skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W Pirenejach rozpoczyna się sezon narciarski

2021.11.25
W Pirenejach rozpoczyna się sezon narciarski
Kliknij, aby powiększyć.
W Pirenejach rozpoczyna się sezon narciarski
Po ostatnich, miejscami bardzo intensywnych, opadach śniegu, ośrodki narciarskie położone w Pirenejach, ogłaszają otwarcie już w najbliższy weekend 27 listopada. Swoje trasy udostępnią dla narciarzy między innymi takie stacje jak: Masella, Baqueira Beret, Arcalis,
W związku z tym, podajemy aktualne informacje dotyczące przepisów sanitarnych obowiązujących na terenie Hiszpanii i Andory.

Hiszpania


Aktualnie Hiszpania nie wprowadza żadnych dodatkowych restrykcji. Poniżej przedstawiamy zestawienie obowiązujących przepisów wjazdowych i miejscowych.

Przed wjazdem
Na 48 godzin przed podróżą należy wypełnić formularz ze strony internetowej Spain Travel Health www.spth.gob.es lub w aplikacji na telefon komórkowy i wygenerować kod QR niezbędny do przekroczenia granicy na lotnisku.

Szczepienia - Testy - Certyfikaty
Wszyscy pasażerowie, którzy przyjeżdżają z krajów wysokiego ryzyka, aby wjechać do Hiszpanii, muszą okazać dokument zaświadczający o przyjęciu szczepienia lub dokument poświadczający wyzdrowienie lub negatywny wynik testu (RT-PCR, RT-LAMP, TMA) /RAT). Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.
Lista krajów lub regionów wysokiego ryzyka publikowana jest co tydzień, w każdy piątek.
Aktualną listę można sprawdzić tutaj: www.mscbs.gob.es

Rankomat
W trakcie pobytu
Maseczki - obowiązkowe we wszystkich publicznych przestrzeniach zamkniętych, oraz na zewnątrz, jeśli nie jest możliwe zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 metra.
Mobilność - bez ograniczeń
Godziny otwarcia - bez ograniczeń
Hotele i restauracje - bez restrykcji. Nie ma limitu osób przy stoliku ani minimalnej odległości między stolikami. Godziny: zwykłe w sektorze.
Obiekty sportowe - bez ograniczeń
Kluby i dyskoteki - w pomieszczeniach zamkniętych - 80% pojemności. Aby uzyskać dostęp do lokalu, aby przedstawić cyfrowy certyfikat COVID UE, który poświadcza kompletny harmonogram szczepień lub aktualny test diagnostyczny. Obiekty z tarasami i na wolnym powietrzu - bez ograniczeń.

Andora


Andora, podobnie jak większość sąsiednich krajów, stosuje szereg protokołów dla osób odwiedzających ten kraj. Turyści powyżej 6 roku życia, którzy spędzają w kraju 3 lub więcej nocy, muszą posiadać zaświadczenie o szczepieniu, ozdrowieniu lub negatywny wynik testu i dostarczyć je do miejsca zakwaterowania i/lub okazać władzom publicznym. Obywatele Francji, Hiszpanii i Portugalii są zwolnieni z posiadania i/lub okazywania wspomnianych zaświadczeń.

Z obowiązku posiadania i/lub wystawiania certyfikatu zwolnieni są również wszyscy obywatele, którzy pochodzą z krajów uznawanych za "zielone strefy" (UE 2020/1475). I ci, którzy na swoim terytorium mają wskaźnik testów na populację większy niż 5000 testów na 100 000 mieszkańców tygodniowo lub z dodatnim wynikiem poniżej 5%.

Akceptowane dokumenty:
- Zaświadczenie o szczepieniu szczepionką dopuszczoną przez UE i WHO
- Negatywny wynik testu PCR (72h), Antygenowy (48h)
- Zaświadczenie o przebytym zakażeniu.

Osoby, które przyjeżdżają do Andory z kraju, który nie są członkiem Unii Europejskiej lub z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, Wielka Brytania, San Marino, Szwajcaria i Watykan) muszą wcześniej poinformować Ministerstwo Spraw Zagranicznych drogą elektroniczną i ustalić, czy mogą udowodnić za pomocą odpowiednich certyfikatów, że są zaszczepieni.
Stosowanie maseczki jest obowiązkowe w miejscach publicznych zamkniętych, takich jak m.in. bary, restauracje, sklepy i placówki kulturalne.

Więcej informacji na stronie: www.nartywpirenejach.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #pireneje #hiszpania #andora #baqueira #masella #grandvalira

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com