skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W sobotę rusza Kasprowy Wierch!

2017.11.30
W sobotę rusza Kasprowy Wierch!
Kliknij, aby powiększyć.
W sobotę rusza Kasprowy Wierch!
Są tacy narciarze, którzy uważają, że prawdziwa zima zaczyna się dopiero wtedy, gdy otwarte zostają trasy na Kasprowym Wierchu. Przy takim podejściu, prawdziwa zima zacznie się 2 grudnia, przynajmniej połowicznie. Otwarta zostanie trasa w Kotle Gąsienicowym, na Goryczkowej warunki nadal nie pozwalają na wpuszczenie tam narciarzy.

Zobacz także:

Otwarcie Kasprowego to święto dla wielu narciarzy, zwłaszcza, że w ostatnich latach góra przyzwyczaiła nas do tego, że z nartami do Kuźnic najszybciej wybieraliśmy się w połowie stycznia, ewentualnie w ostatnie dni grudnia (a był przecież taki sezon - kilka lat temu - że Kasprowy nie ruszył w ogóle…). Tym bardziej ucieszyć powinna więc informacja, która dotarła z Zakopanego, że narciarze będą mogli korzystać z trasy w Kotle Gąsienicowym już od 2 grudnia!


W Tatrach cały czas pada śnieg, i taka sytuacja potrwa jeszcze przez następną dobę. Temperatury - zarówno na dole, jak i przy górnej stacji są ujemne - od -2 do -7 stopni Celsjusza. W tej chwili już pokrywa śniegowa na trasie w kotle Gąsienicowym dochodzi do 80 cm, gospodarze terenu zapowiadają więc bardzo dobre warunki do jazdy. Jedyną przeszkodą w tej sytuacji może być tylko wiatr, ale ten akurat - według prognoz - ma być "do wytrzymania".


Trasa powinna zostać otwarta w sobotę, od godziny 8.00. Jeśli chodzi o ceny - pozostają one na poziomie z ubiegłego roku - karnet 4-godziny (z jednym wjazdem koleją do góry) kosztuje 110 PLN, karnet całodzienny (również tylko jeden wjazd koleją z Kuźnic) - 130 PLN. Jeden dzień No Limit (czyli nieograniczona liczba wjazdów z Kuźnic) - 149 PLN. Niższe ceny na karnety całodzienne mogą uzyskać zarejestrowani użytkownicy karty PKL Pass - zniżka przysługuje podczas doładowania karty w sklepie internetowym na www.pkl.pl.

Oczywiście - zanim w sobotę rano ruszycie do Kuźnic - sprawdźcie jeszcze dokładnie komunikaty PKL. Z Kasprowym bowiem nigdy do końca nic nie jest pewne…

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #kasprowy wierch #tatry #pkl #warunki narciarskie #pogoda

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com