skionline.pl stacje Szwajcaria Valais wyślij link znajomemu dodaj opinię

Aletsch

Leżący w Alpach Berneńskich, w kantonie Valais, lodowiec Aletsch (4 195 m n.p.m.) to największy i najpotężniejszy lodowiec w Alpach. Jego powierzchnia wynosi przeszło 100 km², a tworzy go ok. 27 mld ton lodu.
Wraz ze szczytami Bietschhorn i Jungfrau lodowiec objęty jest rezerwatem i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Tutaj też, na wysokości 2 000 m n.p.m. znajduje się Aletschwald - jeden z najwyżej rosnących lasów sosnowych w Europie.

Rozciągające się wokół lodowca Aletsch otwarte dla narciarzy stoki sięgają nawet granicy 3 tys. m n.p.m. i oferują idealne warunki do uprawiania carvingu i jazdy na snowboardzie. U podnóża słonecznych stoków położone są malowniczo kurorty wypoczynkowe, spośród których najbardziej znane to: Rosswald, Blatten-Belalp, Riederalp, Bettmeralp i Fiescheralp.

Z doliny kolejki linowe wywożą narciarzy na tereny narciarskie Bettmeralp i Riederalp, których łatwe i średnio trudne trasy nadają się doskonale na narty w rekreacyjnym wydaniu. Bardziej ambitne stoki znajdują się na terenach narciarskich Fiescheralp i Belalp. Jednak wszędzie pod lodowcem Aletsch jazda na nartach - dzięki w większości szerokim, zalesionym tylko w dolnych partiach stokom, dobremu nasłonecznieniu i fantastycznym krajobrazom - sprawić może dużo przyjemności.

Narciarze biegowi mają w tej okolicy do wyboru blisko 40 km tras, w większości średnio trudnych i łatwych.
Ciekawą alternatywą dla wypraw na nartach biegowych jest możliwość wędrowania górskim szlakiem Riederalp-Bettmeralp-Fiescheralp - jedną z najpiękniejszych dróg widokowych w Szwajcarii lub spacer na rakietach śnieżnych przez las Aletschwald, będący ewenementem w całym łańcuchu Alp.
W biurach informacji turystycznej w Riederalp i Bettmeralp można zasięgnąć informacji na temat wycieczek z przewodnikiem wokół i po lodowcu.
Wspaniałym relaksem po wyczerpujących górskich eskapadach może być wizyta w kompleksie wodnym (m.in. gorące źródła) w Mörel-Breiten.

Do atrakcji, jakie oferują turystom miejscowości położone u stóp lodowca Aletsch należy również centrum Aletsch Pro Natura i muzeum Alp w Riederalp, Ravensburger Playland w Belalp, restauracja ze wspaniałą panoramą w Bettmerhorn, deltagliding i paragliding w Fiesch-Fieschertal i zakupy w Brig/Naters.

czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
29 6 3 6 tak
Długość tras zjazdowych:180 km
- trasy łatwe68 km
- trasy średnie69 km
- trasy trudne43 km
Długość tras biegowych:37 km
Wysokość: 759 - 3100 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Kontakt
Adres:Aletsch Ferien, CH-3983 Breiten Szwajcaria
Telefon:+41 (0)27 928 60 00
Fax:+41 (0)27 928 60 01
WWW:www.aletsch.ch
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019