skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Sport, zabawa i relaks w 3 Zinnen Dolomity

2018.11.05
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Kliknij, aby powiększyć.
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Położony w samym sercu Dolomitów region wypoczynkowy 3 Zinnen Dolomity z uroczymi ośrodkami wypoczynkowymi Sesto/Sexten, San Candido/Innichen, Dobbiaco/Toblach, Villabassa/Niederdorf i Braies/Prags jest ulubionym miejscem entuzjastów sportów zimowych i miłośników przyrody w każdym wieku. Region Alta Pusteria oferuje niezapomnianą zabawę, relaks i wiele innych atrakcji.
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity to 110 kilometrów tras narciarskich, dostosowanych do wszystkich poziomów zaawansowania. Znajduje się w nim 11,7 kilometrów tras bardzo trudnych, 43 kilometry trudnych oraz 38,3 kilometrów łatwych. Wyposażony jest także w 32 kilometry nowoczesnych wyciągów, łączących 5 gór: Monte Elmo/Helm, Stiergarten, Croda Rossa/Rotwand, Passo Monte Croce, Val Comelico.

3 Zinnen Dolomity jest częścią Dolomiti Superski, największej na świecie sieci ośrodków narciarskich. Nowoczesny kurort we włoskich Dolomitach, w którym dominującym sportem jest narciarstwo, to idealne miejsce dla doświadczonych miłośników tego sportu. Jest to także teren ze spektakularną scenerią, w otoczeniu której można się zrelaksować i cieszyć czasem spędzonym z rodziną oraz przyjaciółmi. Dzięki niezwykłej różnorodność i świetnie przygotowanym, naśnieżonym trasom, ośrodek otrzymał najwyższe oceny we wszystkich kategoriach od skiresort.de. Nie jest też sekretem, że w Południowym Tyrolu jest aż 300 słonecznych dni w roku.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Kliknij, aby powiększyć.
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Giro delle Cime


Wycieczka Giro delle Cime - szlakiem o łącznej długości 34 kilometrów i 5400 metrów różnicy wysokości, to prawdziwe wyzwanie dla miłośników narciarstwa alpejskiego. Całodniowa wyprawa obejmuje masywy Monte Elmo, Stiergarten, Croda Rossa oraz Monte Croce, a jej uczestnicy mogą rozkoszować się nie tylko wspaniałymi widokami Val Comelico, ale także lokalną kuchnią. Jeżeli nie macie ochoty na samodzielną jazdę, w zależności od warunków śniegowych, wyprawy odbywają się bezpłatnie pod okiem instruktora przez cały sezon zimowy, w każdą środę i niedzielę. W ich czasie można zdobyć liczne szczyty, znajdujące się w tym wielokrotnie nagradzanym ośrodku narciarskim oraz obcować z językiem i kulturą tamtejszych prowincji.

Miłośnicy zimowych sportów mają także możliwość zjechania najbardziej stromą trasą w całych Włoszech, tzw. "Holzriese", której nachylenie wynosi 72%. Natomiast rodziny z dziećmi z pewnością będą świetnie bawić się na słonecznych trasach Braies lub w przyjaznych ośrodkach narciarskich Monte Baranci/Haunold w pobliżu San Candido.

Dzięki pociągowi "Ski Pustertal Express", zapaleni narciarze mają również dostęp do sąsiedniego ośrodka Kronplatz/Plan de Corones. Nie zapominajmy również o ośrodku Cortina d'Ampezzo, który położony jest zaledwie 30 minut od 3 Zinnen Dolomity.

Rodzinny czas


Croda Rossa to tylko jedno z wielu pięknych miejsc w regionie wypoczynkowym 3 Zinnen Dolomity. Można tam podziwiać między innymi rodzinę bałwanów oraz stado reniferów. Urokliwy ośrodek oferuje zarówno narciarskie atrakcje dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. W jego sąsiedztwie znajduje się wiele innych niesamowitych szczytów, zamarzniętych jezior górskich czy dolin. Przyjazny dla rodzin teren narciarski Monte Baranci zapewnia mnóstwo rozrywek. Dzieci mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na przygotowanym dla nich stoku narciarskim oraz mogą jeździć na snowboardzie i specjalnych oponach. Natomiast na szczyt, z którego można zjeżdżać na sankach, zawiezie nas nowoczesny wyciąg.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger


Kuchnia Trzech Szczytów


W restauracji Jora Mountain Dining na Monte Baranci odwiedzający mają okazję spróbować południowotyrolskich specjałów przygotowywanych z lokalnych produktów przez samego szefa kuchni - Markusa Holzera. W piątkowe wieczory szef poleca makaron i bufet deserowy, a w sobotnie Gourmet.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Moc atrakcji


W tym sezonie odbywa się szereg imprez i atrakcji, które sprawiają, że pobyt w 3 Zinnen Dolomity jest naprawdę wyjątkowy. Podczas "Free Fall Ride" goście mogą na żywo przekonać się, w jaki sposób przygotowywane są stoki i jak pracują ratraki śnieżne na najbardziej stromej trasie we Włoszech. I wreszcie, największa atrakcja dla dzieci, czyli karmienie reniferów Rudiego i Viki na Croda Rossa.

Nocna jazda w Monte Baranci


We wtorki i piątki, w godzinach 19-22 w ośrodku Monte Baranci w San Candido, narciarze mogą jeździć na oświetlonych stokach. Atmosferę godną zawodów pucharu świata zapewnia niepowtarzalna nocna jazda na nartach, jak i zjazd na sankach na trasie o długości 3 kilometrów.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger


Więcej informacji na www.dreizinnen.com/narty

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #3 zinnen dolomites #tre cime #dolomity

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019