skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Styria w sezonie zimowym 2015/16

2015.10.28
Styria w sezonie zimowym 2015/16
Kliknij, aby powiększyć.
Styria w sezonie zimowym 2015/16
Styria to niezwykle różnorodna kraina ciągnąca się na południe od Dachsteinu, na wysokości od 3 tys. do 200 m n.p.m. Nazywany zielonym sercem Austrii land, zimą przyciąga zarówno miłośników dobrze przygotowanych tras, jak i freeride’rów poszukujących dziewiczego puchu. Setki kilometrów fantastycznych nartostrad, świetne tereny freeride’owe i przepiękne widoki sprawiają, że to jedno z najciekawszych miejsc na narciarskiej mapie Austrii. Wysokie położenie i nowoczesny system naśnieżania dają gwarancję śniegu przez cały, długi sezon sezon.

Zobacz także:

W Styrii nie będziemy się również nudzić po nartach, bowiem w całym regionie znajduje się aż 220 górskich restauracji i 177 barów. To miejsca, które - ze względu na wyśmienitą kuchnię i wyjątkową atmosferę - odwiedzić trzeba koniecznie!

Na terenie Styrii znajduje się 76 stacji narciarskich obejmujących w sumie 813 km fantastycznych tras, w pobliżu których rozsiane są liczne górskie restauracje. Jeżeli cenicie dobrą kuchnię, zachęcamy do połączenia nart z degustacją lokalnych przysmaków. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym ośrodkiem Styrii jest z pewnością region Schladming - Dachstein, gdzie już dwukrotnie rozgrywane były mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.

Styria w sezonie zimowym 2015/16
Styria w sezonie zimowym 2015/16

Schladming-Dachstein


Schladming-Dachstein uznawany jest za jeden z pięciu najlepszych regionów turystycznych w Alpach. Na popularność i prestiż tego miejsca składa się kilka czynników: Niezwykle różnorodna oferta, wysokiej jakości baza noclegowa oraz styryjska gościnność i serdeczność. Sercem regionu Schladming jest 4-Berge-Skischaukel, czyli tzw. "narciarska huśtawka" łącząca cztery góry: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Prócz wspomnianego ośrodka, z pewnością warto również wybrać się do mniejszych stacji - Fageralm, Ramsau am Dachstein, Ski Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm, Planneralm oraz na lodowiec Dachstein, gdzie śnieg znajdziemy przez 360 dni w roku. W sumie na narciarzy czeka tu ponad 230 km tras (z sąsiednim Ski amadé sieć nartostrad wynosi 760 km). Z racji na wysokie położenie (część tras wytyczona jest na 2700 m n.p.m.), Styria jest ulubionym miejscem skialpinistów. Świetnie przygotowane trasy i nowoczesną infrastrukturę znajdą tu również amatorzy narciarstwa klasycznego.


Wyśmienita kuchnia i serdeczna atmosfera


Styrię - nie bez przyczyny - określa się często mianem "krainy austriackich przysmaków". Niemal w każdym zakątku landu znaleźć można tawerny i restauracje serwujące pyszną, tradycyjną kuchnię. Dogodne położenie i specyficzny klimat stwarzają idealne warunki do uprawy m.in. jabłek, dyni i winorośli. Styryjska kuchnia opiera się głównie na lokalnych, sezonowych produktach, które - przyrządzone w kreatywny sposób - zmieniają się w wykwintne, serwowane w górskich restauracjach dania.

Styria w sezonie zimowym 2015/16
Styria w sezonie zimowym 2015/16

"Przez żołądek do serca" - to stare jak świat powiedzenie znane jest od wielu, wielu lat. W Styrii tradycja kulinarna kultywowana jest od pokoleń, stąd - serwowane w 98 górskich restauracjach potrawy mają wyjątkowy, niepowtarzalny smak. W menu znajdą Państwo zarówno pożywne dania główne, jak i słynne desery - Kaiserschmarrn i wypiekane na miejscu strudle.

Styria w sezonie zimowym 2015/16
Styria w sezonie zimowym 2015/16

Jak poznać styl życia i charakter mieszkańców Styrii? Oczywiście, wybierając się w ten zakątek Austrii osobiście. Serdeczność, otwartość i gościnność są wizytówką landu, w którym tradycja podejmowania gości sięga wielu lat wstecz. Przyjazna atmosfera, pogoda ducha i witalność miejscowej ludności sprawiają, że turyści chętnie wracają do zielonego serca Austrii.

7 noclegów i skipass od 696 euro za osobę. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami

Więcej informacji dotyczących wakacji w Styrii znajdą Państwo tutaj

Zapraszamy także na stronę www.steiermark.com

skionline.pl
Tagi: #austria #styria #wyjazdy na narty #dachstein #schladming

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com