skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sport, zabawa i relaks w 3 Zinnen Dolomity

2019.11.23
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Kliknij, aby powiększyć.
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Położony w samym sercu Dolomitów w północnych Włoszech, ośnieżony region wypoczynkowy 3 Zinnen Dolomity z uroczymi ośrodkami wypoczynkowymi Sesto/Sexten, San Candido/Innichen, Dobbiaco/Toblach, Villabassa/Niederdorf i Braies/Prags jest ulubionym miejscem entuzjastów sportów zimowych i miłośników przyrody w każdym wieku. Region 3 Zinnen Dolomity oferuje wspaniałą zabawę, relaks i wiele innych atrakcji.
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity to 110 kilometrów tras narciarskich dostosowanych do wszystkich poziomów zaawansowania, położonych pośród Dolomitów (11,7 kilometrów czarnych stoków, 43 kilometry czerwonych, 38,3 kilometrów niebieskich), 32 nowoczesnych wyciągów na 5 górach: Monte Elmo/Helm, Stiergarten, Croda Rossa/Rotwand, Passo Monte Croce, Val Comelico.

3 Zinnen Dolomity jest częścią Dolomiti Superski, największej na świecie sieci ośrodków narciarskich. To idealne miejsce dla miłośników zimy, którzy dzięki różnym doświadczeniom odkryli ultranowoczesny ośrodek we włoskich Dolomitach, gdzie nadal dominującym sportem jest narciarstwo. Jest to także miejsce otoczone spektakularną scenerią, w której można się zrelaksować i cieszyć czasem spędzonym z przyjaciółmi oraz rodziną. W tym miejscu, narciarze mogą odkrywać pięć połączonych ze sobą gór i 110 kilometrów tras. Dzięki niezwykłej różnorodność i świetnie przygotowanym, naśnieżonym trasom, ośrodek otrzymał najwyższe oceny we wszystkich kategoriach od skiresort.de. Nie jest też sekretem, że w Południowym Tyrolu jest aż 300 słonecznych dni w roku.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Kliknij, aby powiększyć.
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Szlakiem Giro delle Cime


Wyzwaniem dla miłośników narciarstwa alpejskiego jest 34-kilometrowa wycieczka Giro delle Cime, w trakcie której do pokonania jest 5600 metrów różnicy wysokości. To trasa dla narciarzy o dużej wytrzymałości. Całodniowa wycieczka trasami na Monte Elmo, Stiergarten, Croda Rossa, Monte Croce i ośrodek narciarski Val Comelico, oferuje 11 tras zjazdowych ze spektakularnym widokiem, a także wiele kulinarnych przeżyć. W zależności od warunków śniegowych, wycieczki odbywają się co tydzień, w środy i niedziele przez cały sezon zimowy. W czasie wycieczki można zdobyć liczne szczyty znajdujące się w tym wielokrotnie nagradzanym ośrodku narciarskim oraz z bliska obcować z językiem i kulturą tych prowincji.

Miłośnicy zimowych sportów mają także możliwość zjechania najbardziej stromą trasą w całych Włoszech, tzw. "Holzriese", której nachylenie wynosi 72%. Natomiast rodziny z dziećmi z pewnością będą dobrze się bawić na górze Monte Baranci/Haunold w pobliżu San Candido.
Dzięki pociągowi "Ski Pustertal Express" zapaleni narciarze nie są ograniczeni do jednego obszaru, ale mają również dostęp do Plan de Corones, co daje łącznie ponad 200 kilometrów tras. Nie zapominajmy również o ośrodku Cortina d'Ampezzo, który znajduje się zaledwie 30 minut od 3 Zinnen Dolomity.

Rodzinny czas


Croda Rossa to tylko jedno z wielu pięknych miejsc w regionie wypoczynkowym 3 Zinnen Dolomity. W ośrodku, obok wciąż na nowo lepionej rodziny bałwanów znajduje się stado reniferów. To tutaj spełniają się marzenia rodzin. Urokliwy ośrodek oferuje zarówno narciarskie atrakcje dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Nie zapominajmy o sąsiednich szczytach, zamarzniętych jeziorach górskich i dolinach, które dają szeroki wybór ekscytujących przeżyć. Przyjazny dla rodzin teren narciarski Monte Baranci oferuje mnóstwo rozrywek: najmłodsi mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na przygotowanym dla nich stoku narciarskim. Mogą też jeździć na snowboardzie oraz na specjalnych oponach. Obok potężnych Monte Baranci i Croda Rossa, na którego szczyt zawiezie nas nowoczesny wyciąg można zjeżdżać na sankach.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger


Kuchnia Trzech Szczytów


W restauracji Jora Mountain Dining na Monte Baranci odwiedzający mają okazję spróbować południowotyrolskich specjałów przygotowywanych z lokalnych produktów przez samego szefa kuchni - Markusa Holzera. W piątkowe wieczory szef poleca makaron i bufet deserowy, a w sobotnie Gourmet.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Moc atrakcji


W tym sezonie odbywa się szereg imprez i atrakcji, które sprawiają, że narciarstwo w 3 Zinnen Dolomity jest naprawdę wyjątkowe: przygoda "Giro delle Cime" obejmuje 34 km tras zjazdowych rozmieszczonych na pięciu górach. Podczas "Free Fall Ride" goście mogą osobiści przekonać się, w jaki sposób przygotowywane są stoki i jak pracują ratraki śnieżne na najbardziej stromej trasie we Włoszech zasiadając obok operatora ratraka. I wreszcie, największa atrakcja dla dzieci, czyli karmienie reniferów Rudiego i Viki na Croda Rossa.

Nocna jazda w Monte Baranci


Ośrodek narciarski Monte Baranci w San Candido daje możliwość nocnej jazdy na nartach na oświetlonych stokach w godzinach 19-22. Monte Baranci jest oświetlany w tych godzinach dwa razy w tygodniu (we wtorek i piątek). Atmosferę godną zawodów pucharu świata zapewniają zarówno doskonałe narciarstwo nocne, jak i jazda na sankach na trasie o długości 3 km

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger
Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger


Więcej informacji na www.dreizinnen.com/narty

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #3 zinnen dolomites #tre cime #dolomity

powrót

Zobacz
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com