skionline.pl stacje Szwajcaria Valais wyślij link znajomemu dodaj opinię

Aletsch

Leżący w Alpach Berneńskich, w kantonie Valais, lodowiec Aletsch (4 195 m n.p.m.) to największy i najpotężniejszy lodowiec w Alpach. Jego powierzchnia wynosi przeszło 100 km², a tworzy go ok. 27 mld ton lodu.
Wraz ze szczytami Bietschhorn i Jungfrau lodowiec objęty jest rezerwatem i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Tutaj też, na wysokości 2 000 m n.p.m. znajduje się Aletschwald - jeden z najwyżej rosnących lasów sosnowych w Europie.

Rozciągające się wokół lodowca Aletsch otwarte dla narciarzy stoki sięgają nawet granicy 3 tys. m n.p.m. i oferują idealne warunki do uprawiania carvingu i jazdy na snowboardzie. U podnóża słonecznych stoków położone są malowniczo kurorty wypoczynkowe, spośród których najbardziej znane to: Rosswald, Blatten-Belalp, Riederalp, Bettmeralp i Fiescheralp.

Z doliny kolejki linowe wywożą narciarzy na tereny narciarskie Bettmeralp i Riederalp, których łatwe i średnio trudne trasy nadają się doskonale na narty w rekreacyjnym wydaniu. Bardziej ambitne stoki znajdują się na terenach narciarskich Fiescheralp i Belalp. Jednak wszędzie pod lodowcem Aletsch jazda na nartach - dzięki w większości szerokim, zalesionym tylko w dolnych partiach stokom, dobremu nasłonecznieniu i fantastycznym krajobrazom - sprawić może dużo przyjemności.

Narciarze biegowi mają w tej okolicy do wyboru blisko 40 km tras, w większości średnio trudnych i łatwych.
Ciekawą alternatywą dla wypraw na nartach biegowych jest możliwość wędrowania górskim szlakiem Riederalp-Bettmeralp-Fiescheralp - jedną z najpiękniejszych dróg widokowych w Szwajcarii lub spacer na rakietach śnieżnych przez las Aletschwald, będący ewenementem w całym łańcuchu Alp.
W biurach informacji turystycznej w Riederalp i Bettmeralp można zasięgnąć informacji na temat wycieczek z przewodnikiem wokół i po lodowcu.
Wspaniałym relaksem po wyczerpujących górskich eskapadach może być wizyta w kompleksie wodnym (m.in. gorące źródła) w Mörel-Breiten.

Do atrakcji, jakie oferują turystom miejscowości położone u stóp lodowca Aletsch należy również centrum Aletsch Pro Natura i muzeum Alp w Riederalp, Ravensburger Playland w Belalp, restauracja ze wspaniałą panoramą w Bettmerhorn, deltagliding i paragliding w Fiesch-Fieschertal i zakupy w Brig/Naters.

czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
29 6 3 6 tak
Długość tras zjazdowych:180 km
- trasy łatwe68 km
- trasy średnie69 km
- trasy trudne43 km
Długość tras biegowych:37 km
Wysokość: 759 - 3100 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.12.08 do 2024.04.06
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnebasen termalny:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
tenis:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Kontakt
Adres:Aletsch Ferien, CH-3983 Breiten Szwajcaria
Telefon:+41 (0)27 928 60 00
Fax:+41 (0)27 928 60 01
WWW:www.aletsch.ch
Booking.com