skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W Szczyrk Mountain Resort powstaje strefa szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia

2018.12.06
W Szczyrk Mountain Resort powstaje strefa szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia
Kliknij, aby powiększyć.
W Szczyrk Mountain Resort powstaje strefa szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia
Jednym z elementów rozbudowy i modernizacji największego ośrodka narciarskiego w Polsce, jest stworzenie terenu szkoleniowego z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesnego, wyposażonego w wyciągi taśmowe i inne urządzenia ułatwiające naukę, a przy tym także i zabawę najmłodszym narciarzom. W tym sezonie powstanie w Czyrnej Maxiland, który spełni wszystkie wymagania nowoczesnego terenu szkoleniowego dla najmłodszych.
Uczynienie ze Szczyrku terenu przyjaznego rodzinom z dziećmi, było od samego początku mocno akcentowane przez słowacką firmę Tatry Mountain Resort, która od dwóch sezonów inwestuje miliony złotych w infrastrukturę, by uczynić Szczyrk najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Nie można sobie wyobrazić ośrodka przyjaznego dzieciom, bez dobrej szkoły narciarskiej i strefy szkoleniowej, gdzie maluchy będą mogły stawiać pierwsze kroki na nartach w komfortowych, bezpiecznych warunkach. Maxiland ma wychodzić na przeciw właśnie tym potrzebom.

Rodzinna arena szkoleniowa dla najmłodszych będzie zlokalizowana ponad Czyrną, na łagodnym stoku w pobliżu końcówek tras nr 1 i 3. Będzie to jedna z największych stref szkoleniowych w całych Beskidach - jej powierzchnia wyniesie ponad 1000 metrów kwadratowych. Wyposażenie Maxilandu to dwa wyciągi taśmowe o długości 60 metrów i wyciąg talerzykowy o długości 120 metrów. Integralną częścią strefy szkoleniowej będzie także element bardziej rozrywkowy, bez którego też trudno sobie wyobrazić teren dla dzieci - tor saneczkowy z wyciągiem, dzięki któremu maluchy będą mogły wjeżdżać do góry na specjalnych saneczkach, bez potrzeby wchodzenia na piechotę.

Maxiland
Maxiland

Oprócz wyciągów, które są elementem niezbędnym, Maxiland będzie kusił dzieci kolorowymi, wesołymi elementami wystroju. Oczywiście nie zabraknie wielkiej ilości różnego rodzaju przeszkód - z przejazdami, slalomami, tunelami i przeszkodami do omijania, które oczywiście oprócz funkcji zabawowej i ozdobnej, będą odgrywać tez rolę szkoleniową. Będzie tu także karuzela. Jak zapewniają włodarze terenu - będzie to z pewnością teren zupełnie inny niż większość terenów szkółek w naszych górach.

Oczywiście Maxiland to nie tylko sama strefa szkoleniowa i infrastruktura, ale także nowoczesna szkoła narciarska, czerpiąca inspiracje z najlepszych wzorców alpejskich, a także rozwiązań sprawdzonych już w innych ośrodkach TMR. Szkoła będzie miała trzy punkty obsługi klienta - w budynku sklepu przy dolnej stacji gondoli, a także dwa w Czyrnej - przy samym terenie Maxilandu, a także w dawnym budynku biurowym w Czyrnej, który obecnie dostosowywany jest do potrzeb centrali szkoleniowej w SMR. Główny punkt szkoleniowy znajdował się będzie więc w Czyrnej, ale oczywiście instruktorzy szkoły narciarskiej będą szkolić w całym ośrodku.

Maxiland
Maxiland

Co jest istotne - Maxiland będzie strefą dedykowaną zajęciom z instruktorami miejscowej szkoły narciarskiej. Po wykupieniu lekcji nauki jazdy w szkole Maxilandu, do zajęć na jego terenie nie jest potrzebny żaden dodatkowy karnet - korzystanie z wyciągów taśmowych i talerzyka zawarte będzie w cenie lekcji. Natomiast będzie też oczywiście możliwość wejścia i korzystania z infrastruktury szkoleniowej także bez instruktora - będzie to wtedy odpłatne, jednak wejść można będzie tylko w wypadku, gdy na terenie Maxilandu będzie odpowiednia liczba narciarzy. Pierwszeństwo oczywiście mają klienci miejscowej szkoły z instruktorami.

- W naszej szkole i strefie szkoleniowej, wielką wagę będziemy przywiązywać do zasad bezpieczeństwa - mówi nam Rafał Michalik, menadżer szkoły narciarskiej. - Dlatego będziemy dbać, by na terenie Maxilandu nie przebywało zbyt wiele osób, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo uczącym się. Stąd pewne ograniczenia w wejściu na teren Maxilandu bez instruktora - dodaje. - Aby zmaksymalizować efektywność szkolenia dzieci, chcemy także ograniczyć wejście rodziców dziecka na teren stricte szkoleniowy. Oczywiście - rodzice będą mogli się przypatrywać postępom swoich pociech, ale z terenu otaczającego teren szkółki.

- Obecnie w naszej bazie mamy ponad 40, posiadających uprawnienia PZN SiTN lub MENIS, instruktorów, zarówno narciarskich, jak i snowboardowych. Wielką zaletą z korzystania z usług naszych instruktorów będzie tzw. fast line pass - czyli mówiąc krótko - możliwość szybszego przechodzenia do urządzeń transportowych, a co za tym idzie efektywniejszego wykorzystania czasu lekcji - mówi nam Michalik.
Maxiland
Maxiland

Dobra infrastruktura ma być tylko fundamentem do tego, by szkolenie było jak najbardziej przyjazne dla najmłodszych adeptów jazdy na nartach (i desce). - Chcemy wyróżniać się nie tylko jakością infrastruktury, ale także jakością szkolenia - kontynuuje Michalik.
- Atrakcyjne otoczenie na pewno będzie ułatwiać pracę z najmłodszymi dziećmi, ale specjalnie przeszkoleni do pracy z maluchami będą także nasi instruktorzy. Ważne jest także to, że Maxiland został tak zaprojektowany, by dzieci mogły tu realizować naukę na każdym etapie - od stawiania pierwszych kroków na nartach, przez pierwsze zjazdy, zakręty, na koniec przygotowując je do wyjścia na normalne stoki. Mamy dokładnie opracowany cały schemat szkolenia, dostosowany do warunków Maxilandu i naszego ośrodka - dodaje Michalik. Nie ma więc tu mowy o żadnej przypadkowości.

Szkolenie odbywać się będzie zarówno w formie "doraźnej"- a więc można wykupić kilka lekcji w zależności od czasu pobytu w Szczyrku, ale także opracowany jest cały system szkolenia, rozbity na wiele etapów, który można realizować przez cały sezon. Każdy klient szkoły narciarskiej będzie dostawał "Indeks Narciarza", w formie identyfikatora, gdzie na odwrocie będą wyszczególnione podstawowe umiejętności, jakie dotychczas opanował. Dzięki temu każdy instruktor będzie od razu wiedział, na jakim etapie narciarskiego rozwoju jest uczeń, i nad jakimi elementami należy kolejno popracować. Najwyższy stopień rozwoju to odznaka "Śmigam jak Maks" - Maks, czyli maskotka, która będzie promowała szkołę narciarską na stoku.

Maxiland
Maxiland

Jak na razie w Maxilandzie nie przewiduje się utworzenia przedszkola narciarskiego, w którym rodzice mogliby zostawić swoje dzieci pod opieką na - przykładowo - 3-4 godziny, i samemu pojeździć trochę po Szczyrku. Być może taka idea narodzi się w kolejnych sezonach. Natomiast dzieci szkolące się w Maxilandzie będą mieć do dyspozycji specjalne pomieszczenie, gdzie będą mogły się ogrzać, odpocząć na chwilę pomiędzy zajęciami, czy też napić się cieplej herbaty.

Każdy klient szkoły narciarskiej będzie mógł skorzystać ze zniżki na wypożyczenie sprzętu narciarskiego czy snowboardowego w naszej wypożyczalni. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zniżki sięgają - w zależność od czasu wypożyczenia - 15-20%. Jeśli chodzi o ceny lekcji, to menadżer szkoły, Rafał Michalik mówi wprost - Nasze ceny będą w niewielkim stopniu odbiegać od naszej konkurencji w Szczyrku, ale za tym idzie jakość. Efektywny czas lekcji dzięki wejściu do wyciągów linią fast pass/ torem ekspresowym będzie dłuższy, a Maxiland to naprawdę będzie najlepsza strefa szkoleniowa w okolicy - dodaje z uśmiechem. - Dodatkowy atut to skipass do strefy Maxiland w cenie szkolenia.

Warto też zaznaczyć, że inne szkoły narciarskie, które chciałyby korzystać ze stoków Szczyrk Mountain Resort, będą musiały uiścić stosowne opłaty.

Podsumowując - wygląda na to, że w Szczyrku powstanie w końcu strefa szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia, wyróżniająca się nie tylko ciekawym wyglądem, nowoczesna infrastrukturą, ale także jakością szkolenia i efektywnością. To znakomita wiadomość nie tylko dla najmłodszych narciarzy, ale także dla ich rodziców. I mamy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni krok, w zamienianiu Szczyrku w prawdziwie rodzinną stacje narciarską!

Więcej informacji na stronach: Maxiland i www.szczyrkowski.pl

pk/jc/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #dzieci #szczyrk #szczyrkowski #maxiland

powrót

Zobacz
Szczyrk Mountain Resort trasa z Małego Skrzycznego
Szczyrk Mountain Resort trasa z Małego Skrzycznego
Szczyrk Mountain Resort trasa z Małego Skrzycznego
Szczyrk Mountain Resort - kolej Zbójnicka Kopa
Szczyrk Mountain Resort - kolej Zbójnicka Kopa
Szczyrk Mountain Resort - kolej Zbójnicka Kopa
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com