skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Szwajcarzy nie dogadali się - powstał nowy region

2014.09.04
fot. Verbier
fot. Verbier
Jak wynika z ostatnich doniesień, porozumieć w sprawie wspólnego skipassu i rozliczania profitów płynących z narciarskiego biznesu nie mogą się nawet Szwajcarzy. Stawiani często za wzór przedsiębiorczości szczyrkowskim inwestorom Helweci też miewają organizacyjne zgrzyty, w wyniku których - zamiast łączyć - dzielą ośrodki.

Zobacz także:

Kontrakt określający ramy współpracy między stacjami położonymi w regionie 4 Vallées (Verbier, Nendaz, Veysonnaz i Thyon) wygasł 30 czerwca 2014, czego konsekwencją jest wycofanie jednego, obejmującego cały region skipassu.

Decyzja spółki Téléveysonnaz o rozwiązaniu porozumienia nie podoba się narciarzom przyzwyczajonym do korzystania z tras i wyciągów szwajcarskiego ośrodka na podstawie jednego karnetu.

Za fiasko w negocjacjach uważa się spółkę Téléveysonnaz, która odrzuciła zarówno opcję przedłużenia, jak i podpisania nowego kontraktu umożliwiającego funkcjonowanie ośrodka na dotychczasowych zasadach. Odrzucili też propozycję złożenia poszczególnym stacjom oferty na jeden, wspólny karnet.

W efekcie, od najbliższego sezonu ulegną zmiany ceny skipassów obejmujących wyłącznie region Verbier Grand Ski obsługiwany przez Téléverbier. W skład wspomnianego regionu wchodzą stacje Verbier-Mont Fort (łącznie z Tortin), Savoleyres i Bruson (połączone z Verbier nową gondolą Le Châble-Les Mayens de Bruson).

Verbier Grand Ski
Verbier Grand Ski

Jak zapewniają przedstawiciele szwajcarskiej spółki, Téléverbier dołoży wszelkich starań, by w przyszłości ponownie złączyć cały region 4 Dolin, a - przy założeniu, że porozumienie zostanie osiągnięte - stacje Verbier Grand Ski dołączą do pozostałych ośrodków bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Ceny skipassów w regionie Verbier Grand Ski na sezon 14/15

skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #szwajcaria #verbier #nendaz #4 doliny #4vallees

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com