skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass

2017.06.02
Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
Kliknij, aby powiększyć.
Tyrol i Południowy Tyrol - połączy wspólny skipass
Począwszy od sezonu zimowego 17/18 w sprzedaży dostępny będzie karnet, umożliwiający korzystanie z kilku terenów narciarskich na pograniczu Austrii i Włoch. Bliższa współpraca sąsiadujących regionów uatrakcyjni ich ofertę turystyczną, a do dyspozycji narciarzy zostanie oddane w sumie 211 kilometrów tras.
W wyniku rozmów przedstawicieli regionów Nauders am Reschenpass i Skiarena Val Venosta/Vinschgau postanowiono wprowadzić wspólny skipass, obejmujący łącznie sześć ośrodków w austriackim Tyrolu oraz Południowym Tyrolu we Włoszech: Nauders, Solda/Sulden, Trafoi, Watles, Belpiano/Schöneben i Malga San Valentino/Haider Alm. Od grudnia 2017 roku karnet zakupiony na co najmniej dwa dni będzie ważny w każdej z wymienionych stacji.

Solda/Sulden


Największy ośrodek w regionie Ortler - Solda/Sulden - dzięki dogodnej lokalizacji otwiera swoje trasy końcem października, a sezon trwa tu aż do początku maja. Na wysokości 1900-3250 m n.p.m. wyznaczono 44 km tras (17 km tras niebieskich, 13 km czerwonych i 14 km czarnych). Wśród dodatkowych atrakcji warto wymienić funpark z licznymi przeszkodami oraz znakomite tereny do uprawiania freeride’u.


Trafoi


Rodzinny ośrodek narciarski Trafoi (1570-2400 m n.p.m.) leży na terenie Parku Narodowego Stelvio/Stilfserjoch, podobnie jak Solda. Oprócz 8 kilometrów tras, na najmłodszych amatorów sportów zimowych czeka tu mnóstwo wrażeń na przykład podczas jazdy na sankach czy budowy igloo. Trafoi jest dobrym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Watles


Kolejny ośrodek, objęty wspólnym skipassem, to Watles (1750-2500 m n.p.m.). Tu narciarze znajdą trasy zjazdowe o łącznej długości 18 kilometrów, snowpark oraz trasę do skicrossu. Rodzinom z dziećmi z pewnością spodoba się Family Fun Line - urozmaicona trasa, zapewniająca jednocześnie dobrą zabawę i możliwość pracy nad techniką. Sezon w Watles rozpocznie się 21 grudnia, a zakończy 4 kwietnia 2018 roku.

Belpiano/Schöneben


Na granicy Włoch, Austrii i Szwajcarii mieści się ośrodek Belpiano/Schöneben (1500-2390 m n.p.m.), dysponujący 40 kilometrami tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dolna stacja 6-osobowej gondoli znajduje się w pobliżu malowniczego jeziora Lago Resia/Reschensee. Szerokie, nasłonecznione trasy i gwarancja śniegu do połowy kwietnia tworzą doskonałe warunki na rodzinny wyjazd narciarski.

Solda / Sulden fot. J.Ciszak
Solda / Sulden fot. J.Ciszak

Malga San Valentino/Haider Alm


Tuż obok leży ośrodek Malga San Valentino/Haider Alm (1472-2600 m n.p.m.), gdzie narciarze mogą korzystać z 20 kilometrów tras, głównie czerwonych. Aby dostać się na tereny narciarskie, trzeba wyjechać koleją gondolową, która rozpoczyna swój bieg w miejscowości St. Valentin, pomiędzy jeziorami Lago Resia/Reschensee i Lago di San Valentino/Haidersee. Sezon trwa tutaj zwykle od połowy grudnia do początku kwietnia.

Nauders


Po stronie austriackiej znajduje się ośrodek Nauders am Reschenpass (1400-2850 m n.p.m.), oferujący 71 kilometrów tras zjazdowych, jak również wiele tras biegowych i szlaków turystycznych. Bogatą ofertę sportową uzupełniają rodzinny snowpark i tereny freeride’owe, to również świetna okolica na wypad skitourowy. Z myślą o najmłodszych szczególną uwagę zwrócono na specjalne zabezpieczenia w konstrukcji kolei krzesełkowych.

Nauders
Nauders

Władze poszczególnych ośrodków zgodnie twierdzą, że objęcie terenów narciarskich wspólnym skipassem przyczyni się do rozwoju regionu i zapewni turystom więcej możliwości.

Sprawdź ceny wspólnego skipassu w sezonie 2017/2018

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #włochy #tyrol #południowy tyrol #alpy #ceny #skipassy

powrót

Zobacz
Solda / Sulden region Kanzel
Solda / Sulden region Kanzel
Solda / Sulden region Kanzel
Solda / Sulden region Langenstein
Solda / Sulden region Langenstein
Solda / Sulden region Langenstein
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com