skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Świeradów - zawodach o Puchar Prezesa SITN

2009.02.19
fot. skionline.pl
fot. skionline.pl
Miłośników sportów zimowych zapraszamy do udziału w II otwartych Zawodach o Puchar Prezesa SITN, które odbędą się 22.02.2009 roku na terenie Stacji Narciarskiej Kolej Gondolowa Świeradów Zdrój w Górach Izerskich w Świeradowie Zdroju.
W nowo powstałym ośrodku narciarskim Kolej Gondolowa Świeradów Zdrój odbędzie się druga edycja Zawodów o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN.

Zawody o Puchar Prezesa SITN są otwarte i dedykowane dla wszystkich, którzy w sezonie zimowym lubią aktywnie spędzać czas i są entuzjastami "białego szaleństwa". Obecne warunki pogodowe sprzyjają różnorakim zabawom na białym puchu oraz usatysfakcjonują tych, którzy lubią podziwiać scenerię ośnieżonych gór. Konkurencja sportowa - slalom gigant będzie przeprowadzona z podziałem na płeć, a dodatkową atrakcją zawodów będą pokazy profesjonalnej grupy instruktorów Demo Team SITN.

- Liczymy, że dzięki Kolei Gondolowej Świeradów Zdrój oraz licznie organizowanych tam tego typu przedsięwzięciom, nasza miejscowość położona w Górach Izerskich stanie się znaczącym punktem na mapie narciarstwa. - podkreśla Roland Marciniak - Burmistrz Miasta Świeradów-Zdrój.

Trasa, na której odbędą się zawody ma zróżnicowany poziom trudności. Jest to jedna z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych nartostrad w Polsce. Dodatkowym atutem są parametry górnego odcinka trasy, które predestynują go do uzyskania homologacji FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) do rozgrywania zawodów również w konkurencjach alpejskich.

Patronat nad zawodami objął Burmistrz miasta Świeradowa Zdroju Roland Marciniak oraz firma PM Sport - wyłączny dystrybutor Dynastar w Polsce, którzy ufundowali nagrody.

skionline.pl

powrót

Zobacz
Świeradów Zdrój - nowa gondola
Świeradów Zdrój - nowa gondola
Świeradów Zdrój - nowa gondola
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com