skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Sölden - otwiera sezon zimowy18/19

2018.10.03
Kliknij, aby powiększyć.
Naturalny śnieg, zapierające dech w piersiach widoki, wyjątkowo długi sezon narciarski i dużo więcej godzin słonecznych niż w dolinie - istnieje wiele powodów da których warto pojeździć na nartach na oetztalskich lodowcach. Zapomnij o codziennych troskach i ciesz się świetnie przygotowanymi stokami oraz wspaniałymi widokami. W Tyrolu, na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, masz gwarancję śniegu od października do czerwca. A do tego fantastyczne atrakcje - od instalacji filmowej Jamesa Bonda po spektakle na lodowcu.

Zobacz także:

Kiedy w dolinie pogoda nie zachęca do wyjścia na zewnątrz, jest mgliście i szaro, pierwsze dni jazdy na nartach po trasach na lodowcach są szczególnie piękne. Na wysokości ponad 3000 m npm słońce świeci bardzo często - dzięki inwersji (w dolinie jest niższa temperatura niż w górach). Jednak gdy także w górach pogoda jest kiepska, możesz być pewien, że w górach zawsze znajdziesz świeży śnieg, ponieważ tylko 20 procent całkowitego opadu na lodowcu to deszcz. Nawiasem mówiąc, dość podobne stabilne warunki pogodowe panują również wiosną, a sezon narciarski na lodowcu trwa do początku maja.

007 ELEMENTS James Bond
007 ELEMENTS James Bond

Soelden (1350 do 3340 metrów): Gorące miejsce w Alpach


Szczyt Gaislachkogl od kilku lat kojarzy się z agentem 007. Na wysokości 3048 m npm, w restauracji "Ice Q", zostały nakręcone kluczowe sceny filmu "Spectre" Bonda (2015). Od tego czasu Sölden stało się swoistą mekką dla fanów filmów szpiegowskich. Kolej linowa Gaislachkogl oferuje nie tylko gondole Jamesa Bonda, ale od lata 2018, również unikalną instalację filmową 007 ELEMENTS James Bond. Nowy Bond Experience World przenosi odwiedzających wprost do kinowego świata Tajnego Agenta 007. Znajdujący się między skałami, na szczycie góry budynek, został zaprojektowany przez architekta Johanna Obermoser, który wcześniej stworzył górną stację gondoli i znakomitą restaurację Ice Q.

Restauracja Ice Q
Restauracja Ice Q

Na narciarzy i miłośników śniegu przygotowane są trasy na dwóch lodowcach w Soelden - Rettenbach i Tiefenbachferner. Region narciarski otaczają trzy szczyty, każdy wyższy niż trzy tysiące metrów. Korzystając z kolei i wyciągów możemy dojechać na nartach do nich wszystkich w ciągu jednego dnia, zamykając tym samy rundę "BIG3". Dla miłośników mocnych wrażeń czeka Adrenalin Cup, składający się z dziesięciu różnych dyscyplin, od slalomu giganta, jazdy po muldach po zimowy spacer. Wszystkie nasze wyczyny są mierzone i oceniane elektronicznie. Każdy może dołączyć bezpłatnie w dowolnym momencie.


Kolejną atrakcją jest "Super Skipass Ötztal". Kupując karnet narciarski na trzy lub więcej dni, otrzymujemy dostęp do wszystkich sześciu ośrodków narciarskich w dolinie Oetztal: Soelden , Obergurgl-Hochgurgl, Vent, Gries, Niederthai i Hochoetz-Kühtai. Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią jeździć na nartach dłużej niż dwa dni, lubią odkrywać nowe trasy i pokonywać kolejne kilometry na nartach.

Sölden - otwiera sezon zimowy18/19
Sölden - otwiera sezon zimowy18/19

Sezon narciarski na lodowcach w Soelden rozpoczyna się na początku jesieni. Od 26 do 28 października najlepsi zawodnicy w narciarstwie alpejskim na świecie, będą rywalizować o pierwsze podium w sezonie w zawodach Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Otwarcie tras poniżej lodowców zaplanowana na 15 listopada 2018. A po nartach? Soelden oferuje różnorodne imprezy i program rozrywkowy przez cały sezon zimowy. Najważniejsze wydarzenia zaplanowane są na kwiecień: dwudniowy festiwal Electric Mountain, Hannibal - legendarny spektakl na lodowcu i druga edycja The AUDI Nines.


W Soelden na nartach będzie można jeździć do 28 kwietnia, a do 5 maja 2019 będą czynne trasy na lodowcach.

Lodowiec Rettenbach koleje są czynne od środy, 3 października.

8EUB Schwarze Schneide I + II 08.00 - 16.00
SL Karleskogl 08.00 - 15.30 (WED + THU)
Trasa 32

Dodatkowo od piątku 05.10.2018 od piątku odbędą się następujące trasy zjazdowe i wyciągi:

SL Seiterjöchl 08.00 - 16.00
SL Karleskogl 08.00 - 16.00
Trasa 33 + 34

Aktualne ceny skipassów w Soelden

jc/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #tyrol #soelden #oetztal #alpy #narty #lodowce #pogoda #warunki narciarskie

powrót

Zobacz
Soelden - lodowiec Rettenbach
Soelden - lodowiec Rettenbach
Soelden - lodowiec Rettenbach
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020