skionline.pl stacje Szwajcaria Valais wyślij link znajomemu dodaj opinię

Verbier

Verbier - miejscowość i otaczający ją teren narciarski w Alpach Pennińskich - wchodzi w skład jednego z najsłynniejszych i najbardziej atrakcyjnych regionów sportów zimowych w Szwajcarii - Czterech Dolin. Cała ta rozległa huśtawka narciarska oferuje ponad 340 km tras i oprócz Verbier obejmuje jeszcze pięć innych miejscowości: Les Collons, Veysonnaz, Nendaz, La Tzoumaz i Bruson.

Najważniejszą górą regionu, znakiem rozpoznawczym całej okolicy, jest Mont Fort (3 330 m n.p.m.). Tutaj też, w szczytowych partiach, rozciąga się letni teren narciarski na lodowcu. Narciarze mają tu do dyspozycji cztery trasy (niebieską i trzy czerwone), obsługiwane przez dwa orczyki. Zlokalizowany jest tu też, na wysokości 3 000 m, snowpark m.in. z halfpipe’em.
W warunkach zimowych z lodowca zjechać można w dolinę 15-kilometrową, najdłuższą w okolicy trasą. Ze szczytu Mont Fort prowadzi też osławiona, najtrudniejsza w tym rejonie trasa do Tortin (5 km długości, 1 280 m różnicy poziomów).

Bramą do terenu narciarskiego na lodowcu jest przełęcz Col di Gentianes (2 950 m n.p.m.), na którą z Verbier wywożą narciarzy kolejne gondole, a na końcu kolej linowa ze 150-osobowymi wagonami - Jumbo des Neiges.
Aby dostać się na szczyt lodowca trzeba stąd odbyć jeszcze jedną podróż kolejką linową. Z wierzchołka Mont Fort rozpościera się rozległy widok na łańcuch Alp Zachodnich; w polu widzenia rysuje się przeszło 50 czterotysięczników.

W warunkach zimowych oferta jaką może zaoferować Verbier narciarzom jest znacznie szersza. Na obrzeżach miejscowości rozciągają się łatwe stoki dla początkujących i rodzin z dziećmi. Ambitniejsze trasy, wśród których coś satysfakcjonującego dla siebie znajdą i prawdziwi eksperci, znajdują się w wyższych piętrach: na Savoleyres (2 354 m), Ruinettes (2 200 m) i Attelas (2 727 m n.p.m.).

Miejscowość Verbier, niegdyś spokojna wioska, dziś - spory alpejski kurort, położona jest na słonecznym płaskowyżu. Oprócz tradycyjnych zimowych sportów w okolicy jest również możliwość zakosztowania czegoś nowego. Park rozrywki w Esserts proponuje turystom m.in. takie rozrywki jak snowtube, snow-cross czy snow-cart.

Verbier jest miejscowością słynącą również z kulinarnych przyjemności, jakie ma do zaoferowania turystom. Jedną z najbardziej znanych restauracji jest tutaj Roland Pierroz's Rosalp. Goście przyjeżdżający do Verbier nie nudzą się i po zmroku. Tutejsze życie nocne jest bardzo urozmaicone. Liczne puby, bary i dyskoteki otwarte są do późna.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
47 34 12 7 nie
Długość tras zjazdowych:341 km
- trasy łatwe135 km
- trasy średnie170 km
- trasy trudne36 km
Wysokość: 821 - 3330 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.12.16 do 2024.04.07
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Verbier
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnejazda konna:dostępne
squash:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Verbier
Booking.com
Kontakt
Adres:Office du Tourisme de Verbier 1936 Verbier Valais - Szwajcaria
Telefon:+41 27 775 38 88
Fax:+41 27 775 38 89
WWW:www.verbier.ch
Verbier
Zobacz
Szwajcarzy nie dogadali się - powstał nowy region
Gwiazdy narciarstwa i ich fani na stokach Verbier
Booking.com