skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

W SkiResort od piątku już 13 km otwartych tras

2017.12.07
W SkiResort od piątku już 13 km otwartych tras
Kliknij, aby powiększyć.
W SkiResort od piątku już 13 km otwartych tras
Mroźna pogoda i lekkie opady śniegu, jakie mały miejsce w ciągu ostatnich dni w czeskich Karkonoszach umożliwiły naśnieżenie dwóch kolejnych tras, które zostały otwarte dla narciarzy w środę. Od piątku 8 grudnia natomiast ruszą wyciągi w ośrodku Pec pod Snieżką - w sumie więc od najbliższego weekendu narciarze będą mieć do dyspozycji w ośrodkach SkiResort ponad 13 km tras zjazdowych.
Na Černé hoře od środy otwartych jest już 7 km tras zjazdowych. Narciarzy ucieszy z pewnością fakt otwarcia trasy Ford Černohorská, która ma ponad 3 km długości i prowadzi ze szczytu Černé hory do dolnej stacji gondoli w Jańskich Łaźniach. Od środy działa też trasa Hofmanky obsługiwana rzez najszybsza w Czechach 6-osobową kanapę z osłonami. Działają także trasy Anděl, Zalomená a Sport 1. Od środy obowiązują w ośrodku ceny "vedlejší sezony" (Sezon Poboczny). Od soboty przy górnej stacji gondoli zostanie otwarty LIVE Park dla najmłodszych narciarzy, uczyć będą tu specjalnie przeszkoleni instruktorzy oficjalnej szkoły ośrodka SkiResort Live. Z kolei na narciarzy biegowych czeka w okolicach szczytu ponad 10 km przygotowanych tras.

Od piątku, 8 grudnia, rozpocznie się sezon narciarski w Peci pod Sněžkou, gdzie narciarze będą mieć do dyspozycji 6,5 km tras zjazdowych. - Otwieramy trasy Javor 2, Smrk, Zahradky obsługiwane 4-osobową kanapą ahradky Express, a także kilka krótszych tra szkoleniowych na Zahradkach. Na Javorze uruchomimy także specjalny teren dla najmłodszych, z dwoma wyciągami dywanikowymi, w której uczą nasi instruktorzy ze szkoły SkiResort Live. Wkrótce nastąpi także otwarcie nowoczesnej wypożyczalni sprzętu i centrum testowe marek Atomic i Salomon. Jest to jedna z nowości w Pecu w tym sezonie - poinformował Petr Hynek, dyrektor SkiResort.

Łącznie więc w całym SkiResort od piątku na jednym karnecie narciarze będą mieć do dyspozycji ponad 13,5 km tras. Jeśli chodzi o infrastrukturę - narciarze mogą korzystać przy górnej stacji gondoli na Černé horze z restauracji i barów - otwarty jest FordBar i Bistro&Restaurant Na lanovce. Działa także wypożyczalni nart, serwis i centrum testowe SkiResort Live w budynku donlej stacji godnoli. Serwisy oferują do 15 grudnia 20% zniżki na usługę "Serwis Przedsozonow"łacznie z darowym ostrzeniem krawędzi.

Gospodarze terenu planują także otwarcie kolejnych terenów - Černý Důl i Velká Úpa już w przyszłym tygodniu.

Aktualne warunki narciarskie w czeskich ośrodkach narciarskich

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #czechy #zima1718 #nowości #cerna hora #pec #karkonosze

Powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020