skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Świętokrzyskie tournee

2018.03.05
Świętokrzyskie tournee
Kliknij, aby powiększyć.
Świętokrzyskie tournee
Duże ośrodki narciarskie w polskich górach są na ogół znane. Stacje w Górach Świętokrzyskich - są zdecydowanie mniej rozpoznawalne. Jednak te małe i kameralne stoki mają jednak swój urok i klimat. W ciągu minionego tygodnia odwiedziliśmy trzy miejsca, które śmiało możemy polecić narciarzom poszukującym spokoju i tym, którzy lubią łączyć sport z turystyką i innymi atrakcjami. Z całą pewnością te niewielkie stoki są przyjazne początkującym narciarzom, a przede wszystkim są miejscami stworzonymi dla rodzin z dziećmi.

Zobacz także:

Szwajcaria Bałtowska, to topowy ośrodek narciarski opisywanego przez nas regionu. Nazwa zobowiązuje, więc możemy śmiało napisać, że terenów do szusowania jest tutaj najwięcej.
Trzy wyciągi, dwa talerzykowe i jeden w postaci czteroosobowej kanapy, to spora przepustowość i wygoda. Do dyspozycji narciarzy są tutaj trzy główne trasy z dojazdówkami.
Stacja chwali się najdłuższą możliwością zjazdu o długości 740 metrów, ale jest to wariant najbardziej płaski, który w tym sezonie nie był udostępniony dla szusujących. Stok najłagodniejszy mierzy 570 m, a te, które nam najbardziej przypadły do gustu, to trasa znajdująca się bezpośrednio przy wyciągach talerzykowych o długości 350 m oraz ta pod krzesełkiem (długości 500 m.)

Szwajcaria Bałtowska
Szwajcaria Bałtowska

Mamy tutaj do dyspozycji mały snowpark oraz wydzieloną "oślą łączkę" z wyrwirączką.
Zjeść możemy w barze szybkiej obsługi, bądź w restauracji Bałtowski Zapiecek. Parking jest bezpłatny, jest niewielka baza noclegowa i szereg innych atrakcji: park dinozaurów, mini zoo, parkur do jazdy konnej, wioska świętego mikołaja i inne.

Szwajcaria Bałtowska
Szwajcaria Bałtowska

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.szwajcariabaltowska.pl

W chwili obecnej, w Bałtowie panują doskonałe warunki narciarskie, a ośrodek jest przygotowany do odwilży. Pokrywa śnieżna jest solidna, a na bokach tras znajdują się pryzmy śniegu, które mogą pomóc przetrwać dodatnie temperatury.


Tumlin Sport-Ski jest ukryty na zboczu Góry Wykieńskiej o wysokości 409 m npm. W chwili obecnej czynna jest jedna trasa narciarska o długości 500 metrów i różnicy poziomów ok 75 m. Znajduje się tutaj wyciąg talerzykowy, skromna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, karczma, górka saneczkowa i szkółka narciarska. Niewątpliwą atrakcją jest miejscowy extrim park wraz z dźwigiem umożliwiającym skoki na bungee.

Tumlin Sport-Ski
Tumlin Sport-Ski

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.tumlinsportski.pl

Ale to jeszcze nie wszystko. Jadąc w to miejsce warto odwiedzić co najmniej dwa miejsca. Pierwszym jest wiekowy Dąb Bartek, który znajduje się tuż przy trasie z Zagnańska oraz znajdujące się przy tej samej drodze ruiny zabytkowej Huty "Józef" w Samsonowie. Przeszukując Internet i bezpośrednie okolice tego kameralnego ośrodka narciarskiego warto w przeglądarkę wpisać hasła: kamieniołom, tetrapod, kręgi kamienne a potem odwiedzić te miejsca. Tumlin to kilka turystycznych atrakcji znajdujących się bezpośrednio przy czerwonym, głównym szlaku Gór Świętokrzyskich.

Tumlin Sport-Ski
Tumlin Sport-Ski

Warunki narciarskie jakie zastaliśmy w stacji Sport-Ski możemy śmiało określić jako bardzo dobre.

Sabat Krajno, czyli narty w cieniu najwyższej góry Gór Świętokrzyskich, Łysicy 612 m npm.
Ośrodek narciarski znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno rezerwatu przyrody Wykus (partyzanckie tereny "Hubala" i "Ponurego") jaki i malowniczego miasteczka Bodzentyn z ruinami zamku. Sąsiadującą miejscowością do Krajna jest również Święta Katarzyna, która jest bazą wypadową dla turystów zamierzających szlakiem pieszym na Łysicę. Tutaj również znajduje się znany w całej Polsce kościół pod wezwaniem Świętej jak i XV wieczny Klasztor Benedyktynek.


Sabat Krajno
Sabat Krajno

Właściwie w tej stacji narciarskiej mamy do czynienia z jedną trasą zjazdową o długości ok 800 metrów. Stok jest łagodny i doskonały dla początkujących narciarzy, dzieci. Dodatkowo tuż obok parku miniatur znajduje się tutaj wyciąg taśmowy z "oślą łączką" dla stawiających pierwsze kroki na nartach. Pozostała infrastruktura tutaj, to dwa szybkie wyciągi talerzykowe, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i bardzo duża, klimatyczna karczma. Obszerny, bezpłatny parking. Ponadto mamy tutaj atrakcje w postaci kina 6D, parku miniatur oraz parku linowego.

Sabat Krajno
Sabat Krajno

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.sabatkrajno.pl/stok-narciarski

Warunki narciarskie jakie zastaliśmy na Górze Sabat 425 m npm, możemy określić jako doskonałe. Stacja ma odpowiednią warstwę śniegu, która powinna pozwolić jej na przetrwanie zbliżającej się odwilży.

Stok Konary
Stok Konary

Stok Konary, to najmłodszy ośrodek narciarski w Górach Świętokrzyskich. Położony jest w południowej części województwa świętokrzyskiego, w niedalekiej bliskości Opatowa oraz pięknych ruin malowniczego Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ponieważ od zeszłego sezonu (zdjęcia pochodzą z 2017 roku) wiele się zmieniło w tym miejscu - nowa trasa, podwyższona górna stacja wyciągu, niebawem możecie się spodziewać oddzielnego materiału z tej uroczej miejscówki.

Stok Konary
Stok Konary

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.stok-konary.pl

mb/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #świętokrzyskie #szwajcaria bałtowska #tumlin #konary #sabat

Powrót

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Pider Hotel Pider

39030 Wengen / La Valle
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

6391 Fieberbrunn
Tyrol, Austria
Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

5600 St. Johann im Pongau
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.