skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass

2017.06.02
Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
Kliknij, aby powiększyć.
Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
Począwszy od sezonu zimowego 17/18 w sprzedaży dostępny będzie karnet, umożliwiający korzystanie z kilku terenów narciarskich na pograniczu Austrii i Włoch. Bliższa współpraca sąsiadujących regionów uatrakcyjni ich ofertę turystyczną, a do dyspozycji narciarzy zostanie oddane w sumie 211 kilometrów tras.
W wyniku rozmów przedstawicieli regionów Nauders am Reschenpass i Skiarena Val Venosta/Vinschgau postanowiono wprowadzić wspólny skipass, obejmujący łącznie sześć ośrodków w austriackim Tyrolu oraz Południowym Tyrolu we Włoszech: Nauders, Solda/Sulden, Trafoi, Watles, Belpiano/Schöneben i Malga San Valentino/Haider Alm. Od grudnia 2017 roku karnet zakupiony na co najmniej dwa dni będzie ważny w każdej z wymienionych stacji.

Solda/Sulden


Największy ośrodek w regionie Ortler - Solda/Sulden - dzięki dogodnej lokalizacji otwiera swoje trasy końcem października, a sezon trwa tu aż do początku maja. Na wysokości 1900-3250 m n.p.m. wyznaczono 44 km tras (17 km tras niebieskich, 13 km czerwonych i 14 km czarnych). Wśród dodatkowych atrakcji warto wymienić funpark z licznymi przeszkodami oraz znakomite tereny do uprawiania freeride’u.


Trafoi


Rodzinny ośrodek narciarski Trafoi (1570-2400 m n.p.m.) leży na terenie Parku Narodowego Stelvio/Stilfserjoch, podobnie jak Solda. Oprócz 8 kilometrów tras, na najmłodszych amatorów sportów zimowych czeka tu mnóstwo wrażeń na przykład podczas jazdy na sankach czy budowy igloo. Trafoi jest dobrym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Watles


Kolejny ośrodek, objęty wspólnym skipassem, to Watles (1750-2500 m n.p.m.). Tu narciarze znajdą trasy zjazdowe o łącznej długości 18 kilometrów, snowpark oraz trasę do skicrossu. Rodzinom z dziećmi z pewnością spodoba się Family Fun Line - urozmaicona trasa, zapewniająca jednocześnie dobrą zabawę i możliwość pracy nad techniką. Sezon w Watles rozpocznie się 21 grudnia, a zakończy 4 kwietnia 2018 roku.

Belpiano/Schöneben


Na granicy Włoch, Austrii i Szwajcarii mieści się ośrodek Belpiano/Schöneben (1500-2390 m n.p.m.), dysponujący 40 kilometrami tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dolna stacja 6-osobowej gondoli znajduje się w pobliżu malowniczego jeziora Lago Resia/Reschensee. Szerokie, nasłonecznione trasy i gwarancja śniegu do połowy kwietnia tworzą doskonałe warunki na rodzinny wyjazd narciarski.

Solda / Sulden fot. J.Ciszak
Solda / Sulden fot. J.Ciszak

Malga San Valentino/Haider Alm


Tuż obok leży ośrodek Malga San Valentino/Haider Alm (1472-2600 m n.p.m.), gdzie narciarze mogą korzystać z 20 kilometrów tras, głównie czerwonych. Aby dostać się na tereny narciarskie, trzeba wyjechać koleją gondolową, która rozpoczyna swój bieg w miejscowości St. Valentin, pomiędzy jeziorami Lago Resia/Reschensee i Lago di San Valentino/Haidersee. Sezon trwa tutaj zwykle od połowy grudnia do początku kwietnia.

Nauders


Po stronie austriackiej znajduje się ośrodek Nauders am Reschenpass (1400-2850 m n.p.m.), oferujący 71 kilometrów tras zjazdowych, jak również wiele tras biegowych i szlaków turystycznych. Bogatą ofertę sportową uzupełniają rodzinny snowpark i tereny freeride’owe, to również świetna okolica na wypad skitourowy. Z myślą o najmłodszych szczególną uwagę zwrócono na specjalne zabezpieczenia w konstrukcji kolei krzesełkowych.

Nauders
Nauders

Władze poszczególnych ośrodków zgodnie twierdzą, że objęcie terenów narciarskich wspólnym skipassem przyczyni się do rozwoju regionu i zapewni turystom więcej możliwości.

Sprawdź ceny wspólnego skipassu w sezonie 2017/2018

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #włochy #tyrol #południowy tyrol #alpy #ceny #skipassy

Powrót

Zobacz
Solda / Sulden region Kanzel
Solda / Sulden region Kanzel
Solda / Sulden region Kanzel
Solda / Sulden region Langenstein
Solda / Sulden region Langenstein
Solda / Sulden region Langenstein
AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Falkensteiner Hotel Sonnenalpe Falkensteiner Hotel Sonnenalpe

9620 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
UntervernatschUntervernatsch

39020 Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy
Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

9632 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
7 noclegów - od 1620,00 € za osobę
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018