompletny remont przeszedłby także centralny parking, gdzie powstałyby urządzenia do obsługi szkoły narciarskiej i wypożyczalni oraz strefy dla dzieci - z wyciągiem dywanikowym, a także powstanie sklepu z pamiątkami.


Po modernizacji spodziewany jest znaczny wzrost zainteresowania ośrodkiem narciarskim i związane z nim aranżowanie atrakcyjnych imprez sportowych i prezentacji. TMR chce skorzystać z doskonałej dostępności ośrodka, który znajduje się na trasie Praga - Mladá Boleslav - Liberec, a także w zasięgu transportu publicznego w Libercu. Z kolei sezon letni na Ještědzie będzie przede wszystkim związany kolejką linową wyjeżdżającą na wysokość 1 012 metrów, gdzie stoi jedna z najciekawszych budowli północnych Czech - wieża telewizyjna o awangardowej architekturze. Kolej będzie też wykorzystywana przez turystów, a także miłośników turystyki rowerowej.

Ještěd to jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów w całej Republice Czeskiej. Wznosi się jako najwyższa kulminacja długiego Jesztedzkiego Grzbietu, który oddzielony jest od Gór Izerskich głęboką kotliną, w której leży calkiem spore miasto Liberec. Na stokach góry położony jest jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w kraju. Jego modernizacja i rozbudowa związana była z rozgrywanymi w tym miejscu Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym w 2009 roku.

Do dyspozycji narciarzy znajduje się tu 9 wyciągów, w tym dwie 4-osobowe kanapy i starsze, 2-osobowe krzesełko. Natomiast kolej linowa prowadząca na szczyt Ještědu ma wyłącznie turystyczne znaczenie. Znajduje się tu prawie 10 km zróżnicowanych tras zjazdowych - od krótkich, łatwych oślich łączek dla początkujących, po trudną, czarną trasę slalomową. Osobno wydzielone zostały tereny dla dzieci i początkujących narciarzy - jeden z nich znajduje się przy centralnym parkingu (oczywiście darmowym), a drugi - Bucharka - w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na szczyt. Przy słonecznej pogodzie najlepsze warunki do jazdy oferują łatwe i średniej trudności trasy o południowej ekspozycji, opadające spod szczytu Skalka - ta część ośrodka nosi nazwę Pláně.

Więcej o ośrodku Ještěd można przeczytać tutaj

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #czechy #jested #tmr #wyjazdy na narty

Powrót

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
Falkensteiner Club Funimation Katschberg Falkensteiner Club Funimation Katschberg

9863 Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria
Das Alpenhaus Kaprun Das Alpenhaus Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 1038,00 € za osobę
7 noclegów - od 599,50 € za pokój
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.