skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Tyrolskie lodowce - rusza nowy sezon!

2009.10.10
Lodowiec Pitztal fot. skionline.pl
Lodowiec Pitztal fot. skionline.pl
Lodowce Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai i Hintertux, czyli słynna "Tyrolska Piątka" inaugurują sezon zimowy 2009/2010. Z tej okazji na spragnionych świeżego śniegu miłośników białego szaleństwa czekać będą liczne atrakcje.
Amatorzy nart i snowboardu, którzy przez całe lato z niecierpliwością czekali na otwarcie sezonu narciarskiego, mogą już teraz zaznaczyć w kalendarzu kilka ważnych dat. Na dobry początek zapraszamy do Sölden, gdzie od 9 do 11 października odbędzie się wielka inauguracja sezonu - "Maxxx Mountain Gletscherstart". W dniach 23. - 25.10. podczas "FIS Skiworldcup Opening Sölden"na lodowcu Rettenbach spotkać będzie można elitę narciarstwa alpejskiego.

Na początku października sezon zimowy otworzy także lodowiec Hintertux: w dniach 2 - 4.10. w ramach imprezy "Hot-zone.tv Park Opening" w Betterpark Hintertux po letniej przerwie spotkają się entuzjaści widowiskowych ewolucji na desce i amatorzy freeride’u. Jak co roku wśród gości nie zabraknie świetnych, międzynarodowej sławy DJ-ów. Od 9 do 11 października na lodowcowych stokach w Hintertux będzie miał miejsce tradycyjny Pow(d)er Weekend - wielka narciarska zabawa z bogatym programem après ski.


Na lodowcu Kaunertal sezon narciarski ruszy już w połowie września, ale na oficjalną jego inaugurację - 24. odsłonę słynnego "Kaunertal Opening" - zapraszamy w dniach 16. - 18.10.09. Impreza ta od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród zapalnych snowboardzistów i entuzjastów stylu wolnego z całej Europy. Tegoroczny weekend zapowiada się niezwykle atrakcyjnie: wypełnią go emocjonujące zawody, koncerty i dyskoteki, a także wielki festiwal bezpłatnego testowania najnowszego sprzętu narciarskiego i snowboardowego.


Lodowiec Stubai zaprasza na otwarcie sezonu do "Snowparku Moreboards Stubai Zoo", gdzie w dniach 23. - 25.10.2009 odbędzie się parksession we wspaniałym chilloutowym klimacie, BBQ, koncert oraz wielka feta. W dniach 5 - 8.11. sklep sportowy "Sport Scheck" zaprasza na "Sport Scheck Gletscher Testival", czyli prezentację ponad 3500 artykułów sportowych. Impreza ta jest najlepszą okazją w Alpach do wypróbowania najnowszego sprzętu narciarskiego.

Do zobaczenia na stoku!

skionline.pl Źródło: Tirol Werbung

Podyskutuj o tym na forum

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Soelden
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Pitztal - majowy weekend
Pitztal - majowy weekend
Pitztal - majowy weekend
Lodowiec Stubai - Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com